Apple údajně chystá druhou opravu blikání 27“ iMaců - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPočítače

Apple údajně chystá druhou opravu blikání 27“ iMaců

27. ledna 2010, 00.00 | Brzy poté, co Apple výrazně prodloužil dodací lhůtu 27“ iMaců, se začaly objevovat zprávy, že do 3 týdnů bude vydána již druhá softwarová oprava řešící potíže s blikáním jejich obrazovek.

Loni v říjnu uvedené nové 21,5 a 27“ iMacy byly přijaty s velkým zájmem, zejména pak od listopadu prodávané vysoce výkonné 27“ modely se čtyřjádrovými procesory Core i5 a i7. Tyto stroje patřily k nejprodávanějším stolním počítačům v USA, což se pochopitelně projevilo i na rekordních prodejích Maců oznámených v pondělí, nárůst odbytu stolních modelů byl skutečně výrazný.

První softwarová oprava zřejmě problém nevyřešila

Avšak na 27“ iMacy se brzy počaly také vršit stížnosti, mnozí uživatelé začali hlásit, že jim bliká nebo se trhá obraz, na YouTube lze najít řadu ukázek takovýchto potíží. A soudě podle rozsahu webových diskusí na tohle téma bylo postižených zákazníků skutečně poměrně hodně, problém přitom zřejmě spočíval v grafické kartě.

Popisované potíže se týkají téměř výlučně 27“ modelů, hlášení o problémech zobrazování 21,5“ iMaců jsou natolik zřídkavá, že možná mají příčinu v běžných hardwarových vadách, jaké se prostě s určitou pravděpodobností vyskytnou vždycky.

Potíže 27“ iMaců nakonec zjevně uznal i Apple, protože loni těsně před Vánoci vydal aktualizaci grafického firmwaru 27“ iMaců. Bohužel se tím však problém úplně nevyřešil, určitým náznakem, že stále něco není v pořádku, bylo už to, že minulý týden Apple prodloužil ve svém webovém obchodu dodací lhůtu 27“ iMaců na celé 3 týdny.

Množí se zprávy o chystané druhé opravě

To samozřejmě vyvolalo řadu dohadů a teď přišla zpráva, že Apple údajně chystá již druhou softwarovou opravu onoho problému zobrazování 27“ iMaců. V rozsáhlé diskusi podpůrného fora Applu totiž řada zákazníků hlásí, že předvánoční oprava potíže s blikáním neodstranila a ve zmíněné diskusi se objevily příspěvky uživatelů, jimž zástupci technické podpory AppleCare měli říci, že se připravuje nová oprava.

V sobotu technici AppleCare údajně obdrželi věstník sdělující, že oprava bude vydána do tří týdnů, zaměstnanci Applu prý dostali pokyny shromažďovat kontaktní údaje zákazníků, aby se s nimi mohli spojit, až bude uvolněna.

To by zároveň vysvětlovalo výše zmíněné prodloužení dodacích lhůt 27“ iMaců, můžeme-li tomuto tvrzení věřit, tak se prostě čeká na opravený grafický firmware, podle některých dalších zpráv by novou opravu mohla tvořit kombinace aktualizace firmwaru a nové verze ovladače grafické karty.

Stále se však jedná jen o neoficiální dohady

Nic z toho ovšem není oficiální, když v pondělí se zástupcem Applu mluvil AppleInsider, bylo mu řečeno, že zpoždění dodávek 27“ iMaců není způsobeno žádným hardwarovým problémem, ale potížemi s uspokojením vysoké poptávky, protože některé komponenty jsou dostupné pouze v omezeném množství.

Nejspíš však zpoždění dodávek zapříčinila kombinace všech uvedených faktorů, podle některých dalších náznaků problém skutečně spočívá v grafické kartě (poruchy zobrazování sice nezasahují zdaleka všechny 27“ iMacy, ale jejich výskyt se zdá být natolik častý, že je nelze vysvětlit jen obvyklými náhodnými vadami), mluví se dokonce i tom, že příčinou někdy může být závada kabelu grafické karty, což se musí opravit fyzickým zásahem.

Jako obvykle se tak můžeme opírat jenom o dohady, ale výše uvedená tvrzení nebude zase tak těžké ověřit, stačí si prostě počkat na to, zda do tří týdnů Apple opravdu vydá další opravu grafického firmwaru 27“ iMaců.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Počítače  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

iLemons

Autor: Pavel Muž

Založeno: 27.01.2010, 09:36
Odpovědí: 0

Jeste by meli co nejdrive vyresit zlute nadechy displeju u poslednich iMacu. Soude dle diskuzi, stale jsou produkovany. Jako spoustu jinych, bohuzel, i me ceka reklamace.

Odpovědět na příspěvek

RE: iLemons

Autor: Bobby Brown Muž

Založeno: 27.01.2010, 19:56

Tak to je hezký. A já do toho 27" iMaca chtěl jít - můj první Apple.
Jenže pak ty již omýlané problémy, pak že se to jako už snad vyřešilo a teď že to je pořád.
Vypadá to, že holt zase zůstanu u složení si PCčka a pořádnej monťas k tomu. Cenově mě to vyjde max. stejně. Škoda... :-( BB

Odpovědět na příspěvek

Co rozbít sklo?

Autor: Roman Muž

Založeno: 28.01.2010, 09:45
Odpovědí: 0

Nemáte někdo vyzkoušené, zda když se na iMacu rozfláká to sko, jestli se z něho nestane tímto revolučním zásahem normální použitelný komp?

Odpovědět na příspěvek

Blikani

Autor: JirkaH Muž

Založeno: 28.01.2010, 13:49
Odpovědí: 0

Potvrzuji, ze mi komp:

stale po zahrati blika a obraz je rusen

zlutavy nadech mam take

a jeste se mi po vypnuti iMac sam znovu spusti s hlaskou Early Failure AC Power spupply....
:)

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: