Multimediální smršť na obzoru - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůSoftware

Multimediální smršť na obzoru

25. srpna 2000, 00.00 | Podle oznámení na serveru MacCentral jsou prakticky hotovy a k uvedení na trh v příštích dvou měsících připraveny další novinky - tentokrát softwarové.

Podle oznámení na serveru MacCentral jsou prakticky hotovy a k uvedení na trh v příštích dvou měsících připraveny další novinky - tentokrát softwarové.

První z nich bude nová verze profesionálního videoeditačního software Final Cut Pro 2.0. Nejdůkladnější inovaci prodělá v oblasti streamovaného videa a editace v reálném čase. Díky streamování ("vysílání videa") bude možné hotový produkt ihned použít, bez časově náročných zpětných konverzí. Nová verze má obsahovat více speciálních efektů a filtrů, stejně jako lepší podporu pro DVD.

Skvělé je, že jsou přichystány i videokarty, které zvládnou podporu Final Cut Pro v reálném čase. Podle vyjádření zdroje, který informace předal, předal Apple před více než měsícem API pro podporu operací v reálném čase firmám Matrox a Pinnacle. Nové verze CinéWave od Pinnacle (Targa Ciné Engine s HUB3 video procesorem, tradiční high end systém pro video na Apple) a RTMac od Matroxe (PCI karta, digitální video, analogové video, druhý monitor) mají být uvedeny současně s Final Cut Pro 2.

Pokud jde o QuickTime 5, ten je sice stále oficiálně v betaverzi, nicméně podle stejného zdroje je také prakticky hotov. Novinky se mají týkat vylepšeného streamingu, vyšší stability, podpory pro AltiVec, editaci a přehrávání MPEG 1 a MPEG 2, doplněna bude podpora dalších profesionálních formátů videa.

A kdy lze nové produkty opravdu očekávat? Vše je nyní zřejmě otázkou marketingu. Podle zdrojů serveru nemusí být nutně oba produkty uvedeny současně. Je pravděpodobné, že QuickTime 5 bude uveden v říjnu, na výroční konferenci QuickTime Live! v Beverly Hills v Kalifornii. Na kdy se chystá uvedení Final Cut Pro 2 se neví - odlišná doba uvedení ale prý bude pro Apple lepší.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Multimedia  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: