Nové MacBooky Pro by se mohly objevit počátkem března - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPočítače

Nové MacBooky Pro by se mohly objevit počátkem března

18. února 2011, 00.00 | Zdroje AppleInsideru tvrdí, že se modernizované MacBooky Pro začnou prodávat možná už v prvním březnovém týdnu.

V únoru dále zesílily náznaky, že se Apple chystá uvést modernizované MacBooky Pro a již se počaly objevovat zprávy, jež se snaží přesněji určit datum jejich příchodu na trh. Navíc se však do toho připletl problém s chybou čipových sad Intelu pro procesory Sandy Bridge, který se ovšem mezitím v podstatě vyřešil, souhrn dosavadního dění okolo očekávaných nových MacBooků Pro jsme přinesli v pondělí v tomto článku.

Z dostupných informací vyplývá, že nové MacBooky Pro, pravděpodobně osazené dvoujádrovými mobilními procesory Sandy Bridge, by na trh mohly dorazit snad už v březnu, nejpozději pak počátkem dubna, jeden dánský blogger dokonce tvrdí, že datem uvedení těchto strojů bude 1. březen.

Také zdroje AppleInsideru mluví o zahájení prodeje počátkem března

A v úterý s podobnou informací přišel též AppleInsider. Podle jeho zdroje obeznámeného se situací u Applu v současnosti cupertinští plánují uvedení nových modelů MacBooků Pro do dvou týdnů. Původně to mělo být ještě o pár týdnů dříve, ale zmíněná chyba čipových sad Intelu vedla k menšímu zpoždění. Výroba nových notebooků Applu již údajně běží a jejich hromadné dodávky na trh by mohly začít už v prvním březnovém týdnu.

To zhruba souhlasí s tvrzením onoho dánského bloggera, který jako datum spuštění prodeje uvedl úterý 1. března. Lze tak asi skutečně počítat se začátkem března, AppleInsider však upozorňuje, že se data uvedení produktů Applu mohou změnit na poslední chvíli, pokud se vyskytnou nějaké nečekané zádrhely ve výrobě či dodavatelsko-odběratelském řetězci. V minulosti se již několikrát stalo, že byla premiéra produktu odložena o několik dní, než se dané potíže dořešily.

Přinesou nové MacBooky Pro další vlastní vylepšení?

Všeobecně se předpokládá, že nové MacBooky Pro dostanou procesory Sandy Bridge, druhý zdroj však AppleInsideru naznačil, že by to nemusela být jediná novinka těchto notebooků. Apple se totiž údajně snaží nové stroje doplnit ještě nějakým vlastním vylepšením, jaké ostatní výrobci nenabízejí.

Zatím však není jasné, co by těmito dodatečnými novinkami mělo být, dosavadní pověsti mluvily pouze o drobných změnách „unibody“ šasi, ale mohlo by to samozřejmě být i něco zcela jiného (nakonec malá úprava pouzdra notebooku není nic tak světoborného).

K přebírání vlastností MacBooků Air však dojde asi až později

V dlouhodobějším výhledu lze předpokládat, že všechny notebooky Applu budou postupně přebírat vlastnosti MacBooků Air uvedených loni v říjnu (možnost okamžitého spuštění ze spánku, v němž stroj vydrží mnoho dní, standardní osazení SSD disky, ještě tenčí šasi a možná také odstranění optické mechaniky), avšak to se nyní očekávaných MacBooků Pro nejspíš ještě příliš týkat nebude.

AppleInsider odhaduje, že k rozsáhlejšímu přebírání prvků MacBooků Air dojde u ostatních modelů notebooků Applu teprve během příštích 12 až 18 měsíců.

Současné MacBooky Air ovšem jsou obchodně velice úspěšné, další zdroj se znalostmi situace v distribuční síti Applu prozradil AppleInsideru, že odbyt těchto ultrapřenosných strojů, které nejsou na trhu ještě ani šest měsíců, teď dosahuje zhruba poloviny objemu prodeje MacBooků Pro.

To je skutečně hodně, možná se v tom však (vedle nepochybného zájmu kupujících) promítá i to, že zákazníci již začínají čekat na nové modely MacBooků Pro (zatímco v případě MacBooků Air se jejich modernizace podle posledních pověstí očekává nejdříve v červnu).

Odbyt notebooků Applu nadále zůstává vysoký

Rozhodně Apple zatím nemá s odbytem svých notebooků sebemenší potíže, o čemž svědčí i středeční zpráva (jako obvykle ji přinesl tchajwanský server DigiTimes), že též v prvním čtvrtletí 2011 zůstaly dodávky notebooků Applu vysoké.

Paradoxně na tom má zásluhu i to, že Apple stále používá starší procesory Intelu, takže se ho výše zmíněné potíže s čipovými sadami procesorů Sandy Bridge vůbec nedotkly. Podle zdrojů z dodavatelského řetězce odbyt notebooků v lednu 2011 naplnil očekávání Applu a údajně plánuje dál zvýšit své objednávky pro první čtvrtletí.

To by mohlo potvrzovat výše uvedené informace AppleInsideru, že výroba nových modelů MacBooků Pro už začala, před uvedením nových modelů Apple obvykle zvyšuje objem jejich výroby, aby si zajistil dostatečné skladové zásoby a připravil se na zvýšenou počáteční poptávku zákazníků. Již za dva týdny bychom měli zjistit, nakolik byly tyto informace podložené.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Počítače  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: