Nový iMac - o čem se mluví - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPočítače

Nový iMac - o čem se mluví

iMac spekulace

24. dubna 2001, 00.00 | A je to tu opět - pár měsíců před jedním z vrcholů sezóny se znovu objevuje evergreen, zprávy o nových počítačích iMac.

Pokud se někde a někdy dají očekávat výraznější novinky, bude to asi letní MacWorld Expo v New Yorku. A i to je možná trochu nejisté, pamatujeme si, jak se u Apple nechali slyšet, že se nyní nějaký čas soustředí spíš na výraznější vylepšování parametrů počítačů, než na velké hardwarové novinky.

Na druhé straně, poprvé se mají začít prodávat počítače s předinstalovaným Mac OS X, navíc jde o velmi sledovanou událost, a... v té souvislosti si někteří uvědomují, že čerstvý oslavenec iMac (s pěti miliony prodanými kusy) je tu s námi již od roku 1998, a to bez výrazné změny v designu.

A tak se asi není co divit, že se začínají objevovat zákulisní zprávy, že právě nový iMac by mohl být jednou z novinek, které Apple v New Yorku představí. A jak inovance podle (jako vždy nejmenovaných, byť informovaných:) zdrojů bude vypadat?

V prvé řadě se mluví o tom, že by se v iMacu měly projevit zkušenosti z konstrukce a výroby Titania - což samozřejmě asi neznamená nic jiného, než že se možná plánuje uvedení iMaca se širokoúhlým LCD displejem. Už je to nějaký pátek, co jsem se o podobné možnosti na našem serveru zmínil, tehdy se sice něco takového zdálo být holou fantazií ... ovšem kdyby mi tenkrát někdo ukázal displej Titania a jeho cenu, asi bych taky nevěřil. Ale dnes, pokud bude příslušných displejů dostatek, tak by takové spojení (a masový odbyt) mohlo mít pro Apple i zajímavé cenové efekty.

Ani další parametry nevypadají špatně, i když revoluce typu širokoúhlého LCD displeje to již není. Po řadě by nové iMacy měly obsahovat 133MHz sběrnici, procesory na frekvencích do 633 MHz a hlavně grafickou kartu NVIDIA GeForce2 MX.

Fiktivní nový iMac by tak měl nejen s přehledem dostát své prozatímní přezdívce OS X iMac (kterou získává právě pro své možné prvenství mezi počítači s předinstalovaným Mac OS X), ale mohl by se stát i výkonným strojem pro hry a pohodlnou práci s domácím videem. Podobných zpráv se asi bude, s blížícím se Mac World Expem (a nezapomínejme ani na Seybold), objevovat více, z minulosti víme, že jejich spolehlivost je sice kolísavá, ale občas se zpětně některá ukáže jako velmi přesná. Pokud by zrovna tyto byly přesné a pravdivé, samozřejmě ve spojení s příznivou cenou, mohl by nový iMac v tradici prodejního hitu značky celkem pohodlně pokračovat.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Tipy z Internetu  

 » Rubriky  » Počítače  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: