Mac OS X 10.2: Mail - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálů



Software

Mac OS X 10.2: Mail

1. října 2002, 00.00 | Jednou z dalších výrazně zlepšených aplikací v Mac OS X 10.2 je program Mail, což, jak již sám název napovídá, je aplikace pro elektronickou poštu. Pojďme se podívat na řadu novinek ale bohužel také několik nedostatků, které nová verze přináší.

Jednou z dalších výrazně zlepšených aplikací v Mac OS X 10.2 je program Mail, což, jak již sám název napovídá, je aplikace pro elektronickou poštu. Pojďme se podívat na řadu novinek ale bohužel také několik nedostatků, které nová verze přináší.

Do mailu je možné převést své maily z řady jiných programů (Entourage, Eudora, Outlook Express, Claris Emailer, Netscape či standardní mbox soubory), pro některé programy jsou na internetu (doporučujeme jako zdroj Versiontracker) k dispozici programy, které zdrojová data upraví, aby byl výsledek importu lepší.

Design aplikace je velmi přívětivý, elegantní a přehledné ikonky, aplikace prostě vypadá tak jak by uživatel od Apple čekal, v tomto směru rozhodně nebudete asi zklamaní.

Nejhlasitěji byla prezentovaná novinka "Junk filter", tedy schopnost aplikace poznat, zda se jedná o "spam", neboli nevyžádanou poštu s reklamním obsahem. Program používá učicí se mechanismus - na počátku označuje co je podle něj spam a co není, uživatel má možnost mu toto rozhodnutí změnit. Pokud je už uživatel spokojený, může zapnout automatické "čištění", kdy jsou všechny spamy převáděné do vlastní složky. Podle našich testů fungovala "spam filter" poměrně dobře a skutečně se učí - ale občas zkontrolovat, jestli ve spamu neskončil nějaký důležitější mail není na škodu. Ovšem například maily od uživatelů, které máte v adresáři, ve spamu neskončí nikdy, toho se bát nemusíte.

Mail spolupracuje s Address Bookem a s iChatem. Adresář je asi jasný, Mail automaticky doplňuje jména, v případě, že je uživatel připojený na iChatu, uvidíme v seznamu mailů vedle jeho jména ikonku - takže mu například nemusíme psát mail, ale rovnou poslat krátkou zprávu.

Výrazné zlepšení čekalo i na filtry (pravidla) pro rozdělování emailů - nyní s nimi můžeme dělat takřka cokoliv. Po vzoru Finderu je k dispozici vyhledávání přímo v hlavním okně Mailu, které funguje buď v rámci jedné či vybraných složek, nebo ve všech složkách. Například inbox se tváří jako jedna složka, ale v případě potřeby ho lze snadno zobrazit podle jednotlivých mailových účtů. Mail podporuje klasické účty POP3 a IMAP, k tomu má nadefinovaný typ účtu .Mac.

Mail funguje poměrně dobře s češtinou, dokáže posílat a přijímat jak čistě textové zprávy, tak zprávy s HTML formátováním, a tedy i například obrázky. Nyní Mail také umí přímo v těle dopisu zobrazit QuickTime přílohu jako film.

Bohužel musíme Mailu vytknout i několik nedostatků. Jedním z nejvýraznějších je rychlost - Mail je poměrně hodně pomalý a práce na iBooku/500 byla vyloženě zdržující - oproti například (technologicky méně pokročilé?) Eudoře až nesnesitelně pomalá. Další nepříjemná věc se stává uživatelům, kteří používají v systému češtinu na prvním místě - některé maily se prostě přestanou zobrazovat. Mailu zcela chybí práce s prioritami, takže ani vy někomu ani někdo vám nemůže poslat mail s vysokou prioritou - resp. pokud vám ho někdo pošle, bude toto nastavení ignorováno. Osobně mi také velmi nevyhovoval přístup, kdy je nutné každou přílohu ručně "vypreparovat" ze správy, program neumí sám ukládat přílohy na disk do předdefinované složky. A co asi naštvalo nejvíce "unixové" uživatele Mac OS X, Mail nyní nedokáže číst "lokální" mail uložený ve /var/mail, předchozí verze to bez problémů uměly.

Mail je, jak již bylo řečeno, velmi elegantní a přívětivá aplikace, která byla v Jaguaru výrazně vylepšená a tak není pochyb o tom, že mnoha uživatelům bude naprosto vyhovovat a postačovat. Bohužel náročnější uživatelé asi brzy narazí na hranice možností této aplikace.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

fitrovani

Autor: juramac Muž

Založeno: 01.10.2002, 11:57
Odpovědí: 0

jak nasmerovat prichozi e-maily do patricnych slozek, to je mi jasne. Chybi mi zde pouze graficke oznameni prichoziho e-mailu poctem na ikone mail v docku. Kdyz prijde mail do slozky in,tak se objevi jejich pocet neprectenych v cervenem kolecku na ikone v docku,kdyz ale prijde pres filtr do urcene slozky,tak se nic neobjevi.... Ale zasadni otazka zni : jde udelat nastaveni filtru i tak, aby se kopie napsanych mailu podle adresy prijemce ukladali automticky take v predem urcenych slozkach ? Zkousel jsem v Rulles vsechno mozne ale mam pocit ,ze to nejde.
Muzete mi k tomu nekdo neco napsat? privitam i doporuceni jineho programu, ktery to umi.....dekuji

Odpovědět na příspěvek

ZASE TA CESTINA

Autor: koko Muž

Založeno: 02.10.2002, 09:16
Odpovědí: 0

MALERE,TI JSY FUCKT MALEEER,KDI SE US KONECNE NAUCYS CESKI! ANEBO ESLI TO NEMAS V PLANU,TAK ASPON VSDICKI REKNY NEKOMU,AT SY TO PO TOBE PRECTE A OPRAVY TO,CAU A PRAVOPYSU SDAR - NO NASDAR

Odpovědět na příspěvek

RE: ZASE TA CESTINA

Autor: jirka Muž

Založeno: 02.10.2002, 12:35

neco chybi ve tvem nicku. Mam dojem, ze to bude pismenko "t" na konci..........

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: