Apple zprovoznil funkci Genius iTunes pro video - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZábava

Apple zprovoznil funkci Genius iTunes pro video

27. března 2009, 03.00 | Apple splnil svůj slib, v iTunes 8.1 již lze využívat doporučující funkci Genius také pro filmy a televizní pořady.

Když Apple před dvěma týdny vydal iTunes 8.1, došlo k menším zmatkům okolo funkce Genius, jedné ze slibovaných novinek. Tato funkce (zavedená už s iTunes 8.0) totiž měla rozšířit svou působnost též na filmy a televizní pořady.

Funkce Genius ve své původní podobě umožnila, aby uživatel vybral některou hudební skladbu ze své knihovny a nechal si vyhledat další podobné skladby, funkce z nich automaticky vytvoří přehrávací seznam (playlist). Výběr doporučené hudby se provádí na základě dat anonymně shromažďovaných od uživatelů iTunes, jež je odesílají na centrální server Applu k dalšímu zpracování a dále se využívá integrovaný hodnotící systém iTunes.

Zákazníkovi obchodu iTunes Store stačí vybrat skladbu ze své hudební knihovny a poté stisknout tlačítko Genius, tím se mu automaticky vytvoří seznam dalších skladeb z knihovny, které se podle doporučujícího systému Applu k ní nejlépe hodí.

V okně iTunes se navíc napravo zobrazuje postranní lišta Genius, jež doporučuje ke koupi další hudbu z iTunes Store, kterou daný zákazník ještě nevlastní a mohla by vyhovovat jeho vkusu, Genius tedy slouží i jako marketingový nástroj (funkci ovšem lze vypnout, takže ten, komu se nelíbí, se jí může snadno zbavit).

iTunes 8.1 měly působnost téhle funkce rozšířit na filmy a televizní pořady nabízené na iTunes Store, jenže k tomu nakonec nedošlo, Apple to z nějakého (jako obvykle nezveřejněného) důvodu nestihl zprovoznit (a iTunes 8.1 vydat musel kvůli podpoře nového iPodu shuffle), což o pár dní později potvrdil Macworldu a zároveň slíbil, že rozšířenou funkci Genius zpřístupní co nejdříve.

A to nyní skutečně splnil, od úterý začali zákazníci amerického iTunes Store hlásit, že se jim v okně iTunes objevují doporučení Genia i pro video, což si ověřil také AppleInsider (a dokládá to odpovídajícím snímkem obrazovky iTunes).

04mm26032009f.jpg

Když se například vybere z knihovny iTunes epizoda televizního seriálu, postranní lišta Genius vypíše další epizody stejné řady seriálu, další řady seriálu a 10 doporučení na podobné seriály. (Doporučení filmů a televizních pořadů zatím ne vždy fungují bez chyb, ale podobně jako v případě hudby se dá předpokládat, že se budou postupně zlepšovat, až se nashromáždí větší množství dat od uživatelů.)

Rozšíření funkce Genius tedy již funguje a nebyla k tomu potřeba žádná další aktualizace iTunes, příslušné kroky Apple podnikl na svých serverech.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Multimedia  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: