Nový software pro Macy - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůSoftware

Nový software pro Macy

26. října 2011, 00.00 | Aktualizace firmwaru má vyřešit potíže loňských 15palcových MacBooků Pro se zamrzáním systému a s výpadky zobrazování. A generátor krajin TerraRay ve verzi 5.1 přidává simulaci eroze a nové postprocesingové efekty.

Nového softwaru pro Macy stále není nijak mnoho, ale něco se vždy najde, v pondělí například Apple vydal novou aktualizaci firmwaru pro loňské MacBooky Pro:

Aktualizace firmwaru slibuje vyřešit potíže zobrazování loňských 15“ MacBooků Pro

V pondělí Apple nejenom uvedl mírně vylepšené MacBooky Pro, ale také uvolnil aktualizaci firmwaru, jež by měla vyřešit potíže se zamrzáním systému a s výpadky zobrazování, které se mohou vyskytnout u některých 15“ MacBooků Pro z loňského roku (na trh přišly loni v dubnu, 15“ a 17“ modely tehdy již nasadily mobilní procesory s architekturou Nehalem).

Jak uvádí tento podpůrný dokument, Apple u malého počtu loňských 15“ MacBooků Pro zjistil, že u nich může docházet k dočasnému zamrzání systému nebo k výpadkům zobrazování na vnitřním displeji či externím monitoru. Předtím, než dojde k takové ztrátě zobrazení nebo displej zčerná či zešedne, se může ještě objevit varovné hlášení o potřebě restartu systému. Týká se to 15“ modelů prodávaných od dubna 2010 do února 2011.

A právě tyto potíže by měla vyřešit nová softwarová aktualizace MacBook Pro Video Update 1.0, jež provede potřebné úpravy firmwaru. Stáhnout se dá odtud (její velikost činí 70,97 MB). Vyžaduje však Mac OS X 10.7.2, před jejím užitím se proto v případě potřeby ještě musí provést odpovídající aktualizace operačního systému. Budou-li popsané problémy přetrvávat i potom, radí Apple obrátit se na jeho kamenné obchody, na jeho technickou podporu anebo na autorizované servisy v zemi uživatele.

Vlastníci postižených 15“ MacBooků Pro provozující Snow Leoparda ovšem popsanou aktualizaci použít nemohou, ti se rovnou musí obrátit na Apple nebo na autorizované servisy.

TerraRay 5.1 doplňuje simulaci eroze a další efekty

Na MůjMacu pravidelně informujeme o vývoji levného, avšak docela zdatného generátoru realistických 3D krajin TerraRay. Německá firma AvisNocturna Software ho sice nabízí teprve od dubna, ale program prošel rychlým vývojem, naposledy jsme popisovali uvedení verze 5.0.

TerraRay dokáže vytvářet 3D krajiny pomocí svého výkonného, avšak snadno ovladatelného editoru, krajiny lze doplňovat vodními plochami a toky, realistickou oblohou s mraky, vegetací a dalšími prvky zvyšujícími realističnost výstupů, včetně volumetrické mlhy. Navíc se do krajin mohou importovat 3D modely objektů ve formátu 3ds.

A toto pondělí dorazila nová verze 5.1 (viz též příslušné oznámení na blogu AvisNocturna), jež program dále vylepšuje.

Přibyl nový nástroj simulující přirozenou erozi, umožňující modelovat krajiny tak, aby vypadaly jako pozměněné vodní erozí. Dále verze 5.1 přináší nové postprocesingové efekty pro dodatečné zpracování vykreslených krajin, jako třeba nastavení hloubky ostrosti, hloubkové tónování či filtry pro záře. A zrychlilo se vykreslování živých náhledů a náhledů generované scény. Výrazně se zlepšily detaily terénu, k programu se přikládá více ukázkových scén a zvětšilo se množství dodávaných materiálů.

Také ve verzi 5.1 program vyžaduje Mac OS X 10.6.6 nebo vyšší (plně podporuje Lion), procesor Intel a alespoň 2 GB RAM a stále se prodává výlučně v Mac App Store. Až do konce října se pro nové zákazníky nabízí sleva, namísto standardní ceny 19,99 USD (15,99 EUR) stačí zaplatit 9,99 USD (7,99 EUR), stávající vlastníci samozřejmě novou verzi dostanou zdarma.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: