Apple údajně připravuje ultratenký 15palcový notebook - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálů



Počítače

Apple údajně připravuje ultratenký 15palcový notebook

29. července 2011, 00.00 | V Cupertinu se prý již dokončují testy nového ultratenkého notebooku s 15palcovou obrazovkou a snad se pracuje i na 17palcové verzi.

MacBooky Air jsou nepochybně úspěšné, už modely uvedené loni v říjnu se prodávaly velmi dobře a modernizované stroje z minulé středy podle prvních odhadů vzbudily skutečně velký zájem zákazníků. Již od loňského podzimu se proto všeobecně věří, že právě současné MacBooky Air předznamenávají směr, jímž se nakonec vydají všechny notebooky Applu.

Pověsti o novém 15“ notebooku

A další takové kroky nemusí být daleko, v úterý MacRumors napsal, že podle jeho informací Apple již pracuje na 15“ ultratenkém notebooku. Neví sice, zda se bude nazývat MacBook Air nebo MacBook Pro, ale už se prý nachází v závěrečných fázích testování.

Letošní MacBooky Air mimo jiné nahradily poslední „obyčejný” MacBook, nejlevnějším notebookem Applu je nyní základní model 11,6“ MacBook Air prodávaný za stejných 999 USD jako bílý MacBook (a po modernizaci výkonnostně vcelku srovnatelný).

MacBooky Pro budou přebírat prvky designu MacBooků Air

Mnozí proto očekávají, že prvky designu MacBooků Air začne Apple postupně uplatňovat i v MacBoocích Pro. Bude spočívat v jejich dalším ztenčování, v nahrazení pevného disku SSD diskem (zřejmě ve stejném kompaktním provedení jako u MacBooků Air) a ve vypuštění optické mechaniky.

Odstranění integrované optické mechaniky sice zatím nebylo výslovně potvrzeno, ale vzhledem k posledním krokům Applu, kdy optickou mechanikou nevybavil ani nové Macy mini, je vcelku zřejmé, jaký v tomto ohledu nasadili v Cupertinu trend (ostatně Apple pod vedením Steva Jobse nikdy neměl velký problém s opouštěním „starého“ hardwaru, stačí si vzpomenout na původní iMac).

Ultratenké 15“ a 17“ notebooky již koncem roku?

Otázkou zůstává, kdy by se nový 15“ ultratenký notebook Applu mohl objevit na trhu. Nepochybně to bude ještě chvíli trvat, když se nové 11“ a 13“ MacBooky Air prodávají teprve necelé dva týdny a „klasické“ MacBooky Pro byly modernizovány koncem února. Je proto zřejmé, že zmíněný nový stroj se nezačne prodávat dříve než koncem roku.

V podstatě totéž říká blog TUAW, podle jeho informací nepůjde o zvětšené MacBooky Air, ale o budoucí verze MacBooků Pro a dodává, že se pracuje také na 17“ verzi. A tyto notebooky by mohly podle něj mohly dorazit již na letošní vánoční trh, nelze ovšem vyloučit několikatýdenní zpoždění.

Apple je schopný nakupovat NAND flash paměti ve velkých množstvích a předem, což by mělo zajistit přijatelnou cenu i při standardním nasazení SSD disků vyšších kapacit a pokud budou nové notebooky vybaveny plnou paletou portů tak jako stávající MacBooky Pro, mohly by to podle názoru TUAW být docela přitažlivé stroje.

Přelom roku možná ukáže, kam míří notebooky Applu

Jedná se sice jen o pověsti, ale Apple se nijak netají tím, že právě MacBooky Air tvoří budoucnost jeho notebooků. Jde tak spíše o to, kdy přistoupí k „provzdušňování“ MacBooků Pro. Odstranění pevného disku a zejména optické mechaniky se každému zamlouvat nebude, avšak na to se Apple sotva bude ohlížet, v minulosti již učinil řadu podobných rozhodnutí bez ohledu na stížnosti uživatelů.

Uvidíme, jak bude vypadat vánoční trh, i když je možné, že se uvedení takovýchto strojů zpozdí, ale nejpozději počátkem příštího roku by už mělo být jasné, kam vlastně směřují notebooky Applu.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Počítače  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: