Čistič mailboxu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůSoftware

Čistič mailboxu

Mail_purger

16. února 2001, 00.00 | Prográmek, který potěší zejména majitele vytáčených linek – protože komu se ještě nestalo, že mu nechtěné maily zablokovaly schránku?

Celkem nedávno jsme psali o aplikaci Speed Download mladého autora Fredericka Cheunga. Myslím, že stahovač se mnohým z vás oprávněně líbil – a Frederick se činí dál. Dnes se podíváme na Mac Mail Purger 2.0, prográmek jednoduchý, ale zato bombasticky užitečný.

Základní situace je jasná – máte mailovou schránku, a do ní, jak to už tak bývá, občas napadá spousta nechtěného smetí. Tedy spamy, junk maily, bomber maily – zkrátka reklamy na všechno možné, superrychlým zbohatnutím počínaje, a CD s půl milionem adres podobných nešťastníků konče, což všechno samozřejmě za své peníze stahujete a následně mažete.

K tomu se někdy může přidat skutečné neštěstí v podobě pár MB velkého mailu (třeba fotky, omylem poslané na domácí adresu, místo do firmy), který vadí přesně v okamžiku, kdy čekáte důležitou zprávu a spojení po sedmé spadlo přesně v půlce stahování oné prokleté fotky.

Takže co s tím? Potřebujeme čistič, potřebujeme Mac Mail Purger, soubor o velikosti necelých 350 KB.
Co všechno Mac Mail Purge umí? Zdá se, že přesně to, co je potřeba – to znamená podívat se do schránky (jednotlivé schránky lze definovat a ukládat jako předvolené) a vypsat seznam do ní došlých zpráv – zprvu v jednodušší podobě, kterou lze doplnit o podrobnosti (odesilatel apod).

Pokud to k identifikaci zprávy nestačí, je možné se do ní podívat – program nabídne jednoduchý textový výpis, který může být plný nesmyslných znaků (nepodporuje HTML apod), ale pro zjištění, co uvnitř zprávy skutečně je, to bohatě stačí.

Mazat soubory lze pak buď jeden po druhém, k dispozici je ale i celkem propracovaný systém filtrů, které můžete vázat logickými výrazy do složitějších konstrukcí. A samozřejmě – smazat můžete i kompletně celou schránku naráz.

Od své předchozí verze (se kterou jsem se rozhodl raději trochu počkat) ušel ohromný kus cesty. Je velmi jednoduchý na obsluhu, a spolehlivě funguje. Program je 10 USD shareware, bez zaplacení se po spuštění objeví připomenutí, nelze použít více, než dvě podmínky najednou a nelze ukládat předvolby schránek. I vzhledem k velikosti downloadu by určitě neměl na vašem Macu chybět. Příště se k Frederickovi vrátíme, na jeho stránce jsou ještě dvě zajímavé utility.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Tipy z Internetu  

 » Rubriky  » Začínáme s  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: