Apple, copyright a právo ... - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZprávy o Applu

Apple, copyright a právo ...

23. srpna 1999, 00.00 | O žalobách společnosti Apple na společnosti kopírující počítače iMac jsme toho napsali poměrně mnoho. Přesto je zde další žaloba, další informace a názory.

Dnes se jen v krátkosti vrátíme k soudním sporů společnosti Apple versus iMac plagiáty. Na toto téma jsme toho již napsali opravdu hodně, přesto se musíme ke kause vrátit. Důvodem je další žaloba, kterou podala společnost Apple, tentokrát na společnost eMachines. V předchozím článku jsem si dovolil upozornit na fakt, že situace je trochu jiná, než u žaloby na Daewoo. Důkazem toho je i doba, kterou potřeboval Apple na zvážení celé situace. Nakonec se právníci rozhodli žalobu podat a tak se také stalo 19. srpna u federálního soudu v San Jose.

Na českém Internetu se objevily názory, že když se Apple rozhodlo žalobu podat, má zřejmě jistotu vítězství. To je ovšem zásadní omyl. Naopak se domnívám, že tato druhá žaloba má zcela jinou úlohu, než žaloba první. V případě první žaloby je zřejmě dost jasné, že firma Future Power (resp. Daewoo) šlápla vedle a je jen otázkou času, než dojde k řešení sporu. Druhou žalobu lze chápat jinak. Dle mého názoru jejím primárním úkolem není vysoudit vítězství, ale zastrašit případné další společnosti uvažující o podobném designu jako má iMac. Apple může kalkulovat s psychologickým efektem celého soudního sporu, který může poměrně úspěšně protahovat. Pozice sebejistého a razantního žalobce jistě Applu sluší a působí na konkurenci. Otázka výsledku celého sporu je poměrně komplikovaná a až do ukončení jednání je těžké něco předpovídat.

Čas ukáže, jak oba spory dopadnou. Osobně bych minimálně v jedno případě čekal mimosoudní vyrovnání.

Zde jsou články související s tímto tématem :

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Polemiky  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: