iWorld otevřen - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPočítače

iWorld otevřen

Apple iPod touch 2010

16. listopadu 2010, 00.00 | Od pondělního časného rána se před prodejnou iWorld, kousek od Václavského náměstí, začali shromažďovat první zájemci o iPod touch za 2900 Kč. V poledne jich tady stála už stovka. Prodejna iWorld otevřela v 15:30.

iWorld má statut Apple Premium Resellera a ve své prodejně v ulici 28. října 2 v Praze nabízí na 130 m2 takřka kompletní sortiment produktů Apple a příslušenství dalších značek. Nechybí nejnovější MacBooky Air, software iLife 11 nebo kompletní řada iPodů.

Co si v prodejně zatím nekoupíte, je iPhone 4, který je alespoň k vidění. Podle Tomáše Bači, Operations Managera společnosti Emotion & Interaction, která iWorld provozuje, právě finišují jednání s jedním z tuzemských mobilních operátorů. Po jejich úspěšném završení by mělo být iPhone 4 možné koupit přímo v prodejně. Stát by se tak mělo už příští týden.

iPad zatím ne

Zákulisní informace hovořily také o zahájení oficiálního prodeje iPadu u nás právě v den otevření iWorldu, ale k tomu nakonec nedošlo. Apple s tímto krokem pravděpodobně čeká na opravu chyb v iOS 4.2 a jeho oficiálním vypuštění. Obsahuje totiž konečně také podporu češtiny a slovenštiny. Poté už by nemělo nic bránit jeho prodeji v ČR a SR.

Prodejna iWorld byla designována a schválena přímo centrálou Apple v Kalifornii. To je nejspíš výsledek dalších aktivit Tomáše Bači, jehož společnost Eyelevel se mj. podílí na designu a provozu některých Apple Storů ve světě.

iWorld se hodlá odlišit především přístupem k zákazníkům, kteří uvnitř mají zažít především přátelské prostředí. Samozřejmostí je zkušený personál. Prodejna nabízí rovněž servis produktů Apple a v dohledné době také školení.

Nízké ceny

Kromě masivní reklamy nepodcenili v iWorldu ani finanční stránku věci. Vstupují proto na trh s poměrně agresivními cenami (v mezích stanovených Applem). Bílý MacBook proto koupíte za 24 199 Kč, 11 palcový MacBook Air o dvě stovky dráž a nejlevnější Apple Mac mini za 17 555 Kč (vše s DPH).

Pozadu nezůstaly ani iPody. Po první stovce iPodů touch 8 GB za 2900 Kč se hned první den jen zaprášilo. Další jsou k mání za plnou cenu 5799 Kč. Vedle toho v iWorldu seženete také nejmenší model shuffle za 1259 Kč nebo 16 GB iPod nano za 4788 Kč.

Příslušenství

Mezi značkami, jejichž výrobky najdete v obchodě, jsou například samolepky pro MacBooky, iPad a iPhone GelaSkins nebo podstavce a stojany pro notebooky Rain. Samozřejmostí jsou nejrůznější dokovací stanice pro iPod a iPhone, pouzdra a brašny, reproduktory, redukce a další příslušenství značek Pioneer, Belkin, Griffin, Bose, Sennheiser, iHome a dalších.

Obchod má otevřeno ve všední dny od 10 do 20 hodiny a o víkendu mezi 10 a 17 hodinou. Na stránkách www.iworld-store.com bude brzy spuštěn e-shop a iWorld chystá ještě do vánoc další aktivity. Potěšující zprávou je, že se hodlá nejrůznějšími akcemi zaměřit také na studenty.

Konkurence nespí

iWorld má rozhodně dobře našlápnuto a jak potvrdil Tomáš Bača, rozhodující bude předvánoční období. Na jaře se uvidí, zda se v České republice pod stejnou značkou objeví další obchody.

Snaží se ovšem také konkurence. Quentin otevřel svůj pražský Qstore už 11. listopadu v obchodním centru Harfa. Setos chystá otevření své prodejny na pražském Chodově na 27. listopadu a míní ho doplnit podobně agresivní kampaní a slevami jako iWorld.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Novinky  

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Počítače  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: