Trocha software různého druhu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůSoftware

Trocha software různého druhu

2. dubna 2007, 15.00 | Více či méně užitečné prográmky pro vašeho macka. Něco pro Skype, něco pro práci s videem a zvukem, grafikou, webem a nakonec screensavery na Desktopu. Nejedná se o recenze, tedy nečekejte podrobný popis aplikací.

Trocha software různého druhu Více či méně užitečné prográmky pro vašeho macka. Něco pro Skype, něco pro práci s videem a zvukem, grafikou, webem a nakonec screensavery na Desktopu. Nejedná se o recenze, tedy nečekejte podrobný popis aplikací.

Call Recorder 2.0
PPC/Intel
placený $ 14.95

program ke stažení

Call Recorder je placený doplněk pro Skype. Předchozí verze nabízela nahrávání hovorů uskutečněných přes Skype. Nyní máte možnost nahrávat i video. Demoverze je funkční 7 dní, což zajisté postačí k vyzkoušení. Nastavit lze formát audia (AAC Compression/2:1 Compression/Uncompressed) i videa (H.264/MPEG4/JPEG), rozlišení videa (120x90, 160x120 a 320x240) a kvalitu audia i videa. Krom jiného lze nastavit i složku, kam se mají nahrávky ukládat.

Pokud řešíte například korektury a poznámky s klienty přes Skype, je investice 14.95 rozumná. V instalaci Cal Recorder získáte také několik pomocných užitečných programů zdarma. A možná tím pro vás zatraktivní nákup Call Recorderu. Patří mezi ně Marker Editor (nově), Convert To AAC, Convert TO AIFF, Convert To MP3 a Split Movie Track.

Marker Editor

Marker Editor vám umožňuje přidávat komentáře k jednotlivým částem filmu. V podstatě vytvářet kapitoly pro snazší hledání částí filmu. Při následném přehrávání v QuickTime lze volit uložené kapitoly. Spolupracuje s formáty podporovanými QuickTimem.Vytvořené poznámky lze také vyexportovat jako text. Použití se nabízí. Ano, takto lze jednoduše vytvořit zdroj pro titulky. Následné úpravy, například do SRT souborů, jsem neřešil, ale jistě jednoduchý způsob existuje. Vše vám přiblíží několik obrázků z editace, výsledného filmu a textového souboru.

Convert To (AIFF, AAC, MP3)

Convert To je řada prográmků jednoduše a hromadně převádějících video a audio formáty s pomocí iTunes na MP3, AAC nebo AIFF. Aplikace iTunes je používána pouze pro konverzi a data nejsou ukládána do knihovny iTunes. Již delší dobu používám konvertování do MP3 a jsem s touto utilitou maximálně spokojený.

Split Movie Track

Split Movie Track dokáže uložit z video souboru, nejspíše jen ve formátech podporovaných aplikací QuickTime, vyextrahovat všechny stopy do jednotlivých souborů. Využití je například při potřebě odstranění zvuku z videa či extrahování audia pro další použití. V QuickTme Pro pak například lze velmi snadno – přetažením vložit nové audio do takto upraveného videa.

Jednoduché utility dělají z nákupu Call Recorderu 2.0 výhodnější investici. Sadu prográmků přidává výrobce, tuším, ke každému svému produktu, jako je například iGlasses, již recenzovaný na mujmacu. Nástroje naleznete po instalaci v Aplikacích ve složce Movie Tools. Měly by být dostupné i v Demo verzi programů, ale netuším, jelikož mám zmíněné programy zakoupené, zda nejsou nějak časově či funkčně omezeny.

ChocoFlop 0.60
PPC/Intel
Shareware $ 14.95

program ke stažení

Jednoduchý grafický program ve vývoji (alpha verze). Překvapí minimálním instalačním programem 1.8 MB. Program je postavený na technologii CoreImage. Nejsa programátorem nevím přesně, co to znamená. ChocoFlop vyžaduje k plné funkčnosti Growl a OSX 10.4+ systém.

Ač paletka nástrojů je organizována jako ve starších verzích Photoshopu, ovládání není až tak podobné. Na zkratky z Photoshopu zapomeňte. Kreslení štětcem například vytváří pouze hranaté tvary a celkově se program tváří zvláštně. Nicméně je implementovaná podpora přítlaku tabletu. Možná se dočkáme konkurence oblíbeného Gimpu (ten je ovšem zdarma). Podpora otevíraných i ukládaných formátů je slušná, pracovat lze s vrstvami, selekcemi, filtry (které lze přidávat), práce s textem i v češtině je vcelku pohodlná, ale trpí celkovou pomalostí programu.

Easy iWeb Publisher
PPC/Intel
Freeware

program ke stažení

Dragg and Dropp aplikace (jednoduchý FTP klient) pro uživatele iWebu bez účtu .Mac. Vyexportujete stránky z iWebu a pak exportovanou složku přetáhnete na Easy iWeb Publisher, nastavíte, kam se má uploadovat, a o ostatní se postará aplikace sama. Uploadování je jednoduchost sama.


Say It Save It
PPC/Intel
Freeware

program ke stažení

Jednoúčelová aplikace Say It Save It převádí text na MP3 soubor. Vložený text si můžete nechat přečíst a lze jej také uložit jako MP3. Na výběr máte z mnoha hlasů, které systém obsahuje. Zamrzí snad jen to, že takto nelze pracovat s českými texty, systém prostě neobsahuje potřebné vybavení pro předčítání textu v českém jazyce.

A jeden, spíše odstrašující, příklad placeného software.

xBack
PPC/Intel
Shareware $ 10

program ke stažení

Jednoduchá aplikace xBack, bohužel placená, umožňuje přehrávat stmívače obrazovky na pozadí Desktopu. Usídlí se v liště, odkud ji můžete ovládat. Demo funguje 14 dní. Užitečnost tohoto programu posuďte sami. Přehrávat si například PlasmaTunnel je hardcore. Rázem máte 3D plochu. Ovšem z nějakého důvodu nefungovaly sreensavery používající iSight, a dokonce mi během zkoušení spadl. Chtít deset dolarů za takovou věc je drzost. Ale na vyzkoušení je to zábava.

Nakonec nezapomeňte použít například placený AppZapper či freeware AppDelete a všeho nepotřebného se zbavte. Kupříkladu xBack zabere vcelku dost místa.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Služby  

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Tipy z Internetu  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: