iPody na pultech - stačí si vybrat - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZábava

iPody na pultech - stačí si vybrat

6. října 2004, 00.00 | Včera jsme se dočkali oficiálního otevření obchodu s přehrávači iPod. V dopoledních hodinách se konala tisková konference, kde společnost Czech Data Systems uvedla na český trh iPod čtvrté generace a představila prodejní stánek, který mohou zájemci o tento úspěšný produkt nalézt v dolní části Václavského náměstí v Bontonlandu.

Včera jsme se dočkali oficiálního otevření obchodu s přehrávači iPod. V dopoledních hodinách se konala tisková konference, kde společnost Czech Data Systems uvedla na český trh iPod čtvrté generace a představila prodejní stánek, který mohou zájemci o tento úspěšný produkt nalézt v dolní části Václavského náměstí v Bontonlandu.

Samotná tisková konference se konala dvě patra nad novým obchodem a slova se ujal Petr Němeček, marketingový ředitel společnosti CDS. Větší část prezentace se točila kolem iPodu čtvrté generace a iPodu mini. Již jsme se těmto produktům na našich stránkách věnovali a pokud vám snad tyto recenze utekly, neváhejte a seznamte se s aktuální nabídkou přehrávačů iPod:

iPod mini - příjemné překvapení
iPod mini v praxi - co je malé, to je hezké
Newsweek uvádí: iPod čtvrté generace
iPod čtvrté generace - k vašim službám

iPod

Stánek s iPody naleznete hned u vchodu do Bontonlandu a pravděpodobně jej díky všudypřítomným barevným reklamám nepřehlédnete. V současnosti zde můžete pořídit všechny aktuální varianty iPodu - jak 20 GB a 40 GB iPod čtvrté generace, tak všechny barevné varianty iPodu mini. Dle slov pana Němečka je již dostupnost iPodů na lepší úrovni, než tomu bylo dříve, kdy byl náš trh opomíjen kvůli velké poptávce v zahraničí. Apple zcela nestíhal uspokojovat objednávky a iPod se tak stal nedostupným zbožím. Doufejme, že iPodů bude dostatek i v budoucnu.

CDS v tuto chvíli dodává k iPodům i další příslušenství, jako je čtečka paměťových karet, pouzdra, sluchátka, stojánky apod. V dnešní době existuje pro iPod více než 200 různých příslušenství z čehož cca 25-30 naleznete i v Bontonlandu a v případě zájmu je možné si nechat objednat i doplňky, které u nás nejsou běžně k dostání. Ceny jednotlivých variant iPodu v dolní části Václavského náměstí jsou :

iPod mini - 9 999,- Kč
iPod 20 GB - 12 499,- Kč
iPod 40 GB - 15 799,- Kč

s DPH a dvouletou zárukou.

Reklama

Současně s otevřením obchodu došlo i k zahájení reklamní kampaně. Té si můžete všimnout jak na rádiích (ve stylu hudby z Mission Impossible), tak i v okolí Václavského náměstí. Barevné plakáty by měly být k vidění i v metru přímo na vagónech, ale bohužel jsem po půl hodině cestování pražským metrem na takto vylepšený vlak nenarazil. Jestliže občas zapínáte Safari, pravděpodobně i na českých webech narazíte na banner, v němž hraje iPod hlavní roli. Mimo jiné jsme se dozvěděli, že se většího zviditelnění iPodu dočkáme v polovině tohoto měsíce, ale bohužel se nám nepodařilo ze zástupců CDS dostat bližší informace, o jakou akci se bude jednat. Je vidět, že i lokální zastoupení přechází na praktiky Applu a snaží se své další kroky tajit :-)

iTunes Music Store ... i u nás?

Zajímavé informace jsme dostali na otázky ohledně iTunes Music Store. Předpokládá se, že i my budeme mít možnost nakupovat hudbu z iTMS. I když se zatím jedná o neoficiální informace, možná budeme v první polovině následujícího roku aplikaci iTunes používat vedle přehrávání hudby i k provětrávání našich platebních karet a stahování muziky. Nepředpokládá se, že by se jednalo o lokalizovanou verzi - tudíž rozhraní by mělo být pravděpodobně v angličtině a celý obchod by měl být společný pro další země v našem regionu - tím pádem i cena by měla být 99 centů (EURO) za skladbu. České lokalizované verze bychom se mohli dočkat, pokud by byl obrat natolik zajímavý, aby se Applu investice do lokalizace vyplatila. Doufejme, že se tyto údaje potvrdí a v rozmezí mezi prvním a šestým měsícem roku 2005 nebude jen ve znamení Mac OS X 10.4 - Tiger, ale i iTMS pro Střední Evropu.


Další obchody?

Neopomněli jsme se zeptat, zda CDS plánuje otevření dalších iPod-obchůdků. Dá se předpokládat, že v případě úspěchu se objeví i další pultíky v pobočkách Bontonlandu, ale údajně probíhají i jednání s jinými řetězci prodávající elektroniku.

Co říci závěrem. Není to Apple Store, ani dvoupatrový obchod s nakousnutými jablíčky, přesto nám udělal radost. Je jednoznačně dobře, že je v Praze možnost si iPod 'osahat' a zjistit, jak funguje, Což přivítají nejenom fanoušci z řad Mac-uživatelů, ale mohl by to být i zajímavý impuls pro uživatele z druhé strany barikády (tedy Windows uživatele), kteří by přišli na to, že iPod je s jejich počítačem kompatibilní a že existuje něco, jako je platforma Apple.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Multimedia  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: