Zprávy související s iPhonem: firmware 1.1.3 přidá další funkce a O2 hlásí 200 000 aktivovaných iPhonů. (4.1.08) - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPeriferie

Zprávy související s iPhonem: firmware 1.1.3 přidá další funkce a O2 hlásí 200 000 aktivovaných iPhonů. (4.1.08)

4. ledna 2008, 10.00 | MacScoop tvrdí, že firmware 1.1.3 přidá funkce kopírování a vkládání. A operátor O2 UK prohlašuje, že bude mít v Británii aktivováno 200 000 iPhonů.

Po loňských rekapitulacích tu máme první zprávy pro iPhone z tohoto roku (jež ovšem s minulým rokem úzce souvisejí):

Firmware 1.1.3 přidá další důležité funkce

O předpokládaných nových vlastnostech firmwaru 1.1.3 jsem se již zmiňoval v rekapitulaci událostí kolem iPhonu. Nová verze firmwaru, kterou získal server Gear Live, umožňuje manipulace s ikonami domovské obrazovky, podstatně vylepšuje práci s Google Maps (včetně funkce pro přibližné určení polohy pomocí triangulace BTS stanic) a konečně umožňuje poslat SMS zprávu více příjemcům současně.

Server MacScoop však tvrdí, že tato uniklá verze firmwaru není konečná, prý jde o neuhlazenou vývojovou verzi. Skutečná ostrá verze firmwaru 1.1.3 bude obsahovat ještě další funkce, sdělily mu „dobře informované zdroje“.

Především by tato aktualizace měla přidat funkce kopírování a vkládání (Copy&Paste), po nichž uživatelé iPhonu volají snad nejčastěji. Nepřítomnost těchto funkcí se ihned po uvedení telefonu na trh stala terčem (oprávněné) kritiky, protože bez nich se spousta věcí zařizuje velice obtížně. Apple jejich nepřítomnost zdůvodňoval tím, že se nepodařilo najít způsob, jak je vhodně skloubit s dotykovým ovládáním iPhonu. Teď na to snad už konečně přišel, napravil by tak jeden z nejzásadnějších nedostatků přístroje.

Nový firmware má přinést i několik dalších vylepšení uživatelského rozhraní a údajně poskytne také lepší stabilitu a vyšší výkon. V současnosti uživatelské rozhraní iPhonu občas trpí drobnými chybičkami a aplikace se někdy zaseknou, to má firmware 1.1.3 vyřešit.

Výše citované zdroje nevylučují, že s firmwarem 1.1.3 přijdou ještě další, zatím neodhalené funkce, ale již ty zveřejněné vypadají hodně zajímavě, zvlášť pokud se potvrdí, že skutečně doplní kopírování a vkládání.

Apple má firmware 1.1.3 vydat během Macworld Expa 2008. I toto načasování naznačuje, že nepůjde o nějakou obyčejnou udržovací verzi, ale o zásadní aktualizaci, s níž se bude Apple chtít pochlubit.

O2 UK tvrdí, že bude mít 200 000 aktivovaných iPhonů

Ve Velké Británii se iPhone prodává od 9. listopadu loňského roku, jeho exkluzivním distributorem se tam stal operátor O2 UK. Koncem listopadu to však vypadalo, že se telefon na britských ostrovech neprodává podle očekávání. Ale nyní O2 UK prohlašuje, že počet aktivovaných iPhonů odpovídá jeho předpokladům. Pro Financial Times uvedl (přístup k článku vyžaduje bezplatnou registraci) generální ředitel O2 UK, Matthew Key, že bude mít počátkem ledna (to znamená teď) aktivováno 200 000 iPhonů, tedy zhruba tolik, kolik očekával při zahájení prodeje.

Příznivě vypadá též skladba zákazníků, 60 procent kupců iPhonu je novými zákazníky sítě O2. Key dále řekl, že 60 procent uživatelů iPhonů za měsíc přenese v průměru 25 MB dat tvořených webovými stránkami, mediálním obsahem a elektronickou poštou, zatímco ze zákazníků s tradičními telefony takové množství dat přenese pouze 1,8 procenta. A míní se tím data přenesená přes mobilní síť O2 (v případě iPhonu především přenosy pomocí EDGE), nikoli přes WiFi. iPhonu se tak konečně podařilo přimět uživatele, aby používali mobilní telefon k brouzdání po Webu ve větší míře. Key k tomu podotýká, že když se zajistí vhodné podmínky, zákazníci budou datové služby využívat.

Vypadá to tedy, že se po počátečním váhání nakonec prodej iPhonů rozběhl i ve Velké Británii, přestože se tam prodává za dost vysokou cenu (proti USA) a ani nabízené tarify nejsou nějak zvlášť výhodné. (Původně měl být také omezen přenos dat na 200 MB měsíčně, ale toto omezení O2 nakonec zrušil, avšak jak se ukazuje, většina uživatelů by si vystačila i s původním limitem, zřejmě se zde projevuje omezená rychlost EDGE připojení, s rychlými 3G technologiemi by to nejspíš vypadalo jinak.)

Financial Times uvádějí, že Key koncem minulého měsíce odcestoval do Kalifornie na setkání se Stevem Jobsem, pravděpodobně kvůli tomu, aby informoval o situaci v Británii. A s těmito čísly ho tam jistě nečekalo klečení na hrachu či jiné represálie, nakonec se přece jen naplnily optimistické odhady.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: