(Staro)nový český účetní program UctoX - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůSoftware

(Staro)nový český účetní program UctoX

7. listopadu 2011, 00.00 | V Mac App Store se nabízí české účetnictví UctoX, nástupce programů Xúčto a Xúčto 2.0.

p>V Mac App Store se objevil český účetní program UctoX

V poslední době, zejména po zahájení prodeje Lionu, sice Apple už věnuje mnohem větší pozornost českým lokalizacím a také programy třetích stran pro Mac OS X jsou stále častěji lokalizované, ale pořád existuje dost aplikací, jež musí být místnímu prostředí přizpůsobené od základu. To zvlášť platí pro účetní programy, již kvůli neustále se měnící legislativě. Oproti Windows sice je takových aplikací pro Macy méně, avšak existují.

MůjMac samozřejmě vždy rád upozorní na nový český software pro Mac, a proto zde zmíníme novinku z oblasti účetnictví. Nový účetní software se jmenuje UctoX a jeho autorem je pan Kryštof Váša.

UctoX plně využívá Mac OS X

Vlastně by se však mělo mluvit o softwaru staronovém, protože vychází ze svých předchůdců Xúčto a Xúčto 2.0 (Xúčto 2.0 na MůjMacu pan Váša představil v roce 2007). UctoX na tyto programy sice navazuje, ale zároveň byl od základu přepsán s použitím moderních technologií, aby plně využíval Mac OS X.

Je určen pro živnostníky a menší firmy, kteří vedou daňovou evidenci a vystavují faktury. Dají se v něm zadávat faktury, bankovní výpisy a pokladní účtenky, dále program nabízí adresář, sklad a základní knihu jízd. Tiskne různé přehledy a pochopitelně i faktury. A z předchozího softwaru Xúčto 2.0 umí importovat účty.

Vedle koupě z Mac App Store se nabízí bezplatná zkušební verze

Stručný popis a několik náhledů obrazovek najdete na této stránce, především z ní však lze stáhnout zkušební verzi (má velikost jen 3 MB), jež bude plně funkční po 15 dní. Z uvedené stránky se též můžete obrátit na autora programu s připomínkami a s hlášeními chyb.

Zakoupit se UctoX dá v Mac App Store (od 1. listopadu se tam nachází verze 1.3.5), kde se nabízí za 19,99 EUR, vyžaduje Mac OS X 10.6.8 nebo vyšší.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: