MacBook Pro s čipem Haswell přijde na trh v polovině září - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPočítače

MacBook Pro s čipem Haswell přijde na trh v polovině září

26. srpna 2013, 16.15 | Očekávaná nová generace přenosných počítačů MacBook Pro, která bude využívat novou generaci procesorů s označením Haswell, přijde na trh už v polovině září. Je pravděpodobné, že nové MacBooky firma představí spolu s novou generací telefonu iPhone na konferenci chystané na 10. září. Po zkušenostech z minulosti lze předpokládat, že nové MacBooky budou k dispozici okamžitě po svém představení.

Podle hongkongského listu EMSOne, který se zaměřuje na sledování dodavatelských toků, obdržela společnost Apple první dodávku procesorů řady Haswell pro novou generaci přenosných počítačů řady MacBook Pro.

 

Hlavním tahákem nové generace notebooků MacBook Pro je bezesporu právě využití zcela nových procesorů Haswell. Ty jsou, stejně jako jejich předchůdce řada Ivy Bridge, vyrobeny moderni 22 nm technologií, díky čemuž dosahují jak nižší spotřeby energie, tak současně také vyššího výkonu, než předchozí generace.

 

V zařízení Apple procesory Haswell debutovaly už v první polovině letošního roku, kdy jimi Apple osadil novou generaci ultratenkých přenosných počítačů MacBook Air. Velkou měrou i díky použití procesorů Haswell se výdrž baterie v současné generaci 13“ MacBook Air zvýšila až na rekordních 12 hodin, což oproti předchozí generaci představuje nárůst o úžasných pět hodin. 11“ verze MacBook Air si polepšila o čtyři hodiny a na baterii vydrží fungovat až devět hodin. Můžeme tak očekávat, že použití procesorů Haswell povede k větší výdrži baterie také u MacBooků Pro.

 

Kromě nových procesorů by se v nové generaci MacBooků Pro měla objevit také výkonnější grafická karta. V případě 13“ modelů se spekuluje o Intel Iris Pro 5200 GPU, v případě 15“ verzí pak pravděpodobně o některý z top modelů výrobců nVidia nebo spíše AMD.

 

 

Velkou otázkou zůstává budoucnost modelů MacBook Pro bez Retina displeje. I když je nepravděpodobné, že by je Apple kompletně vyřadil z nabídky, je možné, že se nedočkají tak výkonných rozšíření, jako modely s Retina displejem.

 

 

 

Líbí se Vám nový MacBook Pro? Koupili byste si spíše Retina nebo non-Retina verzi? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Počítače  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: