Apple oznámil program opravy pevných disků starších MacBooků - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPočítače

Apple oznámil program opravy pevných disků starších MacBooků

19. února 2010, 00.00 | Vlastníkům 13“ MacBooků z let 2006 a 2007, jimž se porouchaly pevné disky, Apple nabízí jejich bezplatnou výměnu.

Stížnosti na Macy v poslední době spíše přibývají, ale nyní Apple přichází s nápravou jednoho problému, který se však týká jen některých starších 13“ MacBooků.

Apple totiž v pondělí oznámil, že „malé procento“ těch vlastníků 13“ MacBooků, jimž se porouchal nebo ještě porouchá pevný disk, má nárok na bezplatnou výměnu v rámci rozšířené záruky, vyhlásil to tímhle podpůrným dokumentem.

Týká se to 13“ černých a bílých MacBooků zakoupených v období mezi květnem 2006 a prosincem 2007 s procesory na frekvencích 1,83, 2,0 a 2,16 GHz, osazených disky o kapacitě 60, 80, 100, 120 a 160 GB. Problém s diskem se dá zjistit velice snadno, počítač prostě přestane pracovat a při spuštění zobrazí pouze ikonu složky s blikajícím otazníkem.

Majitelé takto postižených strojů, kteří si je pořídili v uvedeném období, mohou navštívit místní obchod Applu nebo autorizovaného prodejce produktů Applu a vyžádat si bezplatnou výměnu disku. A ti, kdo si již disk nechali vyměnit po záruce a zaplatili za to, mají nárok na vyplacení náhrady. Nárok na tuto výměnu pro dotčené MacBooky bude platit po dobu 3 let od data jejich koupě nebo do 15. srpna 2010, podle toho, co nastane dříve.

To znamená, že vlastníci takovýchto strojů mohou ještě po dobu zhruba 6 měsíců počítat tím, že pokud se jim porouchá disk, Apple jim ho vymění zadarmo, avšak o software a data na něm uložená stejně přijdou (disk zřejmě úplně „umře“), proto Apple doporučuje, aby uživatelé pravidelně zálohovali (to ovšem platí pro všechny počítače bez výjimky, nejen pro dotyčné MacBooky).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Počítače  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: