Final Cut Express - 8. Export videa - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůTipy a Triky

Final Cut Express - 8. Export videa

Final Cut Express 4

29. listopadu 2010, 00.00 | Máme upravený obraz i zvuk a zbývá poslední krok, abychom mohli předat hotový film divákům nebo si ho alespoň uchovat pro vlastní potřebu.

Nejprve je vhodné celou sekvenci vyrenderovat pomocí Sequence/Render Selection/Both. Přitom je třeba mít zvýrazněnou sekvenci (třeba Timeline).

Pak už stačí dát File/Export/Using QuickTime Conversion. Objeví se nastavení jména souboru, jeho umístění, a po stisknutí tlačítka Options dostaneme okno s dalším nastavením. Z obrázků níže lze vyčíst nejvhodnější nastavení pro export vhodný pro následné vypálení na DVD v Evropě (norma PAL).

Stiskněte Settings v dialogu Video.

Poté klepněte na OK a v poslední tabulce na Save. Pak už zbývá počkat chvilku nebo i hodiny, podle výkonu počítače a délky videa.

Vyexportované video si můžete přehrávat pomocí přehrávače QuickTime na počítači, nahrát na YouTube nebo třeba pomocí dalšího programu vypálit na DVD. K tomu se hodí iDVD nebo program Toast.

Náš seriál probírající základy Final Cut Express je u konce. Přes jeho délku jsme si neřekli zdaleka vše. Ledacos jsme vynechali a řadu věcí jen nakousli. Pro opravdu profesionální zvládnutí programu je potřeba praxe, studium manuálu, procházení tutorialů od Apple či lidí na YouTube. Hlavní je však nadšení, kreativita, nebát se experimentovat. Ve Final Cut Express totiž neprovádíme destruktivní úpravy a všechny zdrojové soubory zůstávají nepoškozené.

Na závěr snad ještě motto: "Nedívejte se úplně na vše skrz hledáček kamery, někdy je lepší vidět na vlastní oči."

Jako bonus najdete příští týden na našem webu od stejného autora ještě návod, jak na několik nejpoužívanějších filmových triků.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Tipy a Triky  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Bezva seriál

Autor: Luboš Kučera Muž

Založeno: 30.11.2010, 18:47
Odpovědí: 0

Díky za tento seriál. Málokde na tohle téma v češtině člověk narazí. :-) Jenom by mě zajímalo, jak se zorientovat v těch miloinech možností v exportu. Formáty, datový toky atd. Chtěl bych příště nějakej obecnej průvodce co, jak nastavit a proč. ... ale to už není jenom téma FCE, ale video-editorů obecně.

Odpovědět na příspěvek

RE: Bezva seriál

Autor: Jan Kostelník (autor) Muž

Založeno: 30.11.2010, 20:59

Nemáte zač. Takový průvodce by byl na docela dlouhý seriál :-) Pokud máte nějaký konkrétní požadavek na export (něco vám nejde tak, jak by jste si představoval), tak klidně napište. Zkusím se na to podívat.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: