Zmizení rozšířené funkce Genius z iTunes 8.1 vysvětleno - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Zmizení rozšířené funkce Genius z iTunes 8.1 vysvětleno

16. března 2009, 02.00 | Funkce Genius pro filmy skutečně nebyla do iTunes 8.1 implementována, ale Apple na tom pracuje.

Když ve středu Apple vydal iTunes 8.1, opět se postaral o menší zmatky, jako tak často způsobené jeho tajnůstkářstvím.

Původně totiž jako jednu z hlavních novinek iTunes 8.1 uváděl rozšíření funkce Genius i na televizní pořady a filmy, sliboval, že možnost automatického výběru podobných titulů pomocí této funkce (a vytvoření příslušného přehrávacího seznamu) bude možné nejenom pro hudbu, ale také pro video, postranní lišta Genia se měla objevovat též pro tyto mediální kategorie.

Tuhle novinku zpočátku inzeroval v popisu novinek iTunes ve zvláštním rámečku pro verzi 8.1, avšak později ji odtamtud odstranil a její místo zaujala funkce Autofill (dovolující automatické zaplnění iPodu hudbou), v doprovodných poznámkách na stránce pro stažení iTunes 8.1 se tato informace objevuje ještě teď a uvádí ji rovněž Software Update v popisu iTunes 8.1.

15mm15032009f.jpg

Jenže v podrobném přehledu funkcí iTunes se v odstavci funkce Genius mluví pouze o hudbě a jak zjistili mnozí uživatelé, tlačítko Genius se objeví jenom tehdy, nacházíte-li se v hudebním oddělení knihovny iTunes, po přepnutí na filmy či televizní pořady zmizí. To potvrzují jak diskuse na Webu, tak většina zpravodajských serverů.

Vysvětlení přináší Macworld, který Applu prostě zavolal, aby zjistil, co se děje. A to nakonec nebylo nijak těžké, podařilo se mu spojit s mluvčím Tomem Neumayerem, jenž sdělil, že rozšířená funkce Genius ještě není aktivní, ale měla by být během několika následujících dní. Zřejmě tedy nebude nutná ani nějaká dodatečná aktualizace iTunes, protože k potřebným úpravám nejspíš dojde přímo na iTunes Store.

16mm15032009f.jpg

Vysvětlení je tedy jednoduché, Apple nestačil rozšíření funkce Genius implementovat (pravděpodobně především na straně serveru), jenže těžko mohl vydání iTunes 8.1 zdržovat, protože nový iPod shuffle tento software vyžaduje.

Kdyby ovšem Apple podobné prohlášení vydal hned při uvolnění iTunes 8.1, nebyly by takovéto dohady vůbec nutné a jistě by mu to nijak neublížilo – dovolím si tvrdit, že tvrdošíjné utajování i těch nejmenších podrobností je Applu opravdu spíše na škodu, jak ukazuje také tenhle případ.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: