Objevily se informace o údajném novém bílém MacBooku - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPočítače

Objevily se informace o údajném novém bílém MacBooku

17. května 2010, 00.00 | Z Vietnamu přišly podrobné zprávy o chystaném modernizovaném bílém MacBooku, který nasadil 2,4GHz procesor a integrovanou grafiku GeForce 320M, nový model by se mohl na trhu objevit již velice brzy.

Zdá se, že po Číně převzal štafetu v prozrazování informací o chystaných hardwarových novinkách Applu další východoasijský stát, a to Vietnam.

Minulý týden z něj přišly zprávy o dalším prototypu nového iPhonu a teď dokonce dorazily podrobné informace o novém, modernizovaném modelu bílého MacBooku, posledního notebooku Applu s plastovým (polykarbonátovým) pouzdrem.

Vietnamský web podrobně představuje nový bílý MacBook

Stejně jako video ukazující prototyp iPhonu se zpráva o víkendu objevila na vietnamském diskusním webu Tinhte, jde o velmi dlouhý příspěvek, psaný samozřejmě ve vietnamštině, ovšem doplněný řadou fotografií a dokonce videem (umístěným na YouTube), předvádějícím vybalování nového MacBooku (z obvyklé krabice).

Na přiložených snímcích obrazovek jsou vidět výstupy System Profileru popisující vlastnosti stroje. A video ukazuje i tištěnou dokumentaci (v angličtině), především stránku s popisem technických specifikací.

Video, fotografie a snímky obrazovek vypadají skutečně přesvědčivě, zfalšovat něco takového by bylo opravdu hodně obtížné, zdá se tedy, že Applu začínají unikat informace dosud nevídaným způsobem.

Otázkou zůstává, zda jde o záměr cupertinského vedení, anebo o prostý důsledek vzrůstající přítomnosti Applu v asijských zemích (Apple jistě přinejmenším slovně podporuje ideu multikulturalismu, tak teď bude muset projevit pochopení pro kulturní odlišnosti).

To je ale problém vedení Applu, pro nás bude samozřejmě mnohem zajímavější, co vietnamský web říká o vlastnostech nového modelu bílého MacBooku.

Technické specifikace nového modelu

Tento stroj (v Systém Profileru se identifikuje jako „MacBook7,1“) by měl nést 2,4GHz procesor Core 2 Duo a integrovanou grafiku NVIDIA GeForce 320M (jež si z operační paměti vyhradí 256 MB). Apple bílý MacBook naposledy modernizoval loni v říjnu, kdy uvedl současný model „MacBook6,1“ vybavený 2,26GHz procesorem Core 2 Duo a integrovanou grafiku GeForce 9400M (ta též využívá 256 MB RAM).

Už loni tento stroj získal displej s LED podsvícením, stejně jako polykarbonátové „unibody“ pouzdro, trackpad podporující multi-touch ovládaní a nevýměnnou baterii, jež má zajistit výdrž až 7 hodin na jedno nabití (podle metodiky Applu využívající energeticky méně náročné aplikace).

Změny v novém modelu ho více přibližují nejnižšímu modelu 13“ MacBooku Pro uvedenému spolu s ostatními novými modely „hliníkových“ notebooků v polovině dubna.

Zároveň si však nový stroj zachoval většinu vlastností stávajícího modelu, má stejný širokoúhlý lesklý 13,3“ displej o rozlišení 1 280 x 800 a zůstal také 250GB pevný disk s 5 400 otáčkami za minutu a jen 2 GB 1066MHz RAM DDR3 (zatímco nové 13“ MacBooky již mají standardně 4 GB RAM).

Pouzdro a trackpad se rovněž nezměnily, nový model ale podle uniklých informací získal stejný vylepšený konektor MagSafe jako nové MacBooky Pro, který vede napájecí šňůru dozadu od počítače namísto kolmo k jeho pouzdru.

Bílý MacBook se opět přiblíží nejnižšímu 13“ MacBooku Pro

Uvedené změny vypadají velice pravděpodobně, skutečně se dá předpokládat, že bílý MacBook převezme některé novinky nejnižšího 13“ MacBooku Pro (tak jako loni na podzim), tedy především novou, výkonnější a zároveň úspornější integrovanou grafiku GeForce 320M (zvýšení taktu procesoru znamená spíše kosmetickou změnu).

Z logistického a ekonomického hlediska bude pro Apple nepochybně výhodnější používat ve všech noteboocích s procesory Core 2 Duo stejnou čipovou sadu. Navíc lze předpokládat, že se díky nové grafice též u bílého MacBooku dále prodlouží výdrž na baterii.

Specifikace bílého MacBooku a 2,4GHz 13“ MacBook Pro se nejspíš opět sblíží, dá se proto čekat, že cena stroje asi zůstane (v USA) na dosavadních 999 USD (i když samozřejmě nejde vyloučit nějaké další mírné zlevnění).

Bílý MacBook tak bude nadále určen hlavně těm uživatelům, co chtějí přenosný Mac, ale zároveň hodně hledí na cenu, pro takové bude důležité, že cena plastového MacBooku zůstává pod psychologickou hranicí 1 000 USD. Na druhou stranu 2,4GHz 13“ MacBook Pro za cenu jen o 200 USD vyšší poskytne robustnější hliníkové pouzdro, rozhraní FireWire 800 a 4 GB RAM v základní konfiguraci.

Modernizovaný bílý MacBook pravděpodobně přijde na trh už velice brzy

Ve webových diskusích se nyní samozřejmě horečně spekuluje, jak se nový model bílého MacBooku do Vietnamu dostal (uvažuje se o jeho získání z Číny či o zachycení zásilky směřující do Austrálie), ovšem na tom zase až tolik nezáleží, důležité je hlavně to, že nové bílé MacBooky jsou již zjevně připraveny k příchodu na trh (nasvědčují tomu i zprávy od prodejců Maců), dá se proto předpokládat, že modernizovaný model plastového MacBooku přijde na trh v nejbližších dnech, možná už toto úterý.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Počítače  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Fake..

Autor: Burim Beriša Muž

Založeno: 17.05.2010, 01:05
Odpovědí: 0

Škoda, autor si dal určitě práci s tak rozsáhlým člankem. Bohužel na konkurenčním portálu, už podle štítku s označením ( podívejte se na fotografiích na štítek s čárovým kodem, na kterém není zaretušováno označení modelu A1342, což je označení pro současný model) přišli na to, že se jedna o FAKE. Tak jako tento portál podvrhl některé informace o novém iPhone 4G

Odpovědět na příspěvek

RE: Fake..

Autor: Frankie Muž

Založeno: 17.05.2010, 12:49

Je to tak. Tento bílý Macbook je podvrh, Vláďa Janeček by mohl vyprávět :-)

Odpovědět na příspěvek

RE: Fake..

Autor: cetr Muž

Založeno: 18.05.2010, 17:08

jesteze je konkurencni portal tak dobre informovan :-) mohl to oznamit i applu

Odpovědět na příspěvek

Magsafe

Autor: Burim Beriša Muž

Založeno: 17.05.2010, 01:12
Odpovědí: 0

Jo a tyhle Magsafe porty maji nove Macbooky uz davno. Nedavno jsem kupoval prave novy bily Macbook a novy magsafe uz mam taky :)

Odpovědět na příspěvek

fake to neni, uz je na apple dtore

Autor: juramac Muž

Založeno: 18.05.2010, 11:05
Odpovědí: 0

fake to neni, uz je na apple
http://store.apple
.com/us/browse/home/s ... OTY2ODEwOQ

Odpovědět na příspěvek

Novy bily MacBook je tu!

Autor: J2930 Muž

Založeno: 18.05.2010, 12:49
Odpovědí: 0

na uvodni strance AppleStore sice zadna zminka, ale po kliknuti obrazek MacBooku se zobrazi stranka kde je popsana nova konfigurace: 2.4GHz Intel Core 2 Duo
2GB DDR3 memory
250GB hard drive
8x double-layer SuperDrive
NVIDIA GeForce 320M graphics

....a info je take na produktove strance MacBooku.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: