Stávající MacBooky Pro zmizely z inventárního systému Best Buy - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPočítače

Stávající MacBooky Pro zmizely z inventárního systému Best Buy

10. února 2010, 00.00 | Všechny současné modely MacBooků Pro byly odstraněny z inventárního systému řetězce Best Buy, což by mohlo naznačovat jejich blížící se modernizaci, včerejší odstavení obchodu Applu se však týkalo jen vydání Aperture 3.

Minulý týden se objevily výsledky benchmarkových testů, jež mohly patřit prototypu MacBooku Pro s 32nm procesorem Core i7 a teď přišly další náznaky možné brzké modernizace profesionálních notebooků Applu (vedle toho, že mimoameričtí prodejci Maců již od minulého týdne hlásí, že se jim výrazně omezily dodávky MacBooků Pro).

Už v neděli v diskusním foru MacRumors napsal zaměstnanec Best Buy, jednoho z největších amerických řetězců prodejen spotřební elektroniky, že vnitřní firemní inventární systém uvádí všechny současné modely MacBooků jako „smazané“, takže jednotlivé obchody již nemohou objednávat nové kusy.

A v pondělí dotyčný dodal snímky obrazovek onoho systému ukazující, že pro 13” a 15” modely MacBooků Pro skutečně uvádí status „smazané“ položky (17” model byl nedostupný už předtím).

Inventární systém Best Buy patří k nejčastějším zdrojům pověstí o chystaných aktualizacích produktů Applu, ne vždy se však tato očekávání musí naplnit, tvrdí se, že firma často provádí ve svém systému změny jen podle očekávání, aniž by dostala od Applu oficiální oznámení (ten zřejmě o novinkách předem neinformuje ani takto velké prodejce, právě kvůli obavám z předčasného prozrazení).

Avšak někdy to skutečně vyjde, například loni v květnu se v systému Best Buy objevil neidentifikovaný mobilní počítač Applu a o dva dny později Apple opravdu provedl menší modernizaci bílého MacBooku.

Samozřejmě teprve následující dny ukáží, nakolik byla tato očekávání podložená, podle některých spekulací by Apple mohl nové notebooky uvést u příležitosti zahájení Macworld Expa 2010, jehož se sice letos neúčastní, ale takto by si nepochybně zadarmo zajistil pozornost.

Velké naděje proto včera vyvolalo odstavení webového obchodu Applu, téměř všichni to již pokládali za neklamnou známku příchodu nových strojů, ale nakonec se ukázalo, že odstávka (podobně jako před dvěma roky) souvisela pouze s uvedením programu Aperture 3, zůstává tedy nezodpovězenou otázkou, kdy se objeví nové MacBooky Pro, u nichž se předpokládá nasazení nových 32nm mobilních procesorů Core i5 a i7 a nejspíš také modernějších grafických karet.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Počítače  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: