Krok za krokem: Převod DVD na iPad 1. - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůTipy a Triky

Krok za krokem: Převod DVD na iPad 1.

27. září 2010, 01.00 | Konverzí DVD na pevný disk jsme se podrobně zabývali už několikrát. Se stále větším počtem prodaných iPadů a uvedením nového iPodu touch však neškodí problematiku znovu oprášit. Přinášíme přehledný návod, jak učinit svou filmovou sbírku mobilní včetně několika zvukových stop a textových titulků.

Zájemce o podrobný pohled do problematiky zálohování filmových DVD hned na začátku odkazujeme na výtečný seriál Ondřeje Čady. Vyšel na MujMacu už před čtyřmi lety, ale prakticky vše, co popisuje, je stále aktuální a použitelné.

Aplikace

Programy, které používáme v tomto návodu, najdete zdarma ke stažení na internetu. Budete potřebovat:

Uložení DVD na disk

Po vložení DVD do mechaniky se obvykle automaticky spustí systémový přehrávač DVD. Vypněte ho a spusťte aplikaci MacTheRipper.

Program by měl zobrazit název DVD a množství extrahovaných dat.

Nastavení ponechte výchozí. Budeme totiž extrahovat celý obsah disku

V menu File/Save to zvolte složku, do které se budou data ukládat a poté klepněte na tlačítko Go. Tím zahájíte samotné extrahování DVD na disk. MacTheRipper zobrazuje během práce množství uložených dat, název právě ukládaného souboru, čas zbývající do konce a průběh celého procesu.

Po úspěšném uložení celého DVD můžete aplikaci vypnout a disk uložit zpátky do obalu. Nebude už potřeba. Jen pro úplnost se sluší dodat, že uložení dvouhodinového filmu zabere necelou půlhodinu.

Konverze do MPEG-4 (H.264)

Na řadu nastupuje aplikace HandBrake, s jejíž pomocí získáme z více než šesti gigabajtů uložených dat soubor zhruba třetinové velikosti srozumitelný našim mobilním zařízením.

Aplikace se hned po startu zeptá, odkud má načíst uložená data. Najděte na disku uložený film, označte složku VIDEO_TS a klepněte na Open.

Po pár vteřinách HandBrake načte a zobrazí obsah DVD. Před spuštěním konverze je ale nutné nastavit některé parametry.

Program většinou správně vybere stopu obsahující film (na DVD bývají kromě toho ještě nejrůznější upoutávky, upozornění, reklamy, ale také bonusy a další obsah). Chcete-li mít jistotu, nebo automatický výber selhal, vyberte příslušnou stopu z menu Title (bývá to ta nejdelší).

Vpravo můžete zvolit rozsah kapitol, které se mají použít. Jelikož chceme konvertovat celý film, necháme vybrané všechny.

O kousek níž zvolte umístění, kam HandBrake uloží zkonvertované video.

A ještě níž vyberte formát MP4 a záložku Video nastavte takto:

  • Video codec: H.264
  • Framerate (FPS): Same as source
  • Quality: Average bitrate (kbps): 1500
  • zatrhněte 2-pass encoding a Turbo first pass

Přepněte na záložku Audio a vyberte zvukové stopy, které chcete do výsledného souboru vložit. Nejčastěji jde o originální zvuk a k němu ještě třeba český dabing. Audio Codec můžete nastavit na AAC a Mixdown na Dolby Pro Logic II. Ostatní položky zůstanou na standardních hodnotách.

Záložky Subtitles a Advanced přeskočte a v poslední záložce Chapters zatrhněte volbu Create chapter markers.

Klepněte na ikonu Picture Settings v horní liště a ve zobrazeném okně zvolte Anamorphic: Strict.

Chcete-li stejným způsobem konvertovat víc DVD, vyplatí se nastavení uložit klepnutím na ikonu Toggle Presets a následně na tlačítko plus v dolní části vysouvacího panelu.

Převod spustíte tlačítkem Start na horním panelu a pak můžete (v závislosti na výkonu svého počítače) odejít na kávu, oběd nebo odpolední výlet. Převod dvouhodinového filmu totiž i na MacBooku Pro s procesorem Intel Core i7 zabere necelou hodinu.

Ve druhé části návodu, kterou si budete moci přečíst už zítra, se podíváme na extrakci titulků do textového souboru, finální sestavení souboru a jeho přehrávání na iPadu a iPodu touch.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Tipy a Triky  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: