Titanuim bude včas! - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPočítače

Titanuim bude včas!

G4_procesor

2. února 2001, 00.00 | A proč by nemělo? Inu problémy s procesory tu již byly nejednou, a tak jedna z otázek, provázející nové Macy, zněla: dokáže Apple dodržet termíny?

Ve středu se v v Town Hall Center v Cupertinu konalo setkání Apple s finančními odborníky – hlavním námětem čtyřhodinové akce byly samozřejmě ekonomické vyhlídky Apple v příštím období. Mimochodem, ze setkání se vysílal živý audio přenos, k dispozici bude i záznam.

Setkání proběhlo, kromě prezentace Steva Jobse, ve stylu otázek a odpovědí. K většině z nich se ještě stručně vrátíme, co nás ale logicky zaujalo nejvíce, je zpráva o připravenosti dodávek nových strojů.

Hlavní informace ze setkání tedy zní: PowerBook G4, alias Titanium, přichází do prodeje – podle Steve Jobse bude k dispozici od pondělí. Rovněž v dodávkách rychlých stolních G4 s procesory 667MHz a 733MHz by nemělo dojít k žádnému zpoždění, což znamená, že první kusy budou ve volném prodeji koncem února. Skeptik by jistě řekl, že je ještě dost času na nějakou katastrofu, takže to raději hned teď zaklepu na dřevo.

Proč ale vlastně ty neustálé potíže s procesory? Následující text vychází jednoznačně z internetových debat, takže před něj dělám jedno opravdu velké PRÝ.

Celý problém může být skutečně v tom, že Motorola jednoduše není se svými současnými kapacitami schopna dodat dostatečné množství procesorů. Trvá to již nějakou dobu, a kdykoliv se zvedne vlna zájmu o Apple, mohou se objevit potíže.

Přesněji řečeno, problémy hrozí, kdykoliv se zvedne zájem o počítače, v nichž jsou procesory G4. Kdyby vypadly G3ky, není to až takový problém. Ale na výrobu G4 je Motorola, poté co se právě kvůli G4 s IBM rozešla, sama.

Texaský vývojový tým Motoroly má prý v šuplíku hotové procesory daleko převyšující ty, které se montují do dnes nejvýkonnějších Maců. Problém je ale v tom, že Motorola je není schopna vyrábět v takovém množství, aby je bylo možné, vhledem k pravděpobnému vysokému zájmu, uvést na trh.

Zcela neoficiální pověsti nyní hovoří o tom, že mezi Motorolou a IBM znovu probíhají (či začnou probíhat) jednání o využití výrobních kapacit IBM k produkci rychlých G4 procesorů. Celý konflikt je samozřejmě mimořádně zatěžující zejména pro Apple, a kdyby k nějaké dohodě došlo, mohlo by to znamenat poměrně rychlý průlom a další výkonnostní skok.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Zprávy o Applu  

 » Rubriky  » Počítače  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: