Vydání iOS 7 se neobešlo bez problémů - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůSoftware

Vydání iOS 7 se neobešlo bez problémů

19. září 2013, 11.05 | Přesně s úderem včerejší 19 hodiny umožnila společnost Apple stažení aktualizace na iOS 7. Start ovšem ani letos nebyl bezproblémový a komplikace způsobovala jak nutnost instalace spolu s iTunes 11.1, tak přetížení a časté výpadky aktivačního serveru. Více informací v článku.

iOS 7, nejnovější mobilní operační systém z dílny společnosti Apple, je konečně k dispozici všem majitelům podporovaných iPadů, iPhonů a iPodů. Radikálně přepracovaný design, rychlejší chod nebo nové služby, jako AirDrop či iTunes Radio představují jen několik málo novinek, které uživatele iOS 7 čekají.

 

 

Aktualizace na iOS 7 byla podle předpokladů uvolněna přesně v 10 hodin ráno Pacifického času, respektive tedy v 19 hodin večer ve středoevropském časovém pásmu. I díky předvídatelnosti času uvedení byl zájem o aktualizaci enormní a podle informací serveru Apple Insider se kolem 19 hodiny každou vteřinou o spojení s aktualizačním serverem pokoušelo několik milionů zařízení. To vedlo k jeho přetížení a zpomalení celého aktivačního procesu. Podle neoficiálních informací pak problémy přetrvávaly několik hodin, momentálně by ale aktivační proces měl fungovat bez problémů.

 

Doprovodným problémem byla nutnost aktualizace iTunes na verzi 11.1, která při instalaci iOS 7 z počítače předcházela samotnému stažení iOS. Dostupnost aktualizace jako takové se sice v App Store objevila opět krátce po 19 hodině, při pokusech o stažení a instalaci ale vykazovala chybu spojenou s neschopností spojení s aktivačním serverem. Nakonec se nám iTunes 11.1 podařilo nainstalovat až okolo 23 hodiny a iOS 7 tím pádem těsně před středeční půlnocí.

 

 

Stejně jako v minulých letech tak selhal tradičně nejslabší článek instalačního procesu, a to aktivační server. Jak bylo ale už uvedeno v článku, v současnosti by stažení a instalace iOS 7 měla probíhat bez jakýchkoliv problémů.

 

Připomeňme si, že iOS 7 je s menšími omezeními dostupný pro tato mobilní zařízení:

 

  • iPhone 4, iPhone 4S a iPhone 5;

  • iPad 2, iPad třetí generace, iPad čtvrté generace a iPad mini;

  • iPod Touch páté generace.

 

 

Už jste si stáhli iOS 7? Jaké jsou vaše první dojmy? Podělte se s námi v diskuzi.

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: