Apple ze soudních sporů asi nevyjde - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZprávy o Applu

Apple ze soudních sporů asi nevyjde

10. srpna 1999, 00.00 | Není to tak douho, co se Apple začalo soudit se společností Future Power o ukradený design. Příští týden se v Americe začnou prodávat počítač eMachines, které iMac také nápadně připomínají.

U Applu v poslední době všechno roste a rozšiřuje se snad každé oddělení. Dá se předpokládat, že tento trend se nevyhne ani právnímu oddělení, které v poslední době má mnoho práce. Od uvedení iMaců se stále častěji objevují různá zařízení v designovém stylu iMac. U nejrůznějších periferií to společnost Apple toleruje, protože tak získává další reklamu pro svůj úspěšný produkt. U počítačů je však situace zcela jiná.

Vzhledem k tomu, že Apple investoval nemalou částku do návrhu svého unikátního designu, snaží se bránit svojí investici. Navíc je jasné, že právě vzhled je jedním ze základních stavebních kamenů úspěchu nové generace počítačů Mac.

První černou vránou se stala společnost Future Power, která za svoje PC nápadně podobné iMacům, sklidila soudní žalobu. Té se nevyhla ani společnost Daewoo, která tuto malou společnost vlastní. Soudní spor zatím ještě probíhá, ale vzhledem k tomu, že design je dobře patentově ošetřen, dá se předpokládat hořká pilulka pro Future. Více o této kause si můžete přečíst v předchozím článku.

eMachinesPC Možná trochu jiná situace se vyvíjí kolem počítačů společnosti eMachines. Ty sice také dost připomínají iMac, ale naštěstí disponují unikátními prvky, které snad odvrátí hrozbu žaloby ze strany Apple. Rozdíl můžete posoudit. Jmenované počítače jsou také průhledné, také integrují počítač s monitorem a mají mnoho dalších společných prvků. Tvarově jsou však od iMaců odlišné a uvnitř se skrývá plnohodnotné PC. Tyto počítače se mají v Americe začít prodávat již příští týden a to za 799 USD. Pokud se však nový majitel upíše na 3 roky společnosti AOL, získá počítač za pouhých 399 USD.

Společnost Apple zatím nekomentuje uvedenou aktivitu. Dá se však předpokládat, že pečlivě zvažuje možnosti případné žaloby a jejích důsledků. S ohledem na předchozí žalobu je dost ožehavé vrhnout se do podobného soudního sporu s jinou společností. Uvidíme, zda k soudní dohře dojde.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Polemiky  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: