Apple přestal nabízet SSD disk pro servery Xserve - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPočítače

Apple přestal nabízet SSD disk pro servery Xserve

15. prosince 2010, 00.00 | Zřejmě v rámci příprav na ukončení prodeje se již pro servery Xserve nedodává volitelný SSD disk.

Počátkem listopadu Apple oznámil, že 31. ledna 2011 přestane prodávat své servery Xserve. To samozřejmě vyvolalo četné ohlasy, později Steve Jobs prohlásil, že se tyto stroje prodávaly velmi málo, a tak je o jejich osudu zřejmě definitivně rozhodnuto.

K ukončení prodeje Xserve sice dojde až za půldruhého měsíce, ale už teď se objevily první známky odchodu tohoto hardwaru ze scény, Apple totiž ve svém webovém obchodu přestal nabízet volitelný SSD disk, nyní si tam lze objednat pouze klasické pevné disky o kapacitách do 2 TB. Jako obvykle to Apple nijak nevysvětlil a podle informací serveru 9to5mac důvod neznají ani zástupci firmy komunikující se zákazníky.

První krok k ukončení prodeje?

Dá se ovšem předpokládat, že jde o jeden z přípravných kroků k ukončení prodeje serverů Xserve. Jejich fyzická výroba nepochybně již skončila a termín zřejmě byl stanoven tak, aby se prodala většina zbývajících zásob, včetně volitelných komponent.

Pro Xserve se navíc pravděpodobně používaly poměrně drahé SSD disky podnikové úrovně, takže Apple, pověstný svou přísnou správou nákladů, jistě nechtěl udržovat zásoby takovýchto nákladných komponent, a tak je prostě přestal nabízet.

07mm08042009f.jpg

Od roku 2011 už Apple nebude nabízet serverový hardware skutečně podnikové úrovně, jako alternativu sice předkládá serverové konfigurace Maců mini a Maců Pro, ty však nelze považovat za plnohodnotnou náhradu do stojanů instalovatelných serverů Xserve.

Stávající vlastníci chtějí servery Xserve držet co nejdéle

Není proto divu, že podle průzkumu z počátku prosince většina současných provozovatelů Xserve si je hodlá držet až do konce jejich životnosti. Teprve poté začnou zjišťovat, jaké alternativy bude v té době Apple nabízet.

Průzkum sice naznačuje, že by mohli přejít na zmíněné náhradní stroje, ale protože to nebude dříve než za dva roky, může se mezitím situace na trhu změnit (mnozí navíc doufají, že Apple nakonec přece jenom přijde s nějakou lepší náhradou). A přirozeně bude záležet i na tom, zda Apple vyslyší výzvy, aby dovolil virtualizaci Mac OS X Serveru na hardwaru třetích stran (v tomto směru však zatím Cupertino mlčí).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Počítače  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: