Ztenčující se zásoby MacBooků Pro možná signalizují blížící se modernizaci - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPočítače

Ztenčující se zásoby MacBooků Pro možná signalizují blížící se modernizaci

28. ledna 2011, 00.00 | Skladové zásoby MacBooků Pro u amerických prodejců ubývají, což by mohlo značit brzký příchod nových modelů, nejspíš osazených procesory Sandy Bridge.

Server MacRumors zaslechl z několika zdrojů, že zásoby MacBooků Pro, zejména 15“ a 17“ modelů, se začínají ztenčovat jak v kamenných obchodech Applu, tak u dalších amerických prodejců Maců.Kamenné americké obchody mají málo MacBooků Pro

Nelze sice vyloučit ani i jiné vysvětlení, ale mohlo by to znamenat, že Apple snižuje skladové zásoby před uvedením nových modelů. A přinejmenším jeden z velkých amerických obchodních řetězců svým pobočkám údajně oznámil, že nemůže vyřídit jejich objednávky na doplnění zásob, což se zatím vždy dělo před příchodem nových modelů.

Nejhůře to vypadá se zásobami 17“ MacBooku Pro, Amazon udává pro základní model s procesorem Core i5 dodací lhůtu 1 až 2 měsíce a také někteří prodejci napojení na Amazon mají velice malé zásoby 17“ modelů. Webový obchod Applu ovšem pro všechny MacBooky Pro nadále uvádí dostupnost do 24 hodin, to ale může znamenat jen to, že Apple dává přednost přímému prodeji koncovým zákazníkům před dodávkami ostatním prodejcům „na sklad“.

Současné modely jsou na trhu již docela dlouho

Bude-li tento stav trvat déle, pak se asi opravdu blíží uvedení nových modelů MacBooků Pro, čas na to totiž už skoro nastal. Současné modely se objevily loni v dubnu, tedy před 9 měsíci, v květnu potom následoval modernizovaný bílý MacBook. Nebylo by proto nijak překvapivé, kdyby brzy přišly nové modely MacBooků Pro (a možná i nový MacBook), nákupní průvodce MacRumors již pořízení těchto strojů nedoporučuje kvůli blížící se modernizaci.

Podle pověstí z konce loňského roku mají nové MacBooky Pro a iMacy dorazit do poloviny letošního roku, notebooky by však mohly přijít ještě dříve, možná už na jaře. (Na druhou stranu však nelze vyloučit ani zpoždění, ostatně právě na současné MacBooky Pro se čekalo velice dlouho.)

Můžeme očekávat procesory Sandy Bridge a nové grafické karty

Je téměř jisté, že nové notebooky Applu nasadí procesory Sandy Bridge, které Intel oficiálně uvedl počátkem ledna, měly by poskytovat citelně vyšší výkon při nižší spotřebě energie (což by mohlo ještě zlepšit výdrž na baterii). Tyto procesory navíc obsahují již poměrně výkonnou integrovanou grafiku (ta dosud bývala slabinou procesorů Intelu), což by mohlo přinést významné změny také ve 13“ modelech notebooků Applu.

Dosud 13“ MacBooky Pro používají kombinaci procesorů Core 2 Duo a (v čipové sadě) integrované grafiky NVIDIA GeForce 320M, tu možná nahradí právě čipy Sandy Bridge (bude ovšem hodně záležet na tom, jak si nové procesory Intelu poradí s podporou OpenCL). K podobné změně by letos mohlo dojít též u MacBooku.

V případě větších 15“ a 17“ MacBooků Pro se navíc čeká přechod od samostatných mobilních grafických karet NVIDIe k řadě karet AMD Radeon HD 6000M a pravděpodobně se rozšíří také nabídka SSD disků jako alternativy klasických pevných disků. Zatím sice nemáme nic než mlhavé pověsti, ale jestliže Apple skutečně chystá nové Macy, jistě budou přibývat další takovéto náznaky a možná se opět dočkáme i nějakých „informačních úniků“ z Asie.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Počítače  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: