Okno do ložnice - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůSoftware

Okno do ložnice

webcamspic

7. března 2001, 00.00 | Web kamery jsou svérázný fenomén. WebCam Live má určitě na víc, než zatím předvádí. Zatím jde bohužel o trochu voyeurovskou záležitost – i když, je to jistě hlavně věc vkusu.

Webovské živé kamery, to je jedna z věcí, které mám opravdu rád. Osobně jsou pro mně nejzajímavější a nejpřitažlivější dopravní kamery v městech, které mi alespoň trochu pomáhají léčit cestovatelský komplex. A tak se během dne třeba podívám, jak se pomalu rozbíhá provoz kolem Toronta - pro podobně založené duše mohu doporučit například tahle dvě místa ze svých bookmarků.


Čímž nemá být řečeno, že živé kamery na Internetu zabírají jen dopravu, nebo přírodní scenérie – kdo se na síti pohybuje alespoň chvíli, ten už jistě narazil na kamery nejrůznějšího zaměření. Hledání webovských kamer ale může být celkem nezáživný a zdlouhavý proces – a tady přichází ke slovu aplikace WebCam Live 1.5.


I když - přichází... Mohla by přijít je určitě přesnější výraz. Nápad společnosti Dreamscape Software není určitě špatný - malá aplikace, prohlížeč obrázků z webovských živých kamer, který můžete mít klidně otevřený stále, bez ohledu na browser. To vše napojené na server, který udržuje databázi do systému přihlášených kamer. Ve verzi 1.5 je možné i jednoduše přímo z aplikace uložit aktuální obrázek, případně otevřít chatovací okno (je-li majitel kamery zrovna fyzicky přítomen a naladěn ke konverzaci).

Možná jste si všimli, že váhám WebCam Live jednoznačně pochválit. Tak to je pravda, a kdo má delší internetovou zkušenost, asi už tuší proč. Pokud chcete podobnou službu brát vážně, je potřeba filtrovat. Nic proti reklamám erotických serverů, nic proti kamerám exhibicionistů a podobnému artiklu – ale pokud mají WebCam Live a jeho servery aspirovat na masovější zájem, je nutné podobné kamery odlišit, zavést cosi jako kanály, z nichž některé budou pod kontrolou. Momentální stav je ale takový, že nedoporučuji listovat (mimochodem zatím velmi krátkým a bohužel dost jednoznačně zaměřeným) seznamem kamer před dětmi nebo v konzervativní společnosti.

Přes tuto výhradu, o které navíc předpokládám, že může být v jisté situaci spíše reklamou, se mi nápad líbí. Snad se WebCam jako nápad ujme, aplikace získá nové možnosti a server se brzy zaplní spoustou zajímavého obsahu, byť třeba komerčně podbarveného.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Tipy z Internetu  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: