Blogo - pohodlí blogera - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálů



Software

Blogo - pohodlí blogera

Blogo

24. srpna 2010, 01.00 | Blogování často probíhá tak, že text napíšete v textovém editoru a text vložíte spolu s obrázky vložíte přes webové rozhraní. "Proč celou práci nezjednodušit," řekli si vývojáři firmy Brainjuice. Navíc stále existuje spousta těch, kteří mají rádi aplikace pro online služby, protože se zkrátka ve webových řešeních necítí tak pohodlně.

Okno aplikace Blogo aneb Proč celou práci nezjednodušit?

Psaní na blogy a webové magazíny můžete citelně zjednodušit, když dáte šanci aplikaci Blogo. Nenabízí omračující funkce, ostatně, šla by spíše sama proti sobě. Pro běžné publikování ale poskytuje komfort, který za necelých třicet dolarů stojí.

Používáte-li některý z nejrozšířenějších systémů (WordPress, Drupal, Tumblr nebo Blogger), nečekají vás žádné nástrahy a přidání účtu do aplikace proběhne během několika sekund. Existují i další možnosti, o kterých lze hovořit jako o minoritních, čímž si Blogo otevírá cestu opravdu takřka pro každého. Oceňuji vlastnost přidání libovolného množství účtů – pokud tedy spravujete několik blogů a webů, můžete to udělat z jednoho místa. Stačí jen ze seznamu vybrat účet, k němuž se právě editovaný text vztahuje.

Současně můžete zvolit Blogo i jako klienta pro Twitter. Má příjemné GUI, jen počítejte s tím, že se nedočkáte tolika vymožeností jako nabízejí pokročilejší (vesměs placení) klienti.

Blogo poslouží i jako klient pro službu Twitter

Ve výčtu schopností programu od Brainjuice by měla první místo zastávat jednoduchost a efektivita. Nejen, že můžete ovládat z jednoho místa několik blogů a webových stránek, ale ovládání je velmi intuivní. Například pro vkládání obrázků a dalších mediálních souborů stačí do prohlížeče vložit speciální záložku Blogo a při psaní textu najít na webu video (YouTube, Vimeo) nebo fotografii (Picasa, Flickr) a klepnutím na záložku je vložíte do článku. Na speciální plug-iny pro kopírování kódů můžete zapomenout.

Stejné je to z vkládáním fotografií. Obrázek stačí přetáhnout na patřičné okno z webu či disku a přesouvat libovolně v textu podle toho, kde jej chcete mít. V rámci jednoduchého editačního okna snímek zmenšujete, ořezáváte nebo upravujete jeho barevnost na černobílou či sépii. Jen pozor, zatímco videa a obrázky vložené přes jmenované webové služby, se neukládají do paměti vašeho blogu, ručně vložené soubory se na web nahrají – hlídejte si proto volné místo.

Fotografie lze přetažením do aplikace vložit, ve zvláštním okně pak případně ještě upravit

Při psaní textu můžete přepínat mezi HTML a tzv. rich zobrazením, kde lze jednoduše psát tučně, kurzívou, dosazovat odrážky, odlišit citace nebo části textu a vkládat hypertextové odkazy. Jestliže se vám lépe soustředí na psaní v aplikacích jako je WriteRoom, využijte fullscreen zobrazení. Aplikace udělá uprostřed místo na text a boky zaplní černou. Nic už pak neruší při psaní.

V režimu celé obrazovky se na psaní lépe soustředí

Navíc funguje napojení na dané webové stránky. V postranním panelu (lze ho schovat) uvidíte jejich seznam a můžete je prohlížet a jediným tlačítkem se dostanete na zobrazení stránky přímo v internetovém prohlížeči. Aby toho nebylo málo, podobu rozepsaného nebo dokončeného textu lze ověřit pomocí funkce Preview. V okně aplikace se ukáže článek přesně tak, jak bude vypadat na vašem blogu.

Už přímo v programu můžete určit, kdy se má připravený článek na webu zobrazit

Termíny publikování článků lze nastavovat přímo v Blogo a mít je v aplikaci pouze uložené, když pracujete offline. Až poté je lze odeslat do redakčního systému jako koncept nebo článek určený k okamžitému publikování.

Při psaní můžete mít zapnuté počítadlo slov a znaků a vkládat štítky a kategorie. Díky napojení na redakční systém nabízí Blogo našeptávač či zobrazení nabídky již použitých štítků a nabídky kategorií.

Aplikaci začne docházet dech tehdy, pokud byste rádi měnili barvy písma a pozadí, nebo po něm chtěli funkce, které zvládá pouze redakční systém skrze specializované pluginy. Líbilo by se mi, kdyby Blogo existovalo i ve verzi pro iPhone/iPad, pro stručné příspěvky, popřípadě nějaké zásahy by to bylo ideální.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: