Auto-Mac - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPočítače

Auto-Mac

cube_chappo

14. března 2001, 00.00 | Ovládat v autě co vás napadne dotykovým displejem, pouštět si DVD … ha ha, a nechtěli byste si tam rovnou strčit Maca? Dobrý nápad, proč vlastně ne?

Tak tohle se nevidí (a jinde, než na MujMacu si to zatím těžko přečtete), a i starý vlk jako třeba já se raději podívá dvakrát!

Stalo se na Geneva Motor Show 2001 a v hlavní roli vystupuje Nissan, společnost, která evidentně chápe, kudy kráčí dějiny:).


Vydržte, jste skutečně na svém oblíbeném serveru. Nissan na výstavě představil futuristickou, nicméně zřejmě plně funkční studii automobilu Chappo, který se sice nemusí na první (a mně napřed moc ani na druhý) pohled zalíbit každému, ovšem – to jsme zůstali venku.


Brzy poznáme, že tvar je podřízen koncepci vozu – Chappo je spíš než autem obytnou místností na kolech. Uvnitř čeká obývák, s přestavitelnými (či přesněji přemístitelnými) sedadly, počítač a multimediální zábavní centrum, to vše zpřístupněné dveřmi, otvírajícími se do obou stran.

Aha … bar a palubní počítač … a co má jaksi být, nezbláznili jste se na MůjMacu?

Nezbláznili! Oprostěte se od zažité představy pípajícího “procesoru”, ovládaného pár tlačítky – teď to teprve přijde!. Na palubě Chappo (to auto je mi stále sympatičtější) jsou totiž dva počítače CUBE!!

Jak vidíte z obrázků, funkci auta a jeho komponent CUBE řídí prostřednictvím povelů z dotykové obrazovky – a to v systému, který má alespoň vizuálně hodně z Mac OS X. Podle prvních informací se to vše týká nejen multimediálního centra a běžných ovládacích prvků, součástí systému je zřejmě i inteligentní navigační system a další finesy. Nechybí ani rafinovaně otočně uložené klávesnice a cosi, co vypadá jako trackbally.

No řekněte, není to “amazing”? Bohužel máme zatím zoufale málo informací, ale i to, co je z prezentace zřejmé, je jednoduše skvělé. Ve městě Apple CUBE naviguje řidiče a ovládá auto, na pláži pouští DVD filmy. A i když mi můžete připomenout třeba paralelu s byznysmenským Mercedesem, nacpaným LCD monitory, GSM bránami a NTčkama, tenhle Mac Nissan:) se mi stejně líbí víc.

Informace o Geneva Motor Show a Nissanu Chappo najdete na stránkách motoristického serveru MotorTrend.

Čeká vás tu i další podívaná, protože na serveru jsou připraveny QuickTime prezentace k řadě dalších představených modelů. A v neposlední řadě rozhodně doporučuji ke shlédnutí i stránky Nissanu, zdaleka nejen kvůli autům, ale i pro jejich intenzivní využití QuickTime (a Flash) technologie.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Tipy z Internetu  

 » Rubriky  » Počítače  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: