Další plagiát na obzoru - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPočítače

Další plagiát na obzoru

Winbook

20. března 2001, 00.00 | Tentokrát posloužil za terč nový TiBook, přesněji vzato kladný ohlas, který tato novinka vzbuzuje.

A jsme tu s dalším pokusem inspirovat se na „druhé straně“. Tentokrát s pokusem v jistém ohledu rafinovanějším, plagiátor se totiž nesoustředil jen na jednoduché napodobení designu.

Na celosvětový úspěch TiBooku „pružně“ zareagoval další výrobce PC techniky, společnost WinBook. Jak jsme řekli, do přímého kopírování samotného Titania se WinBook nepouští, to by si asi vyžádalo přece jen velkou dávku úsilí. I když výrobce přirozeně nešetří samochválou, počítač (s Pentiem III na 800 MHz) asi nijak zvlášť nevybočuje z řady ostatních PC notebooků, jak se nakonec případní zájemci mohou na stránkách výrobce přesvědčit.


Ale přiživit se lze vydatně i jinak. Tentokrát si u WinBooků pro změnu ušetřili námahu s vymýšlením originální prezentace svého stroje a zkusili se svézt na vlně zájmu o TiBook. Proč nenavodit atmosféru úspěšného počítače, jehož obrázky obletěly celý IT svět? A tak prvotní pohled na stránky výrobce evokuje asi všechny hlavní prvky, které po návštěvě stránek Apple ulpívají v hlavě – typ písma, pohled z boku na počítač, krátkou anotaci hlavních parametrů uvnitř obrázku. Stránka jakoby říkala: vidíš, tady máš svůj TiBook, aniž bys musel přemýšlet o Macu:).

Jak vidíte na snímku, iluze je téměř dokonalá. Kdo nevidí originální TiBook hned vedle, mohl by si skoro myslet, že je WinBook skutečně štíhlý a vzhledově vyvedený.
Jen je škoda, že se společnost WinBook zastavila na půli cesty – v zobrazení profilu počítače. Vždyť originální obrázky na stránkách Apple ukazují TiBook i „z anfasu“, a jak vidno dále, i na stránkách společnosti WinBook je podobný pohled k dispozici.


Nebo že by si u WinBooků zavčas uvědomili, který pohled ještě může být dostatečně matoucí, a který už jaksi, ze známých důvodů, ne? Přece jen, 13,3“ oproti 15,2“, to už musí být někde poznat.


Popravdě, nějakou výraznější odezvu od Apple možná ani nečekám. Jediným výsledkem je utvrzení v tom, že ani dobře okopírovat „pouhý“ design stránky není evidentně žádná legrace. U WinBooků si sice vybrali celkem podobný font, nastavili počítač hezky z boku, ale to je asi tak všechno – celek, působí přinejmenším podivně, zejména asi zásluhou nehezky umístěného sloganu. Ostatně, právě ten slogan Think Thin tu celkem odpovídá výsledku; někdo skutečně přemýšlel a tvořil jen tak úplně tence, skoro slabě.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Humor  

 » Rubriky  » Tipy z Internetu  

 » Rubriky  » Počítače  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: