aTV Flash 4 dále rozšiřuje možnosti Apple TV - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZábava

aTV Flash 4 dále rozšiřuje možnosti Apple TV

16. prosince 2009, 00.00 | Software aTV Flash rozšiřující funkce Apple TV v nové verzi 4.0.3 vylepšuje prohlížeč Couch Surfer Pro a dovoluje použít externí disk pro mediální knihovnu iTunes.

Multimediální zařízení Apple TV se přes počáteční velká očekávání nestalo zrovna trhákem, což má řadu důvodů, ale určitě k nim patří i to, že Apple funkce přístroje záměrně omezuje, váže ho především na iTunes a iTunes Store. A to se příliš nezměnilo ani s novým firmwarem 3.0 uvolněným počátkem listopadu.

S omezeními Apple TV se ovšem mnozí nechtěli smířit a protože se v podstatně jedná o okleštěný Mac (se značně chabým hardwarem), objevil se četný software rozšiřující funkce Apple TV nad rámec toho, co oficiálně dovoluje Apple.

Z valné většiny jde o hackerské utility, jejichž instalace vyžaduje jisté znalosti, ale existují i pohodlnější řešení, ovšem placená. K nejzajímavějším řešením tohoto druhu patří aTV Flash denverské firmy Fire Core, založené v roce 2007 a prodávající pouze tenhle software.

aTV Flash toho doplňuje opravdu hodně. Významně rozšiřuje paletu podporovaných formátů, umožňuje přehrávat video ve formátech DivX, Xvid, AVI a WMV, stejně jako extrahovaná filmová DVD, bohatý je také výběr podporovaných zvukových formátů a zvládá podtitulky ve formátech SSA a SRT. Úplný přehled všech podporovaných kodeků pro zvuk a video najdete zde.

Dále aTV Flash přidává webový prohlížeč Couch Surfer Pro, na WebKitu postavený prohlížeč podobný Safari, avšak přizpůsobený ovládání Apple TV. A co je velmi důležité, software Fire Core dovoluje používat externí úložná zařízení připojená přes USB port, tedy především externí pevné disky a flash disky.

Podstatně rozšiřuje možnosti práce s médii, přidané utility umožňují pracovat s mediálním obsahem i z jiných zdrojů než jsou iTunes, dá se získávat přes protokoly FTP, SFTP a SSH, například z NAS zařízení. Další dodatečné utility obstarávají správu a přehrávání mediálních souborů, mimo jiné se nabízejí program Sapphire umožňující přehrávání a uspořádávání obsahu podle databáze IMDB a dodatečná mediální centra Boxee a XBMC.

aTV Flash dále doplňuje podporu ovládání elektronickým ukazovátkem Loop a většinu dodatečných funkcí lze ovládat též z iPhonu či iPodu touch s aplikací Remote Applu.

Pro správu všech nainstalovaných zásuvných modulů a pro instalaci dodatečných funkcí slouží intuitivní správní utilita a také je možné doinstalovat některé další aplikace (operační systém Apple TV tvoří mírně okleštěný Mac OS X), takto jde přidat třeba prohlížeč Firefox, televizní software EyeTV či ochrana bezdrátového připojení HotSpot Shield.

Všechny původní funkce Apple TV samozřejmě zůstávají zachovány a provedené úpravy by neměly vést ke ztrátě záruky, v případě potřeby se dají opět odstranit.

Software aTV Flash se dodává ve dvou verzích, pro Mac a pro Windows, obě jsou v zásadě shodné, osobní počítač totiž slouží jen pro přípravu instalačního média.

Funguje to tak, že se aTV Flash nainstaluje na Mac či PC s připojeným USB flash diskem. Na osobním počítači se spustí instalační aplikace, jež si stáhne nebo vyhledá aktualizační soubor Apple TV, upraví ho a výsledek uloží na flash disk. Takto připravený instalační flash disk se poté připojí k vypnuté Apple TV, jež se z něj spustí a doinstaluje všechny výše popsané dodatečné funkce. Podrobnější popisy instalace obou verzí se nalézají tady.

A minulý čtvrtek se objevila aktualizace tohoto softwaru na verzi 4.0.3, jež přinesla další zlepšení. Významně byl vylepšen především prohlížeč Couch Surfer Pro, který nyní plně podporuje ovládání z iPhonu a iPodu touch s aplikací Remote.

Dále se zlepšila kompatibilita softwaru s novým firmwarem 3.0.1 (opravujícím firmware 3.0), což prospívá hlavně fungování aplikací Sapphire a Boxee.

A velmi důležitou novinku představuje to, že externí USB disk nyní může sloužit jako hlavní úložiště pro mediální obsah iTunes, takže už není třeba se rozmýšlet, co ponechat na nepříliš velkém vnitřním disku Apple TV (ta se v současnosti dodává se 160 GB diskem).

aTV Flash 4.03 vyžaduje Mac s Mac OS X 10.4.9 či vyšším a 300 MB prostoru na disku nebo PC s Windows XP či vyššími a 1 GB místa na disku. Dále potřebuje USB flash disk o kapacitě aspoň 256 MB a připojení k Internetu. Vytvořený instalační flash disk půjde použít na Apple TV s firmwarem 3.0 nebo vyšším. Cena tohoto softwaru činí 49,95 USD a lze si připlatit za technickou podporu (časově neomezená přijde na 30 USD).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Multimedia  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: