Nové Macy se možná objeví až po vydání Lionu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPočítače

Nové Macy se možná objeví až po vydání Lionu

17. června 2011, 00.00 | AppleInsider tvrdí, že Apple pozdržel uvádění nových modelů Maců do té doby, než se začne prodávat Mac OS X Lion, nový hardware chce nabízet až s novým softwarem.

Každý rok dochází k modernizaci jednotlivých typových řad Maců, ovšem letos se toho zatím dočkaly pouze MacBooky Pro koncem února a iMacy počátkem května.

Není proto divu, že se poslední dobou tak často vynořují dohady, kdy dorazí další nové Macy, čeká se hlavně na MacBooky Air, jež by podle všeobecného přesvědčení měly přijít na řadu jako další. Podle některých tvrzení z minulého víkendu se dokonce měly objevit již tento týden, což se však očividně nestalo.

Nové MacBooky Air až s Lionem?

A na nové Macy si nejspíš ještě počkáme, protože včera AppleInsider napsal, že Apple možná pozdrží uvedení nových modelů Maců do té doby, než bude dostupný Mac OS X Lion.

Podle zasvěcenců, s nimiž AppleInsider mluvil, nové modely MacBooků Air vybavené procesory Sandy Bridge a rozhraním Thunderbolt prý již jsou nějakou dobu hotové a čekají na to, až budou uvedeny na trh. Avšak vedení Applu si je nepřeje prodávat se stávajícím Mac OS X 10.6 Snow Leopard.

Místo toho to odkládá na dobu, kdy bude možné tyto ultrapřenosné notebooky dodávat s nainstalovanou GM verzí Lionu. To jim dovolí plně využívat nových možností operačního systému, zejména funkcí služby iCloud, kterou Steve Jobs představil v zahajovacím proslovu konference WWDC 2011. (iCloud funguje pouze pod Lionem, Snow Leoparda nepodporuje.)

Na vydání Lionu čekají i nové Macy mini

Totéž údajně platí pro nové verze Maců mini a monitoru LED Cinema Display vybavené rozhraním Thunderbolt. Jde o podobnou situaci jako u mobilních přístrojů, kde nový iPhone a iPod touch Apple též nechce uvést, dokud nebude dostupný iOS 5.0. (iCloud opět podporuje pouze iOS 5 a ten bude pro koncové uživatele uvolněn až někdy na podzim.)

To ovšem znamená, že případná zpoždění těchto operačních systémů, která se nikdy nedají vyloučit, zpozdí i uvádění nového hardwaru Applu. Ten ale přesto hodlá tuto strategii dodržovat, chce totiž zájem o svůj hardware posilovat právě novým softwarem, nabízeným za výhodné ceny.

Z WWDC víme, že se Lion bude prodávat výlučně v Mac App Store za 29,99 USD a většina funkcí služby iCloud bude dostupná zdarma (platit se bude pouze za hudební službu iTunes Match, tu však nebude potřebovat zdaleka každý.)

Nová strategie uvádění nových Maců po vzoru iPhonu

Apple se tak zjevně rozhodl ještě těsněji svázat svůj hardware a software (a s ním související služby), nové modely bude zřejmě uvádět až spolu s novou verzí operačního systému. U iPhonu a ostatních přístrojů s iOS tomu tak bylo vždy, ale teď nejspíš hodlá tyto zvyklosti uplatnit i pro Macy.

Mnoha uživatelům se takovýto postup asi příliš zamlouvat nebude, jenže těžko s tím něco svedou. (Z čistě technického hlediska, protože se Lion bude nabízet výlučně v Mac App Store, by naopak bylo snazší uvádění Lionu a nového hardwaru zcela oddělit, avšak Apple zjevně zvolil opačnou obchodní strategii.)

Jsou-li informace AppleInsideru pravdivé (v minulosti se jeho informace o zákulisním dění u Applu většinou ukázaly jako velice přesné), znamená to, že dříve než v červenci nové Macy čekat nemůžeme, ovšem po vydání Lionu by mohlo dojít k rychlé modernizaci všech zbývajících typových řad (snad s výjimkou Macu Pro, kde se asi bude muset počkat na nové modely procesorů Xeon).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Počítače  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: