Apple potajmu vylepšil obrazovku 13“ hliníkových MacBooků - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZprávy o Applu

Apple potajmu vylepšil obrazovku 13“ hliníkových MacBooků

1. června 2009, 00.00 | Zdá se, že Apple nedávno začal používat pro 13” MacBooky s hliníkovými „unibody“ pouzdry kvalitnější obrazovku.

Apple o komponentách pro Macy prozrazuje pouze to nejzákladnější, rozhodně nelze čekat, že by informoval třeba o výrobcích displejů pro své notebooky.

Přesto se však zjistilo, že pravděpodobně začal do hliníkových 13” MacBooků nasazovat lepší obrazovku, informuje o tom Seth Weintraub z Computerworldu na svém blogu.

Na levé straně je display z "Nového" MacBooku Unibody, na pravé pak ze "staré" verze

MacBooky s hliníkovými „unibody“ pouzdry, uvedené na trh loni v říjnu, se původně dodávaly s LCD panelem LGPhilips LP133WX2-TLC1, novější verzí panelu LGPhilips LP133WX1-TLA1 používaného v předchozích plastových MacBoocích. A to, jak podotýká Weintraub, nebyla tak úplně skvělá obrazovka.

V Mac OS X se dá model obrazovky notebooku zjistit dvěma způsoby, položka „System Preferences/Displays/Color/Open Profile/#13“ systémových předvoleb by měla zobrazit příslušné kódy určující model a výrobce, nebo lze použít Terminal a v něm zadat tenhle ne právě jednoduchý příkaz:

ioreg -lw0 | grep IODisplayEDID | sed "/[^<]*

A tyto postupy odhalily, že zhruba od konce dubna Apple hliníkové 13“ MacBooky osazuje obrazovkou AU Optronics B133EW04 V.3, stejnou nebo podobnou té, jakou dává do MacBooku Air.

A ta se všeobecně považuje za kvalitnější, než panel LGPhilips, má tmavší černé, což dává lepší kontrast a vylepšuje přesnost barev, zejména při zobrazování tmavých obrazů nebo videa. Navíc údajně nabízí i lepší pozorovací úhly. Na diskusním foru MacRumors se objevily tahle a tato fotografie ilustrující rozdíl mezi novým a starým panelem (nový panel se nachází vpravo), jsou-li autentické, tak jde o skutečně znatelný rozdíl.

Na levé straně je display z "Nového" MacBooku Unibody, na pravé pak ze "staré" verze

On sice ani původní panel LGPhilips nebyl tak strašný, ale každé zlepšení je pochopitelně vítané, zvlášť když nezvyšuje cenu. Jako obvykle tento krok Applu vyvolal různé spekulace, třeba úvahy, že by to mohlo potvrzovat pověstmi zmiňované snahy o zařazení hliníkových MacBooků mezi MacBooky Pro, avšak pro to žádné jiné rozumné důkazy nejsou, daleko pravděpodobnější bude, že kvalitnější panel AU Optronics prostě bylo možné získat za dostatečně výhodných podmínek.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: