Mediální zprávy: Apple zahájil prodej a půjčování filmů v Británii a v Kanadě. (5.6.08) - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZábava

Mediální zprávy: Apple zahájil prodej a půjčování filmů v Británii a v Kanadě. (5.6.08)

5. června 2008, 07.00 | Apple oficiálně spustil prodej a půjčování filmů prostřednictvím iTunes Store ve Velké Británii a v Kanadě, konkrétní podmínky pro tyto dvě země se poněkud liší od USA i od sebe navzájem.

Minulý týden se objevily zprávy, že Apple hodlá začít prodávat (a půjčovat) filmy též v dalších zemích mimo USA, konkrétně ve Velké Británii a v Kanadě.

A včera jsme se dočkali oficiálního potvrzení, Apple skutečně obohatil nabídku obchodů iTunes Store v těchto zemích o filmy. Teď se na to podíváme podrobněji, nejprve se zaměříme na hrdý Albion:

Filmy od Applu ve Velké Británii

Pro Velkou Británii Apple vydal tuto tiskovou zprávu. V ní uvádí, že britský iTunes Store nabízí filmy studií 20th Century Fox, The Walt Disney Studios, Paramount Pictures, Warner Bros. Entertainment, Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc. (MGM), Sony Pictures Television International a Lionsgate UK.

Britský filmový katalog už teď zahrnuje 700 titulů, z toho více než 100 ve vysokém (HD) rozlišení (určené k přehrávání na Apple TV). Najdou se v něm i úplné novinky, také v Británii budou premiérové tituly dostupné ke stažení současně s vydáním na DVD. Jako příklad novinek dostupných Britům Apple uvádí filmy „Hitman“, „Já, legenda“, „Lovci pokladů: Kniha tajemství“ a „Útěk do divočiny“.

Potvrdily se pověsti, že filmy bude možné nejenom zakoupit, ale též si je vypůjčit, služba iTunes Movie Rentals (spuštěná na letošním Macworld Expu) tedy překročila hranice USA.

Při vypůjčení filmu se daný titul stáhne z iTunes Store do softwaru iTunes nebo na Apple TV. Zákazník si poté může film přehrát do 30 dní od doby, co si ho vypůjčil. Avšak jakmile s tím začne, zbývá mu 48 hodin na shlédnutí filmu (třeba i opakované), poté se platnost příslušného souboru ukončí. Mimochodem, to znamená vylepšení podmínek oproti americkým zákazníkům, ti mají na vlastní přehrání filmu pouze 24 hodin.

Pokud jde o cenové podmínky, ty jsou jako obvykle trochu méně příznivé než v USA. V Británii to konkrétně znamená, že koupě filmové novinky vyjde na 10,99 GBP, archivní titul se dá pořídit za 6,99 GBP. Co se týče výpůjček, novinka stojí 3,49 GBP, archivní titul přijde na 2,49 GBP, filmy v HD rozlišení jsou dražší o jednu libru. Navzdory předchozím zprávám tak Apple udržel obdobnou cenovou strukturu jako v USA, odlišují se pouze novinky a archivní tituly, přestože filmová studia údajně požadovala větší rozrůznění cen.

Filmová nabídka v Kanadě

Apple spustil prodej a půjčování filmů rovněž na kanadském iTunes Store (a zveřejnil k tomu tuhle tiskovou zprávu), nabídka se však od té pro Británii trochu liší.

V zemi javorového listu dostanou zákazníci filmy studií 20th Century Fox, The Walt Disney Studios, Paramount Pictures, Warner Bros. Entertainment, Universal Studios Home Entertainment, Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc. (MGM), Sony Pictures Television International, Lionsgate a Maple Pictures, počáteční katalog obsahuje 1 200 titulů, z toho 200 v HD rozlišení. Novinky budou opět k dispozici současně s DVD, jako příklad nabízených titulů Apple tentokrát předkládá filmy „Juno“, „Já, legenda“, „Lovci pokladů: Kniha tajemství“, „Bourneovo ultimátum“ a „Monstrum“.

Také v Kanadě se filmy jak prodávají, tak půjčují, s Británií se shodují i ostatní podmínky (pro vypůjčené filmy zde rovněž platí lhůta 48 hodin).

Obdobně vypadají též ceny, jen částky se přirozeně liší. Koupě nového titulu vyjde na 14,99 CAD, zatímco archivní film stojí 9,99 CAD. Novinku si Kanaďané vypůjčí za 4,99 CAD a archivní titul za 3,99 CAD, vypůjčení HD filmů vyjde o jeden kanadský dolar dráž.

Jak vidět, Apple to myslí s průnikem na trh videa opravdu vážně a to, že se mu podařilo dohodnout cenové podmínky podle vlastních zvyklostí, svědčí o tom, že jeho vyjednávací síla na mediálním trhu roste.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Multimedia  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: