Apple vydal první opravnou aktualizaci pro iOS 7 - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůSoftware

Apple vydal první opravnou aktualizaci pro iOS 7

27. září 2013, 12.00 | Zhruba týden po vydání finální verze iOS 7 vybízí Apple uživatele k instalaci první opravné aktualizace. iOS 7 verze 7.0.2 řeší bezpečnostní chybu, prostřednictvím které bylo možné obejít nutnost zadání číselného kódu pro odemčení telefonu. Více v článku.

iOS 7, nejnovější mobilní operační systém společnosti Apple zažívá zvláštní start. Na jednu stranu je se zhruba 60% adopcí po prvním týdnu od uvedení jednoznačně nejrychleji se šířícím mobilním operačním systémem vůbec, na stranu druhou je u zákazníků často přijímán spíš chladně. Svůj podíl na tom bezesporu mají i bezpečnostní nedostatky, kterých je v iOS 7 několik.

 

Ve čtvrtek vydaná aktualizace iOS 7 na verzi 7.0.2 řeší ten pravděpodobně nejzásadnější z nich, tedy možnost obejít nutnost zadání číselného kódu pro odemčení telefonu nebo tabletu. Ihned po uvedení iOS 7 se některým uživatelům podařilo toto zásadní zabezpečení obejít prostřednictvím Notification Centre. Do telefonu jako takového se sice nedostali, ovšem získali přístup k některým nativním aplikacím, jako je Mail, Photos, Twitter a další.

 

 

Možným řešením dosud bylo deaktivování zobrazení Notification Centre pro přihlašovací stránku. Řešení sice kostrbaté, na druhou stranu ale funkční. Po aktualizaci na iOS 7.0.2 by obejití zabezpečení telefonu přes Notification Centre již nemělo být možné.

 

Mimo řešení výše popsaného bezpečnostního problému aktualizace iOS 7.0.2 opět přináší podporu pro řecké znaky při zadávání kódu pro odemčení telefonu. Tato možnost ale pravděpodobně v českých podmínkách příliš zásadní nebude.

 

Bezpečnostní problémy trápí i novou vlajkovou loď značky, tedy telefon iPhone 5S. Čtečku otisků prstů Touch ID, která je považována za hlavní inovaci v nové generaci iPhone, nefunguje optimálně a některým uživatelům se ji opakovaně podařilo obejít.

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: