Sim Theme Park - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůSoftware

Sim Theme Park

themepark

15. února 2001, 00.00 | Skvělá hra pro všechny příznivce simulací, s přesně nadávkovaným poměrem mezi složitostí a hratelností. Vyzkoušejte si své ředitelské ambice!

Čas od času mě některá hra skutečně nadchne, a Sim Theme Park je přesně ten případ. Kdo si pamatuje a má rád SimCity (starší, ještě než se z téhle hry stal na můj vkus příliš složitý kolos), bude s velkou pravděpodobností STP unesen.

Jak asi správně tušíte, jste pasováni do role majitele a neomezeného vládce zábavního parku. Tedy, ve skutečnosti vám trošku vládnou jeho návštěvníci - park otvírá své brány, dětičky se hrnou dovnitř a hra může začít.

Park nemusíte budovat od začátku. Nějaké ty atrakce spolu s vybavením a zaměstnanci dostanete hned do začátku, stejně jako poměrně slušnou sumu dolárků. Na obrázcích je ale už pár desítek tisíc investováno - nebo spíš proinvestováno?

S parkem lze i v demoverzi velmi slušně pracovat. Můžete přikupovat půdu (což ovšem zpočátku není vůbec potřeba, volného místa je až až), stavět a rušit atrakce i další vybavenost parku. Atrakce jsou rozděleny podle základní funkce, to znamená na různé dráhy, skákadla, houpačky apod. K vybavenosti patří toalety, prodejny hamburgerů, nápojů a balónků, různé okrasné keře, skalky i třeba bezpečnostní kamery. Skoro u každé položky je pak k nastavení sada parametrů - třeba cena nápoje a množství ledu, množství dobrůtek v hamburgeru, u atrakcí pak samozřejmě vstupné, počet jízd apod. To vše samozřejmě doprovázeno ekonomickými ukazateli a zejména - indexem spokojenosti malých zákazníků.

I atrakce a příslušenství mají svá okna, kde šéf kontroluje třeba čistotu dané toalety (a přivolává čističe), u atrakcí dáváme pozor na blížící se nutnost opravy.

K parku patří i zaměstnanci. Pracovníky lze vykopnout, případně přijmout nové, k zobrazení je jejich detailní přehled, s mírou zkušeností, platem, ale i aktuální spokojeností. K tomu hned vidíme, jestli se náhodou dotyčná osoba někde nezašívá - ano, i toho jsou, považte, schopni. Pak nezbývá, než milého pracovníka chňapnout, a přesunout tam, kde je ho třeba - fascinující způsob řízení, skutečně doporučuji všem nespokojeným šéfům (na obrázku se právě chystáme vhodit do procesu jednoho z uklízečů).

Další naprosto skvělá možnost - většinu atrakcí si můžete po šéfovsku vyzkoušet! Na obrázku jsme hupli do DinoCarts, což jsou jakási prehistorická autíčka.

A tak dál a dál, park buď vydělává, nebo prodělává, majitel investuje a staví atrakce do co nejpřitažlivějších kombinací, manipuluje se vstupným, udržuje atrakce v chodu - k tomu všemu má k ruce pomocníky, kteří čas od času vyskočí s dobrou radou v pravé dolní části obrazovky, zprávy přicházejí i na ovladač, který je vidět při levém dolním okraji.
Zkotrolujte si index spokojenosti za poslední měsíce, podívejte se na statistiku každého návštěvníka - i to je vše ještě na přijatelné míře složitosti, aby se ze hry nestalo tupé hlídání desítek parametrů. Nakonec, vystačíte i bez těchto detailních údajů, sledujte jen, jestli peníze přibývají, a jestli indikátor spokojenosti na ovladači není až příliš v modrém.

Zkrátka a dobře, doporučuji všema deseti. Skvělá "crazy" grafika, a spousta možností i v demu jsou dobrým začátkem, kdo by sehnal ostrou verzi, dostane spoustu atrakcí navíc a možnost zahrát si i jiná témata, než tento jeden park. Sim Theme Park je následovníkem hry Theme Park od společnosti Bullfrog z roku 1994. Skvělou stránku hry s možností downloadu a on-line gamesení najdete zde, downloadovat je možné i zde. Soubor má kolem 55MB a ke hře budete potřebovat počítač s procesorem PowerPC alespoň na 233MHz. MacOS 8.6 a větší porci paměti (alespoň 64MB). Grafická karta by měla mít alespoň 6MB paměti. Možnost běhu na starších strojích jsme opět neověřovali, k dispozici je možnost nastavení jednodušší i složitější grafiky.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Hry  

 » Rubriky  » Tipy z Internetu  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: