1984 nebo Wasabi? - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůTipy z Internetu

1984 nebo Wasabi?

reklama_apple

3. července 2001, 00.00 | Podívejte se na server USATODAY a dejte svůj hlas nejlepší reklamě posledních 25 let.

Celkem 22 kousků reprezentuje podle výboru, složeného z kreativních ředitelů prominentních reklamních agentur, to nejlepší z americké televizní reklamy.


Reklamní výbor vytřídil ze širšího seznamu 100 již někdy dříve oceněných reklam jako ty nejvíce kreativní, inovativní a samozřejmě i jako nejvíce komerčně úspěšné (efektivní). Čtenáři serveru USATODAY, který se k akci spojil s American Association of Advertising Agencies (asociace zvolila výbor ředitelů) a The History Channel, mohou nyní hlasováním z této reklamní špičky vybírat své favority. Výsledky budou vyhlášeny 8. února 2002.

Stránka s hlasovacím formulářem bohužel nenabízí možnost reklamy shlédnout, a to ani ve streamované podobě. Přesto alespoň některé z nich, nebo jejich hlavní hrdiny, známe i u nás, ať již ze souborů, pohybujících se na Internetu, nebo dokonce z tuzemské televize. To je minimálně případ spotu Nike, který se myslím u nás krátce objevil.

Z našeho pohledu je příjemné, že mezi 22 vybranými reklamami se objevil i legendární spot 1984, kterým společnost Apple uvedla v roce 1984 na trh počítače Macintosh. Oprávněně a po zásluze, protože tahle Orwellovská variace, v níž mladá atletka rozbíjí obrazovku s Velkým bratrem, je běžně označována za jednu z nejvýznamnějších televizních reklam v historii.


Jednoduché to ale mít nebude, konkurence je početná a silná. Vždyť třeba hned vedle reklamy Apple je možné hlasovat pro spot Wasabi z reklamní kampaně Budweiseru – a pro ten je označení skvělý možná slabé. Uvidíme za zhruba 8 měsíců na The History Channel.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Multimedia  

 » Rubriky  » Tipy z Internetu  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: