Apple údajně v roce 2012 přepracuje všechny své modelové řady - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPočítače

Apple údajně v roce 2012 přepracuje všechny své modelové řady

7. listopadu 2011, 00.00 | Server Digitimes tvrdí, že příští rok Apple zásadně přepracuje iMacy, MacBooky Air, iPad a iPhone.

Apple 24. října uvedl drobně modernizované MacBooky Pro a letos už zřejmě žádné další hardwarové novinky nepředstaví. O to více se ale vynořuje pověstí o tom, s čím by mohl přijít v příštím roce. Už jsme zmiňovali pověsti, že byl v podstatě dokončen vývoj prototypu 15“ ultratenkého notebooku ve stylu MacBooku Air, který však zřejmě bude spíše budoucí verzí MacBooku Pro.

Rok 2012 má být rokem zásadních změn hardwaru Applu

A minulý týden se objevily další zprávy o údajných plánech Applu na poli hardwaru pro příští rok. Tchajwanský server Digitimes tvrdí, že Apple plánuje zcela přepracovat své modelové řady, jmenovitě zmiňuje iMacy, MacBooky Air, iPad a iPhone, v průběhu roku 2012.

Podle zdrojů Digitimes mezi dodavateli komponent by Apple měl uzavřít dohody o hromadných objednávkách klíčových komponent pro iPad nové generace již během letošního prosince, takže ještě letos by se mohly vyrobit až 2 miliony kusů těchto přístrojů (na trh ale přijdou až později). Avšak iPhone nové generace a nové iMacy se podle stejných zdrojů do prodeje nedostanou dříve než ve druhé polovině příštího roku.

Stolní počítače

MacRumors k tonu dodává, že tato zpráva, je-li pravdivá, nejspíš znamená nový vnější design pro uvedené modelové řady. Design iMacu však již zůstává několik let víceméně stejný a vzhledem k jeho konstrukci (určované především typem užitého monitoru) se asi nedá čekat nějaká převratná změna.

O zbývajících stolních počítačích Applu se zpráva nezmiňuje. Podle nedávného tvrzení AppleInsideru zvažuje Apple ukončení prodeje Maců Pro, což se skutečně nedá vyloučit, vzpomene-li si, jak dopadly servery Xserve. Ovšem dokud to neoznámí samotný Apple, zůstává to v rovině dohadů. Digitimes nemluví ani o Macích mini, ale v jejich případě lze pokračování prodeje očekávat, zřejmě však nedoznají větších změn (vyjma nasazení nových procesorů).

Notebooky

Pokud jde o notebooky Applu, dřívější zprávy naznačují, že příští rok dojde ke změně designu MacBooků Pro směrem k MacBookům Air, avšak zatím není jasné, jak spolu budou stávající dvě modelové řady notebooků Applu dále koexistovat. MacRumors čeká, že nakonec dojde k jejich splynutí, nelze ovšem vyloučit delší přechodné období před tímto sloučením.

Někteří sice z tvrzení Digitimes vyvozují, že by to mohlo znamenat ukončení prodeje MacBooků Pro a jejich nahrazení MacBooky Air, ale to se zdá být hodně přehnané. Sloučení obou řad je sice pravděpodobné, avšak asi bude ještě nějakou dobu trvat, než se uskuteční.

Je ovšem pravda, že také Intel věří, že u notebooků pro běžné uživatele převládnou tenké konstrukce pouzdra ve stylu MacBooku Air (Intel takové stroje nazývá „ultrabooky“). Kolem MacBooků tak zůstává mnoho nejistoty, s určitostí lze říci jen to, že MacBooky Air se budou prodávat dál, zatímco u MacBooků Pro nelze vyloučit rozsáhlejší změny.

iPad

Z obchodního hlediska mají rostoucí význam mobilní přístroje s iOS. Jde hlavně o iPad, k němu Digitimes přinesl ještě další zprávu, jež uvádí, že podle zdrojů mezi dodavateli komponent začne hromadná výroba modelů nové generace tak, aby je bylo možné na trh uvést v březnu 2012. Avšak vnitřně prý Apple tento přístroj nepovažuje za „iPad 3“, ale jen za modernizovaný iPad 2 (něco na způsob iPhonu 4S) a „skutečný iPad 3“ se nedá očekávat dříve než ve třetím čtvrtletí 2012.

Podle zdrojů Digitimes již Apple požádal dodavatele komponent, aby vyvinuli LCD panely a posdvěcovací LED jednotky pro dva prototypy iPadů, kódově označené „J1“ a „J2“. Dotykové panely pro ně má už od listopadu začít dodávat TPK Holdings, zatímco Wintek počne obdobné panely dodávat až v prosinci.

To budou komponenty pro modernizovaný iPad 2 chystaný na jaro příštího roku, který by měl být ještě tenčí než současný iPad a bude údajně nabízet delší výdrž baterie. Výroba menšího počtu těchto přístrojů sice má začít ještě konce letošního roku, ale to je dáno hlavně tím, že se letos se čínský Nový rok slaví koncem ledna. Ten je spojen s pracovním volnem po celé Číně, proto Apple chce mít ve výrobě dostatečný předstih. Na trh ovšem nové modely dorazí až na jaře, protože iPad 2 se stále prodává víc než dobře, a tak se s jeho modernizací nemusí nijak zvlášť spěchat.

Ke „skutečnému iPadu 3“ Digitimes sice nic bližšího neříká, ale podle jiných zdrojů by jeho hlavní novinku mohl tvořit použitý displej. Ten skoro určitě bude stále mít úhlopříčku 9,7“, ovšem mluví se o tom, že iPad nové generace nasadí displej typu „Retina“ s ultravysokým rozlišením. Pověsti o takové obrazovce však kolovaly ještě před uvedením iPadu 2 a nesplnily se. Letos výrobci sice již ukázali první prototypy takovýchto displejů, avšak podle náznaků od asijských výrobců zůstává jejich výroba obtížná, hlavně co se týče výtěžnosti, a právě to by mohlo stát za pozdějším uvedením „iPadu3“.

iPhone

A zbývá nám ještě iPhone. U něj je změna vnějšího designu asi nejpravděpodobnější, jistě si pamatujete, že v létě kolovala spousta pověstí o „iPhonu 5“ s novým tvarem pouzdra, nakonec ovšem Apple představil iPhone 4S.

Příští rok se už dá skutečně očekávat nový vzhled telefonu, jestli Apple zachová dosavadní tradice, tentokrát by to opravdu mohl být „iPhone 5“. Není však vůbec jisté, že se bude podobat prototypu, který unikl z čínské továrny Foxconnu a podle něhož čínští výrobci začali s předstihem hromadně vyrábět nová ochranná pouzdra (nakonec v podstatě nepoužitelná). O jeho dalších vlastnostech se zatím dá pouze spekulovat, nepochybně se ale bude snažit svým hardwarem vyrovnat konkurenčním telefonům, jež byly na příští rok již ohlášeny.

Stále se jedná o pouhé dohady a pověsti

Samozřejmě je však třeba stále mít na paměti, že jde jen o dohady a pověsti. Je sice pravda, že Digitimes má velmi dobré kontakty mezi asijskými výrobci a dodavateli komponent, kteří obstarávají veškerou fyzickou výrobu pro Apple, ale v minulosti se zprávy tohoto serveru často ukázaly jako mylné. V každém případě ale lze počítat s tím, že příští rok přinese v oblasti hardwaru Applu mnohem rozsáhlejší změny než rok letošní.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Počítače  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Všechno je možné

Autor: Martin Muž

Založeno: 07.11.2011, 10:14
Odpovědí: 0

Jestli zaříznou Macy Pro i Macy Mini, tak teda nevím... Ale já bych se nedivil už ničemu. Kdo by před 10 lety řekl, že Apple přejde na Intel, bude vyrábět mobilní telefony, prodávat hudbu atd.? Ani ten největší blázen.

Odpovědět na příspěvek

RE: Všechno je možné

Autor: J J Muž

Založeno: 07.11.2011, 12:50

Pokud to, co budou vyrábět, bude k použití, tak proč ne... Já si například dovedu představit iMac Pro, který bude cílně stavěn z dražších a kvalitnějších součástek. Potenciál Thunderboltu také není úplně malý a představa rozšiřitelnosti pomocí externích prvků není zase tak uhozená.

Ale pokud se i dál vydají cestou "katování kostů" za každou cenu (např. tvrzení že Mac mini server je použitelnou náhradou Xserve), tak to může být slušný průser :-(

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Všechno je možné

Autor: BluDik Muž

Založeno: 07.11.2011, 13:42

iMac Pro zní jako docela slušnej nápad.

Odpovědět na příspěvek

iMac Pro je nesmysl...

Autor: Franta Jetel Muž

Založeno: 08.11.2011, 08:23

… leda že by integrovaný displej byl matný a v kvalitě alespoň (polo)profi Eizo. Protože pokud chci iMac smysluplně používat pro skutečně profi práci s grafikou, fotkama, atd., potřebuju kvalitní, barevně stálý, neblýskavý a nejlépe kalibrovatelný displej. Ano, můžu si jej připojit jako sekundární, ale kam to potom všechno dám, že? (nemluvě o ceně)… Takže mým favoritem je zatím stále Mac Mini. Mac Pro je samozřejmě ideál, ale za ty peníze? Tím nechci říct, že bych byl pro ukončení výroby Mac Pro, možná spíše jeho přizpůsobení dnešní situaci a posun z kategorie \"luxusní zboží\" do \"profi hardware za odpovídající cenu (ta současná taková rozhodně není)\"… To vše samozřejmě za předpokladu, že Apple nás \"profi\" uživatele ve svých budoucích plánech úplně neodepsal. Bohužel to tak vypadá, podíváme-li se na vývoj např. Final Cut X a Mac OSX Server, který je jako serverový OS pro reálné nasazení i v malé skupině prakticky nepoužitelný… Ale všechno se přece nedá dělat na hračkách s iOS…?! ;)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Všechno je možné

Autor: Michal Muž

Založeno: 07.11.2011, 14:11

Oprava Mac micro Pro.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Všechno je možné

Autor: La'daS Muž

Založeno: 07.11.2011, 20:03

Tady je poměrně masivní diskuse na téma macpro-ukončení výroby.Hodně lidí se přimlouvá,někteří tvrdí,že už mnoho roků,za uvedení mac mini pro.Zatím,jak známo bezvýsledně..
http://t
ranslate.google.cz/transl
ate?hl=cs&sl=en&tl=cs&u=h
ttp%3A%2F%2Fwww.appleinsi
der.com%2F&anno=2

Odpovědět na příspěvek

 

 

Odpověď na příspěvek:

Pokud to, co budou vyrábět, bude k použití, tak proč ne... Já si například dovedu představit iMac Pro, který bude cílně stavěn z dražších a kvalitnějších součástek. Potenciál Thunderboltu také není úplně malý a představa rozšiřitelnosti pomocí externích prvků není zase tak uhozená.

Ale pokud se i dál vydají cestou "katování kostů" za každou cenu (např. tvrzení že Mac mini server je použitelnou náhradou Xserve), tak to může být slušný průser :-(


Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: