Apple připravuje svůj personál na bezdrátové stahování filmů do iPhonu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZprávy o Applu

Apple připravuje svůj personál na bezdrátové stahování filmů do iPhonu

1. června 2009, 00.00 | Firmware 3.0 pro iPhone bude zahrnovat podporu pro přímé stahování filmů a televizních pořadů z iTunes Store, naznačují vnitřní školicí materiály Applu.

Předminulý týden bloger na serveru Salon informoval o novém uživatelském rozhraní iTunes Store pro stahování filmů a televizních pořadů přímo do iPhonu. A nyní se objevily další doplňující informace.

Ti, kdo testují beta verze firmwaru 3.0, mohou k novému uživatelskému rozhraní již přistupovat prostřednictvím speciální URL adresy.

Zmíněné rozhraní už je z velké části funkční, ale bloky pro zdůrazněný obsah zatím zobrazují jen zástupnou grafiku a všechny pokusy o stažení videa vyvolají chybové hlášení sdělující, že požadovaná položka není dostupná.

AppleInsider se však teď dozvěděl, od lidí obeznámených se školícím programem Applu, že se agentům rozšířených zákaznických služeb Apple Care rozesílají školicí materiály, v nichž se jasně uvádí, že firmware 3.0 bude umožňovat přímé stahování filmů a televizních pořadů, nikoli jenom synchronizaci videoobsahu přes iTunes jako dosud.

Podle oněch zasvěcenců jde o jedinečné pokročilé školení, protože Apple zatím nikdy nezačal se školením k novému produktu s takovým předstihem před jeho uvedením na trh, přichází nejméně o 6 týdnů dříve, v podobě jednoho školicího modulu dorazil k příslušnému personálu minulé úterý.

Apple už nyní dovoluje na iPhonu a iPodu touch přímé stahování videopodcastů a obsahu z YouTube, a tak nákup a vypůjčování videa z iTunes Store není zase až tak nečekaným krokem, k přímému nákupu hudby prostě přibude přímý nákup videa.

Zatím ale není známo, zda stahování videa zůstane i nadále omezeno na WiFi připojení, anebo jestli ho Apple povolí také přes 3G sítě. Nejspíš si pamatujete, že původně se na WiFi omezovalo i přímé stahování hudby z iTunes Store (ostatně tehdy to Apple nazval iTunes WiFi Store).

Avšak tohle omezení nakonec padlo a dnes se dá hudba nakupovat přímo přes 3G sítě a Apple tuto možnost vychvaluje jako jednu z předností iPhonu (oproti hudebním obchodům některých mobilních operátorů, kteří vyžadují dodatečné příplatky za přístup vedle toho, co se platí za samotný přenos dat).

Jenže soubory pro video jsou mnohem větší, takže je pravděpodobné, že stahování filmů a televizních pořadů bude přinejmenším zpočátku obdobně omezeno na WiFi připojení.

To se ovšem může časem rovněž změnit s nárůstem rychlosti 3G sítí (výlučný distributor iPhonu v USA, operátor AT&T, plánuje urychlit stahování dat ve své síti na 7,2 Mb/s a současně posiluje svou infrastrukturu, aby se lépe vypořádávala s většími objemy dat, zejména videa a v řadě jiných zemí jdou operátoři ještě dál), podle některých náznaků by navíc mohly nové iPhony podporovat vyšší rychlosti stahování (současný iPhone 3G má mez nejspíš na 3,6 Mb/s), proto je možné, že podobně jako v případě hudby nakonec půjde stahovat i placený videoobsah do iPhonu přímo z mobilních sítí.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: