Axesstel MV110H CDMA modem a Mac OS X - jak jej rozchodit? - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůSoftware

Axesstel MV110H CDMA modem a Mac OS X - jak jej rozchodit?

28. května 2008, 07.00 | Už přes půl roku hledají uživatelé Mac OS X marně ovladač pro tento CDMA modem od O2 (a nově i od Ufona). Čekání je konečne u konce. Tento návod navíc neupravuje standardní systémové soubory.

O2, která s CDMA v České Republice začala, do nedávna používala pro svou službu modemy značky AnyData. Ačkoliv pro ně oficiální ovladače pro Mac OS X nebyli, díky snaze Martina Léra a dalších (později hlavně uživatelů jednoho ruského fóra) bylo možné, s občasnými výpadky po aktualizaci systému, tyto modemy používat.

Před přibližně půl rokem však O2 změnila dodavatele a začala nabízet nový modem Axesstel MV110H. Ten má sice mnohá vylepšení a výhody, ke smůle uživatelů jablečného systému však podpora pro tento operační systém prakticky neexistuje.

Nějakou dobu bylo možné žádat o starší modemy, ale v současné době je v nabídce O2 už pouze tento. Mnoho uživatelů se tak dostalo do velmi nepříjemné situace - koupili si službu a nemohou ji využívat.

Čím je však Axesstel MV110H lepší, než starší modemy? Hlavně má novější chipset a podporuje CDMA2000 1xEV-DO Rev.A. Jedná se o novou verzi původní technologie CDMA2000 1xEV-DO Rev.0. Oproti té nabízí větší datovou propustnost a tedy i vyšší přenosové rychlosti. Především je to patrné na uploadu (směru OD uživatele).

Zatímco starší modemy dokáží uploadovat maximální rychlostí 153Kbps, nový modem zvládá rychlost až 1.8Mbps. U downloadu neni rozdíl tak významný - starší mají maximum 2.4Mbitu, Axesstel 3.1Mbps. Určite zajímavá je ovšem odezva - ping dosahuje hodnoty kolem 60ms, což je u mobilního připojení výborná hodnota.

Nový modem se ale vyplatí pořídit, i když nejste zrovna fanoušky rychlosti a stávající modem vám po této stránce vyhovuje. Především je zpětně kompatibilní se starší revizí a dokáže bez výpadku spojení mezi nimi vzájemně přepínat. Ta nová totiž pochopitelně ještě není úplně všude (dostupnost si můžete ověřit na mapě pokrytí). O2 však, podle jednoho technika, instaluje revizi A do každého servisovaného vysílače (nejedná se o nákladný upgrade, pouze se vymění karta). Co jsem se dočetl, i ve stávající síti dosahuje Axesstel mírně lepších rychlostí.

Uvnitř lehkého plastového těla jsou navíc umístěny hned dvě antény pro diverzní příjem signálu. Samozřejmostí je konektor na externí anténu a napájení z USB.

Navíc modem obsahuje grafický podsvícený OLED LCD displej (velmi jasný, čitelný a pěkný), který ukazuje stav signálu a baterie podobně jako na mobilních telefonech, probíhající datový hovor, aktuální stav modemu (“Připojuji se... odpojuji se”...) a datum s časem. Při probíhajícím připojení navíc ukazuje jakousi stupnici s procenty, pravděpodobně přijímaná data (ani v originálním návodu se o tom nic nepíše). Displej pri provozu nikdy nevstupuje do šetřícího módu apod.

Nedodává se k němu žádné instalační médium, protože ovladače (pouze pro Windows - 32bit i 64bit) obsahuje přímo zařízení (chová se jako flash disk).

Dost bylo ale suchého popisu. Přejdeme tedy k tomu hlavnímu - k instalaci ovladačů.

Jejich autorem jsem já. Chtěl bych tímto poděkovat hlavně Google - bez něj byste tento návod nečetli. “Výroba” těchto ovladačů totiž nebylo žádné naprosto geniální programátorské umění, ale velmi douhé čtyři dny pečlivého (a pracného) sbíraní střípků informaci doslova po celém internetu. Věřte mi, že informací přímo o Axesstel MV110 (a jeho variacích pro jiné frekvence) je naprosté minimum a naprosto nejvíc se o něm mluví na fórech v Česku (většinou podle stejné šáblony - “Máte někdo ovladače pro MV110H?” - “Ne, kup si router Asus a připoj to k němu”.

Protože chci CDMA používat výhradně jako mobilní připojení, nepadalo toto řešení v úvahu. Pokud máte zájem o kompletní informace a způsob, jakým jsem vyrobil ovladač, navštivte prosím můj blog (www.bazhar.cz - najdete zde také případné minoritní aktualizace firmware, v budoucnu i anglickou verzi tohoto návodu a pokud budete potřebovat pomoct, najdete mě také tam).

Axesstel MV110H používá chipset Qualcomm MSM 6800. Jako 99% USB modemů, i on má za úkol po připojení emulovat několik sériových portů, přes které následně probíhá komunikace. Na stejném principu funguje ovladač i pro Linux. Postup pro zprovoznění v Linuxu byl dostupný krátce po uvedení modemu v ČR. Od verze jádra 2.16.25 je modem po připojení okamžitě rozpoznán a je možné ho používat (autor tohoto patche je Čech).

I proto jsem věřil, že řešení pro jablíčka existuje. Po patřičném hledání na Google jsem zjistil, že společnost Sierra Wireless nabízí zařízení se stejným chipsetem a podporou Mac OS X. Po pitvě jejich ovladačů (zbavení se zbytečného ovládacího software, nalezení konkrétního souboru pro daný modem...) už stačilo jen “výrobek” nainstalovat, pohrát si s terminálem a Axesstel se úspěšně hlásil jako další port v System Preferences.

Tento ovladač tedy není přímou součástí Mac OS X, nezasahuje a nemění interní soubory, a tak by měl být do jisté míry odolný proti aktualizacím systému, což jistě mnozí ocení (pokud to nebudete chtít riskovat, doporučuji ještě jednou sledovat www.bazhar.cz, kde budu při každé aktualizaci systému uvádět, jestli to ovlivnilo funkčnost CDMA). Postup byl testovaný na nepočeštěné verzi Mac OS X 10.5.2 Leopard. Teoreticky může být funkční i v Tigeru. Zcela jistě bude fungovat jak MV110H od O2, i MV110L od Ufona. Navíc nic nebrání ani fungování MV140x (ten se v ČR neprodává).

Následující postup jsem se snažil napsat jednoduše. Velkou výhodou je, že nevyžaduje editaci žádných systémových souborů a stačí “slepě” sledovat návod.

Postup:

Nejdřív je třeba stáhnout balíček s potřebným software. Naleznete ho na cdma.bazhar.cz. Je také potřeba mít po ruce program na opravu práv na disku (ideální je MainMenu - zdarma).

Nejdřív proveďte opravu práv na disku. Nyní zapněte CDMA modem a připojte ho k počítači. Měla by na vás vyskočit hláška, že připojený diskový oddíl nelze přečíst (je v nesprávném formátu). Klikněte na “Eject”. Nejspíš se to bude ještě několikrát opakovat. Pokaždé stiskněte “Eject”.

Děje se to, protože se vám modem snaží nabídnout svou flash pamět s (pro vás) zbytečnými ovladači. Po odpojení už to dělat nebude (pokud budete chtít někdy v budoucnu modem připojit k počítači s Windows, stačí ho vypnutý zapojit do USB portu a zmáčknout a držet vypínač do úplného naběhnutí modemu - tím se opět pokusí přípojit jako flash paměť.

Pokud se po připojení k vašemu jablečnému počítači nic nestane, modem už v režimu, kdy se nesnaží takto pripojit, už je. V obou případech nyní modem zase odpojte, ale nevypínejte.

Po dokončení tohoto procesu můžete rozbalit stažený archiv. Obsahuje tři důležité soubory.

Vyberte a spusťte instalační balík “SierraDriverInstall.pkg” a postupujte jeho průvodcem. Během instalce bude chtít heslo správce a záhy vás upozorní, že po dokončení bude vyžadovat restart. Nechte instalátor doběhnout až na konec, ale finální tlačítko “Restart” nemačkejte.

Místo toho nechte zatím toto okno být a spusťte druhý instalační balíček, “SierraModemInstaller.pkg”. Opět postupujte dle pokynů. Tento průvodce restart nebude vyžadovat. Po dokončení se vraťte k oknu předchozího balíčku a nyní již tlačítko “Restart” stiskněte.

Mac OS X se restartuje.

Nyní nastal čas na poslední soubor ze staženého archivu - “SierraSupport.kext”. Ten stačí nakopírovat do složky “/System/Library/Extensions/”. V tomto umístění již soubor se stejným jménem bude. Je třeba ho smazat/nahradit tím novým.

Přichází čas na Terminal. Spusťte ho a zadejte “sudo chown -R root:wheel /System/Library/Extensions/SierraSupport.kext”. Budete opět dotázáni na heslo správce. Po zadání a potvrzení dostanete zprávu, že přístupová práva byla změněna.

Ještě jednou (naposledy) je třeba spustit MainMenu a v něm opravu práv na disku. Po dokončení (věnujte pozornost především chybovým hláškám o právech ve složce “/System/Library/Extensions/”) přepněte opět do Terminalu.

V něm zadáte “sudo kextload /System/Library/Extensions/SierraSupport.kext”. Pokud jste Terminal nevypnuli a byli dostatečně rychlí, nebude třeba zadávat znovu heslo a po chvilce se zobrazí hlášení o úspěšném načtení “Kernel extension” (“rozšíření jádra”).

Pokud chcete, můžete pro klid svědomí ještě jednou restartovat počítač, ale je to vpodstatě zbytečné. Následuje minuta pravdy.

Chopte se vašeho CDMA modemu a připojte ho do USB portu. Spusťte “System Preferences” a přejděte do sekce “Network”.

Pokud šlo všechno dobře a nikde jste neudělali chybu, do přibližně dvou vteřin by se měla sama od sebe z horni hrany vysunout nabídka oznamující, že bylo nalezeno nové rozhraní a není nakonfigurované (“New Interface Detected”). V takovém případě gratuluji, je vpodstatě vyhráno.

Nastavení modemu

Pro potřebné fungování je třeba provést několik jednoduchých úkonů. Klikněte na modem v levé části, aby se v té pravé zobrazila jeho nabídka (můžete si pomocí ozubeného kolečka v dolní části okna modem rovnou přejmenovat na něco hezčího).

Hned začněte vyplňovat údaje. Jako “Telephone number” uveďte hodnotu “#777”. “Account name” je vaše uživatelské jméno, které jste dostali od O2/Ufon a smysl “Password” vám jistě také neunikl.

Vřele doporučuji zaškrtnout položku “Show modem status in menu bar”. Díky tomu se vám zobrazí v menu baru ikonka sluchátka, kterým budete moct připojit a odpojit modem bez nutnosti návštěvy “System Preferences”. Navíc vás to bude informovat i o stavu modemu (že se připojuje/odpojuje či probíhá autentizace) a čase stráveném na internetu (to se velmi hodí, pokud máte, jako já, připojení časově omezené).

Nyní můžete stisknout tlačítko “Apply” pro uložení. Je ale ještě třeba provést další úpravy. Proto stiskněte “Advanced”, čímž se dostanete k rozšířenému nastavení. Hned na první záložce “Modem” zvolte z vysouvacího seznamu “Modem Vendor” výrobce “Sierra”. V druhém vysouvacím seznamu “Model” vyberte “CDMA”. Ostatní položky nechte beze změny (viz. obrázek). Teď se přesuňte rovnou na poslední záložku, “PPP”. V krátkém vysouvacím seznamu “Settings” přepněte na “Session”.

Opět - pokud máte připojení s časovým limitem, je vhodné nastavit položku “ Disconnect if Idle for XX minutes” na vhodnou hodnotu. Já zvolil 30 minut. Pokud časově omezenou verzi nemáte, klidne tuto volbu odškrtněte.

Potvrďte nastavení tlačítkem “Ok” a potom uložte stisknutím “Apply”. Konečně můžete kliknout na “Connect”.

Po chvilce by měl modem zareagovat a připojit se (pokud jste zadali správně jméno a heslo). V “Network” se objeví “Connected” a grafy příchozích a odchozích dat. Testoval jsem spojení přes půl hodiny (tento návod je doslova horké zboží) a vše bylo vysoce stabilní a bez problémů.

Narozdíl od ovladačů pro jiné modemy (co jsem viděl po internetu), neukazuje softwareově v systému sílu signálu. Ale protože je modem vybavený displejem a tento údaj ukazuje, nevidím v tom problém. Displej modemu se dá použít i jako signalizace, jestli je v místě signál a vyplatí se tedy “rozbalit kancelář”.

V příštích verzích možná udělám ještě několik kosmetických změn (zatím bylo hlavní prioritou návod a ovladače rychle vydat), samotná funkce či návod se ale nezmění. Dost možná bych chtěl udělat jednotlačítkový instalátor, ale zatím na to nemám čas a potřebné znalosti bych musel dlouho studovat.

Vzhledem k principu připojení si veškerou logiku spojení atd. řeší Axesstel MV110H interně (což je jedině dobře), takže by mělo být samotné připojení po všech parametrech shodné s originálním ovladačem pro Windows.

Doufám, že jsem potěšil mnohé uživatele Mac OS X, kteří si nyní mohou nový model CDMA modemu pořídit opravdu bez váhání (a nahradit tak například svůj dosluhující, či pořídit připojení nové).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Tipy a Triky  

 » Rubriky  » Periferie  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Nářez!

Autor: j.t.d. Muž

Založeno: 28.05.2008, 08:51
Odpovědí: 0

Už jsem chtěl kupovat router od Asusu a tahat spolu s notebookem!

Odpovědět na příspěvek

RE: Nářez!

Autor: nemo Muž

Založeno: 28.05.2008, 09:54

Jsem rad, ze jsem stihl dodat navod jeste pred koupi toho Asusu ;-)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Nářez!

Autor: j.t.d. Muž

Založeno: 31.05.2008, 12:12

Tak na 10.4.11 (Tiger) ovladač bohužel nejede.
Po nainstalování dle návodu ohlásí System preferences/Network místo toho, že bylo nalezeno nové zařízení, hnusnou zprávu, že Sierra blabla .kext (ten, co jsem dával do /System/Library/Extension
s) byl installed improperly, a že ho mám nainstalovat znovu.
Je tedy otázka:
Dělám něco špatně já, nebo tento .kext opravdu s Tigerem nefunguje?
Mám si k modemu kupovat i dosud ne zcela stabilního Leoprda?

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Nářez!

Autor: nemo Muž

Založeno: 31.05.2008, 12:53

Kdyztak se mi ozvete na e-mail, podivame se spolu na to.

Leopard byl ted updateovany na 10.5.3 Verim, ze se stabilitou uz to je mnohem lepsi (ackoliv to muze ukazat jedine cas - zatim je prilis brzo na hodnoceni).

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Nářez!

Autor: j.t.d. Muž

Založeno: 02.06.2008, 23:41

Hurá, trvalo to rozchodit, ale funguje to i na Tigeru!
nesmíte ale dávat "opravu práv" z Disk utility, termnál bohatě stačí.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Nářez!

Autor: j.t.d. Muž

Založeno: 03.06.2008, 14:13

a pochopitelně je nutné chown -R, bych zapomněl :o)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Nářez!

Autor: Tichacek ;o))) Muž

Založeno: 05.07.2008, 11:47

Zdravim vsechny, na 10.4.11 mam problem s instalaci druheho baliku, tj. SierraModemInstaller.pkg - balik se spusti, vyberu kam se ma instalovat a pak to vyhodi chybku pri instalaci a ze to mam zkusit znovu ;o). Vsechno ostatni se tvari OK, v Network Status mi mod pribyl, ale nemuzu ho vybrat v seznamu typu modemu, Sierra tam bohuzel nefiguruje. Prosim o pomoc, propadam zoufalstvi ;o(.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: Nářez!

Autor: Robas Muž

Založeno: 08.01.2009, 15:13

mám podobný problém, balíky se mi podařilo nainstalovat, ale jediný Sierra modem který tam je je "Sierra WWAN Support".

Je potřeba stáhnout někde jiný ovladač?

Odpovědět na příspěvek

Dekujeme

Autor: Stephen Muž

Založeno: 28.05.2008, 12:04
Odpovědí: 0

Za Applisty dekujeme.
Ja to sice neuziji (nechci mit mobilni internet), ale prestanu koukat na smutne obliceje tazatelu po odpovedi s Asus routerem : -)

Odpovědět na příspěvek

RE: Dekujeme

Autor: ERT Muž

Založeno: 31.05.2008, 10:41

a návod je kompatibilní jen s posledním modelem?

Pokud ano,tak na veškeré starší je funkční postup Maler či ruskej?

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Dekujeme

Autor: nemo Muž

Založeno: 31.05.2008, 12:55

Tady neni zadny "posledni model". Axesstel je jiny pristroj s jinym chipsetem od uplne jineho vyrobce.

Na AnyData je nejlepsi pouzit rusky ovladac. Idealni je se zbavit stareho modemu (O2 je tusim zdarma vymenuje oproti prodlouzeni smlouvy), protoze je Axesstel oproti AnyData lepsi (a pokud je v rev. A, dokonce vyrazne).

Odpovědět na příspěvek

10.5.3

Autor: nemo Muž

Založeno: 28.05.2008, 21:01
Odpovědí: 0

Upozornuji, ze s 10.5.3 to funguje bez problemu.

Odpovědět na příspěvek

slava

Autor: habros Muž

Založeno: 29.05.2008, 11:06
Odpovědí: 0

Diky moc, ja po te 110 posilhavam uz delsi dobu, protoze jsem v oblasti s A-revizi a hlavne do dnes pouzivam prvni gtran.

Odpovědět na příspěvek

RE: slava

Autor: nemo Muž

Založeno: 29.05.2008, 12:24

Neni zac. Novy modem urcite poridte. V O2 Vam ho vymeni zdarma a lide v pokryti nove revize si to opravdu pochvaluji. Je to parametrove mnohem lepsi internet.

S GTranem clovek pravdepodobneji naborural autem, nez nasel kousek, ktery se nerozpadal/nezasekaval...

Odpovědět na příspěvek

Problém s instalací

Autor: MaM Muž

Založeno: 31.05.2008, 13:25
Odpovědí: 0

Tak ani na jedné instalaci Leoparda (česká 10.5.2) a anglická 10.5.3 jsem neprošel přes "sudo kextload /System/Library/Extension
s/SierraSupport.kext" Záhlásí to cosi o chybě owner atd. Majitel se totiž nastavil jen na výchozí adresář SierraSupport.kext, ale ne již na obsah. A oprav práv s tím nic neudělal.
Stačilo ale v předchozím příkaze použít místo sudo chown root:wheel .... příkaz sudo chown -Rv root:wheel ...
To "v" je jen pro výpis, nemusí tam být. Pak již vše prošlo a nebylo třeba ani opravovat práva.

Odpovědět na příspěvek

RE: Problém s instalací

Autor: nemo Muž

Založeno: 31.05.2008, 13:34

Vim o tom.

Nicmene kdyz jsem clanek odevzdaval, memu "betatesterovi" i bez -R pomohla ke stejnemu efektu prave oprava prav pres MainMenu a tak jsem to uz nemenil.

Napsal jsem ale sefredaktorovi, v clanku to bude upraveno.

Odpovědět na příspěvek

DIK

Autor: David Muž

Založeno: 21.06.2008, 18:39
Odpovědí: 0

SUPER, FUNGUJE TO!! DIKY!!

Odpovědět na příspěvek

problem se zprovoznenim

Autor: ola Muž

Založeno: 04.07.2008, 09:29
Odpovědí: 0

zdravim, moc diky za skvely popis. postupovala jsem pri instalaci modemu presne podle navodu, zdalo se ze vse je jak ma byt... problem nastal pri pripojeni modemu k pocitaci po ukonceni instalace, bohuzel se mi nezobrazil jako nova moznost pripojeni v network - abych ho mohla nastavit... Prosim, nevite kde mohla nastat chyba? diky ola

Odpovědět na příspěvek

RE: problem se zprovoznenim

Autor: nemo Muž

Založeno: 04.07.2008, 11:33

Nejspis mate problem pri zadavani unixovych prikazu do terminalu. Peclive si je zkontrolujte. Problem je na 99% tam.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: problem se zprovoznenim

Autor: ola Muž

Založeno: 05.07.2008, 19:00

diky ano problemicek byl tam... uz to bezi jak ma. DIKY MOC.

Odpovědět na příspěvek

Skvele, ale

Autor: MN Muž

Založeno: 04.07.2008, 09:58
Odpovědí: 0

...skvely navod, diky moc, je videt kus prace. Jenom, pro urychleni, si myslim, ze by bylo dobre dat na konec shrnuti strukturovane, bod po bodu, at clovek, ktery se k tomuto navodu bude vracet, nemusi procitat slohovou praci a vyzobavat podstatne.
Ale opravdu nic ve zlem, je to fakt dobry.

Odpovědět na příspěvek

RE: Skvele, ale

Autor: nemo Muž

Založeno: 04.07.2008, 11:30

Shrnuti bod po bodu jsem do clanku nedaval, protoze je obsazene v textovem souboru pribalenem k ovladaci.

Odpovědět na příspěvek

ping

Autor: MN Muž

Založeno: 04.07.2008, 10:03
Odpovědí: 0

Pokud nekdo chcete prejit na tento novy modem ze starsiho kvuli zrychleni odezvy, je to zbytecne, ja to testoval, primo na Olsanske u O2 s obema modemy vysledky pingu jsou totozne.

Odpovědět na příspěvek

RE: ping

Autor: nemo Muž

Založeno: 04.07.2008, 11:31

A byla k dispozici rev. A?

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: ping

Autor: LdV Muž

Založeno: 23.09.2008, 08:43

To je spravny dotaz a ja rovnou podotykam, ze na Olsanske NENI pokryti Rev.A, takze ten predchozi vykrik s pingem neberte nikdo vazne, osoba se ani neobtezovala overit si fakta... :P

Odpovědět na příspěvek

Nejde

Autor: Filip Muž

Založeno: 08.07.2008, 13:33
Odpovědí: 0

Poradte prosim nekdo - vse podle postupu, vse 2x kontrolovano. V network preferences se vsak modem neobjevi. Drive jsem pouzival anydata - nemuze byt problem v tom ?

Odpovědět na příspěvek

Nepodařená instalace - problém s terminálem

Autor: Hajd Muž

Založeno: 30.08.2008, 22:46
Odpovědí: 0

Dobrý večer,

snažím se připojit modem podle návodu.
Po zadání sudo chown -R root:wheel /System/Library/Extension
s/SierraSupport.kext do Terminalu a vložení hesla Terminal odpovídá následovně:

hajd is not in the sudoers file. This incident will be reported.
administrators
-macbook:~ hajd$

Hajd je jméno mého účtu (nejedná se o admin účet)
Poradíte prosím někdo, kde je chyba?

Předem děkuji
H.

Odpovědět na příspěvek

P.S. Nepodařená instalace - problém s terminálem

Autor: Hajd Muž

Založeno: 31.08.2008, 11:24

P.S. Už jsem se ho jednou pokoušel nainstalovat a instalaci nedokončil z časových důvodů - skončil jsem u fáze prvního zadávání do terminálu.
Na předchozí instalaci jsem zapomněl (Axesstel používáme hlavně na jiném počítači - PC Win XP). Tentokrát jsem opakoval celý instalační proces od začátku podle návodu. Není třeba něco ze systému po nedokončené instalaci odstranit, aby popsané kroky nové instalace fungovaly?

Můj stroj je Macbook, 2,2 Intel Core 2 Duo, Santa Rosa, 2GB RAM, Leopard 10.5.4.

Předem děkuji
H.

Odpovědět na příspěvek

RE: P.S. Nepodařená instalace - problém s terminálem

Autor: nemo Muž

Založeno: 01.09.2008, 12:19

DObry den,
omlouvam se za pozdni reakci. Mel jsem pocitac v servisu a tak jsem byl vetsinu casu offline.

K Vasemu dotazu - zadavate heslo administratora, nebo to Vase? Je treba zadavat admin password...

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: P.S. Nepodařená instalace - problém s terminálem - pořád to nejede :-(

Autor: Hajd Muž

Založeno: 01.09.2008, 22:56

Dobrý den,

neomlouvejte se. To já Vám moc děkuji za vaší ochotu a čas!

Na admin heslu jsem se zasekl již při prvním pokusu o instalaci modemu.
Problém je následující:

Pokud zadám v Terminalu příkaz “sudo chown -R root:wheel /System/Library/Extension
s/SierraSupport.kext” a potvrdím admin heslem, odenteruju, tak počítač chvilku čeká (3-4 vteřiny) a odmění mě hláškou
Sorry, try again.

Pokud zkouším zadat admin heslo třikrát, Terminal odpoví " sudo: 3 incorrect password attempts ".

Celý proces instalace jsem zkoušel zopakovat několikrát od začátku, bohužel však se stejným výsledkem.

Možná, že je to úplně mimo, ale pro jistotu; pokud připojím modem nyní, tak se objeví vykřičník s hláškou:
" System extension cannot be used
The system extension "/System/Library/Extensio
ns/SierraSupport.kext" was installed improprietly and cannot be used. Please try reinstalling it, or contact bla bla.. "
Jsem na macosx nováček, tak ještě nevím, co je důležité..

Poradít
e prosím?
Předem moc děkuji

H.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: P.S. Nepodařená instalace - problém s terminálem - pořád to nejede :-( .. dodatek

Autor: Hajd Muž

Založeno: 01.09.2008, 23:03

Ještě ..
.. to admin heslo jinak funguje korektně. Funguje v pořádku při přihlašování do admin účtu i při instalaci programů (např. teď SierraDriverInstall) v rámci mého standard účtu.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: P.S. Nepodařená instalace - problém s terminálem

Autor: Hajd Muž

Založeno: 30.09.2008, 16:26

nemo & ostatní; Dobrý den, v příspěvcích jsem detailně popsal, kde jsem se v instalaci zasekl. Stále se mi nepodařilo se pohnout z místa. Moc prosím neporadil byste někdo, co by s tím šlo udělat? Předem díky! H

Odpovědět na příspěvek

Selhala koncovka

Autor: Filisthin Muž

Založeno: 05.01.2009, 01:02
Odpovědí: 0

Na MACu se mi pekne rozchodi Connecting...ale v zapeti (v momente, kdyz na modemu dojede tak 65%) se to prepne na Disconnecting a nakonec nic... "Authentication failed"... mam blbe heslo? a kdyz ne...tak...je to normalni?! :)

Odpovědět na příspěvek

RE: Selhala koncovka

Autor: Martin Muž

Založeno: 13.01.2010, 15:05

Stejny problem, podarilo se vam to nejak vyresit?

Odpovědět na příspěvek

Mac 10.5+Axesstel+Cisco VPN Client

Autor: Hanys Muž

Založeno: 15.04.2009, 10:57
Odpovědí: 0

Ahoj,
diky moc za super navod, vse funguje ok, ale mam problem pri prihlaseni do nasi firemni VPN. Pouzivam cisco VPN client ve verzi 4.9.01, v momente kdy se prihlasim do VPN (pres Axesstel) tak me VPN po cca 6 sekundach vyhodi. Kdyz se hlasim z domu z toho sameho notebooku, tak VPN funguje OK. Nevite jestli neni nejaky problem primo u O2??? nebo nekde jinde?
diky H.

Odpovědět na příspěvek

RE: Mac 10.5+Axesstel+Cisco VPN Client

Autor: VoDa Muž

Založeno: 10.09.2009, 11:25

NO jelikoz mi toto odpojovani po cca 6sec taky delalo i bez CVPN tak muzu poradit... Nemate tam zaroven pusteny Widle na virtualizaci? Musite v menu ( mym pripade Parallels) odstranit USB komunikaci na Virtual pak to prestane padat (muj pripad) ...
VoDa

Odpovědět na příspěvek

Axesstel NV110NH

Autor: kasik Muž

Založeno: 21.05.2009, 14:00
Odpovědí: 0

Zkusil jsem uvedený postup s novější variantou modemu a řešení nefunguje. Netušíte někdo v čem by mohl být problém?

Odpovědět na příspěvek

Poděkování

Autor: David Rybář Muž

Založeno: 17.07.2009, 11:35
Odpovědí: 0

Opravdu děkuji za ovladač a návod. To by si zasloužilo odměnu :-) Potvrzuji, že mi vše bezchybně funguje na MacBook Pro, Mac OS X 10.5.7 s modemem MV110NH. Dopoledne jsem koupil a večer už fungoval. DÍKY

Odpovědět na příspěvek

RE: Poděkování

Autor: Mirek Muž

Založeno: 19.08.2009, 09:53

dobry den, ja resim naprosto stejny problem, mohl byste mi preposlat jak ovladac tak navod? pokud to neco stoji, rad zaplatim, diky

Odpovědět na příspěvek

Díky!!

Autor: Zua Muž

Založeno: 29.07.2009, 18:21
Odpovědí: 0

Děkuju mockrát za software i návod, už jsem si myslela že budu odkázaná na win instalaci na macovi. Funguje mi to v Tigeru 10.4.11.. To si zaslouží při nejmenším pusu!

Odpovědět na příspěvek

snow leopard

Autor: hans Muž

Založeno: 04.09.2009, 12:48
Odpovědí: 0

zdar všem, hlásím, že jsem to zkusil i ve snow leopardovi a modem funguje, tedy návod je použitelný v tomto novém operačním geniálním systému....

Odpovědět na příspěvek

Drivery nefunguji pro 10.5.8

Autor: RBCK Muž

Založeno: 09.09.2009, 12:07
Odpovědí: 0

uvedene drivery nejde nainstalovat pod 10.5.8 (hlaska: Sierra Driver isn't compatible and can't be loaded....)
Pod Tigerem nebo 10.5.7 jdou v pohode nainstalovat a a po update na 10.5.8 funguji dal. ale na novem, cerstve nainstalovanem pocitaci nelze modem aktivovat. Pri pripojeni se objevi vyse zminena hlaska.

Nejsou k dispozici updaty pro tento driver?

Odpovědět na příspěvek

RE: Drivery nefunguji pro 10.5.8

Autor: VoDa Muž

Založeno: 10.09.2009, 11:19

Ahoj...
Dnes jsem nainstaloval tyto drivery pod Snow Leo a vse bezi bez problemu po prvnich porodnich bolestech...

Odpovědět na příspěvek

RE: Drivery nefunguji pro 10.5.8

Autor: Zdenal Muž

Založeno: 18.09.2009, 09:53

Ted jsem nainstaloval driver pro Leopard 10.5.8
Bylo to bez problemu, jen obcas se modem po ruznem case odpoji, ale od prvniho pripojeni to ma klesajici tendenci, takze parada.

Diky za navod!

Odpovědět na příspěvek

Drivery od U:fona

Autor: Mirek Laus Muž

Založeno: 22.09.2009, 11:18
Odpovědí: 0

Cista instalace Snow Leopard, aktualizace na 10.6.1, instalace driveru od U:fona - bez problemu najde modem, pripojeni funkcni (O2). MB Unibody 13" 2.4GHz

http://www.ufon
.cz/cs/c/zakaznik-u-fonuv
-fofr-internet-2/axesstel
-mv110l-ufi.htm

http:/
/www.ufon.cz/cs/f/ufon3_c
s/p/download/technickapod
pora/AxesstelMV110L/Axess
telMV110LMSPDriverforMac_
20080201.zip

Odpovědět na příspěvek

Jelo to a teď nic :(

Autor: Majkl Muž

Založeno: 22.10.2009, 17:18
Odpovědí: 0

Zdravím všechny,

instaloval jsem modem na Leoparda 10.5.8, postupoval jsem podle manuálu a cca na potřetí mi to vyšlo a modem se připojil a fungovalo to bez problému.
Pak jsem vymazýval ovladače, co jsme stáhnul - ty v downloads a možná jsem asi toho vyhodil i víc, jelikož to teď už nejde. Píše to, že modem does not exist, ikdyž je v nabídce network. Odstranil jsem ho a zkoušel to vše opět nainstalovat, ale bohužel bez úspěchu..

Když dávám první příkaz do terminálu, tak mi ho to nepotvrdí, jako že loaded sucessfully. Může být v tom problém?

Prosím, poraďte, jak to mám zase zprovoznit. Mám smazat ještě něco?

Díky moc
majkl

Odpovědět na příspěvek

Restart

Autor: Majkl Muž

Založeno: 25.10.2009, 22:55
Odpovědí: 0

Ahoj všichni,

tak už asi na podesáté se mi to dalo dát dohromady, ale bohužel se objevilo něco nového:
když maca restartuju, tak se to něco asi po... jelikož mi to teď řekne, že modem nenalezen, neplatné umístění...

Nějak
rada?

Díky moc,

majkl

Odpovědět na příspěvek

Terminal

Autor: p Muž

Založeno: 20.11.2009, 21:10
Odpovědí: 0

Prosim o radu: pri zapisu do Terminalu ne naskocilo upozorneni ze prikaz sudo muze poskodit soubory...je to problem?Diky

Odpovědět na příspěvek

axesstel snow leopard nespoji se s ou tu

Autor: Martin Muž

Založeno: 13.01.2010, 15:03
Odpovědí: 0

Dobry den, mam stejny problem jako jeden pan nize, nainstalovany ovladace od ufouna,mac mi to najde,vse se zda vporadku zacne pripojovat a ve dvou tretinach spadne a hlasi ze disconect ze mam reconect modem,verifikovat settings a nebo se spojit s Administratorem
Mam 10.6.2
Nevite nekdo co stim?
Dik

Odpovědět na příspěvek

thanx

Autor: JP Lipensky Muž

Založeno: 15.01.2010, 10:20
Odpovědí: 0

Jako zaměstnanec O2 :-) děkuji velmi za parádní návod. Uživatelé modemu Axess-tel se občas ptali na připojení k Macu, sám jsem ještě neměl odzkoušeno. Mám Snow Leopard na MacBooku Pro a spojení šlape bez problémů již delší dobu. Díky

Odpovědět na příspěvek

axesstel & macos 10.4

Autor: akryx Muž

Založeno: 07.05.2010, 13:30
Odpovědí: 0

Dekuji za pomoc, vse jsem dnes zprovoznil a slape.

Diky!

Odpovědět na příspěvek

Na Mac OSX 10.6.3 mi to bohužel nejde

Autor: Frankie Muž

Založeno: 24.05.2010, 00:21
Odpovědí: 0

Poradíte, jak to rozchodit. Bohužel už při indstalaci mi skočí hláška s vykřičníkem "System extension cannot be used... SierraSwitch.kext was installed improperly and cannot be used. Please try reinstalling it, or contact the product's vendor for an update.
Ani v terminálu se mi po zadání admin. hesla nezobrazují hlášky, jak je uvedeno v návodu.
Je to pro mě jediná možnosti připojení na internet na chatě, proto budu rád za každou radu vedoucí ke zprovoznění této "krabičky" od Axesstelu

Odpovědět na příspěvek

RE: Na Mac OSX 10.6.3 mi to bohužel nejde

Autor: Honza.Mac Muž

Založeno: 13.07.2010, 18:55

Na 10.6.4 to jede jako fik, dneska jsem to rozbehal na obou strojich, musite cist howto v tom zipu s instalacnimy dpkg soubory adorzet, doopravdy dodrzet postup ktery je v nem uveden, tedy prave pouziti MainMenu a opravy prav disku v nem, pokud tohle neudelate objevi se vami popisovana chybova hlaska.
HonzaB

Odpovědět na příspěvek

RE: Na Mac OSX 10.6.3 mi to bohužel nejde

Autor: M24 Muž

Založeno: 06.08.2010, 16:34

Já měl stejný problém a po delším pátrání jsem nalezl ovladače, které mi fungují na Mac OS X 10.6.4. Zde je odkaz: http://b3.s3.p.quickshare
it.com/files/cdmamv110nh9
1053.zip

Odpovědět na příspěvek

Diky!

Autor: Mirek Muž

Založeno: 11.10.2010, 20:39
Odpovědí: 0

Diky moc, prave jsem rozchodil na Snow Leopard. Vsechno podle navodu, akorat na zacatku se modem nemel vubec tendenci pripojovat jako USB disk, tak sem to neresil. Jeste jednou diky!

Odpovědět na příspěvek

Balicek cdma ke stazeni nefunguje

Autor: Mirek Muž

Založeno: 11.03.2011, 12:50
Odpovědí: 0

Ahoj,
perfektni navod, akorat mi nejde stahnou ten balicek, takze nemuzu zapocit instalaci. Muzete mi balicek zaslat na email?

Dekuji mnohokrat.

Odpovědět na příspěvek

snow leaopard 10.6.7 64b

Autor: qvaz Muž

Založeno: 08.04.2011, 10:15
Odpovědí: 0

Ahoj,

a chodi vam to nekomu na Snow Leopardovi "64b", posledni aktializace (10.6.7) ? Dle systemu neni kernel modul kompatibilni s architekturou...

Diky, qvaz

Odpovědět na příspěvek

Mac OS X Lion

Autor: Matěj Mazur Muž

Založeno: 26.07.2011, 10:23
Odpovědí: 0

Rozběhal jste někdo modem pod Mac OS X Lion? Já teď vůbec nemžu na Macu na net a teď zatím bezúspěšně zkouším sdílet internet z modemu přes (ad-hoc) notebook s Windows 7.

Poradíte mi prosím někdo?

Odpovědět na příspěvek

RE: Mac OS X Lion

Autor: luminous_biped Muž

Založeno: 17.08.2011, 17:50

Taky jsem byl neuspesny a primlouvam se za toto tema.

Odpovědět na příspěvek

Snow leopard 10.6.8

Autor: Goura HD Muž

Založeno: 28.07.2011, 11:40
Odpovědí: 0

DObrý den,

akorád jsem koupil nový MB Air, udelal aktualizaci a hlásím mi to že soubor kernel nejde pouzit at kontaktuji Vendora aplikace.

Děkuji za rady.

Odpovědět na příspěvek

Snow leopard 10.6.8 funguje i přes chybnou hlášku

Autor: Goura HD Muž

Založeno: 08.08.2011, 14:39
Odpovědí: 0

Chtěl jsem jenn opravit svůj původní titulek.

Zkusil jsem jen tak pro svuj pocit dokoncit kompletni instalaci modemu i přes chybovou hlasku. nakonec kdyz jsem pripojil modem, vse jsem nastavil a zmackl connect - vše proběhlo OK.

Zatím tedy nevím zda to běhá i na Lionu. to zkusím později.

Odpovědět na příspěvek

Jak rozchodit na 10.7.3 (OS X Lion)

Autor: Hjd Muž

Založeno: 02.04.2012, 15:11
Odpovědí: 0

Zdravím vás,

poradíte někdo prosím, jak mohu tento modem rozchodit na 10.7.3 (OS X Lion)?

Předem děkuji za odpověď,
Hajd

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: