Zprávy související především s Macy: Apple se omluvil za problémy MobileMe, aktualizace ovladačů tiskáren HP, Edit for Aperture 1.3 a Keyboard Maestro 3.3. (17.7.08) - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPeriferie

Zprávy související především s Macy: Apple se omluvil za problémy MobileMe, aktualizace ovladačů tiskáren HP, Edit for Aperture 1.3 a Keyboard Maestro 3.3. (17.7.08)

17. července 2008, 06.00 | Apple přiznal problémy služby MobileMe, zákazníky odškodní bezplatným prodloužením předplatného o 30 dní. Apple vydal aktualizované ovladače pro tiskárny HP. Zásuvné moduly Edit for Aperture 1.3 se rozšířily o Image Enhancer. A Keyboard Maestro 3.3 přidává stavové menu a další vylepšení.

V tomto článku najdete hlavně zprávy týkající se softwaru pro Macy, druhý dnešní článek obsahuje pár zpráv o iPhonu.

Ze všeho nejdříve se však podíváme na nejnovější vyjádření Applu ke službě MobileMe:

Apple se omluvil za problémy MobileMe, prodloužil zákazníkům předplatné o 30 dní

K nejprobíranějším tématům současnosti patří služba MobileMe, většina zpráv se však bohužel týká nedostatků a problémů služby. Služba MobileMe byla oficiálně spuštěna již ve čtvrtek 10. července, avšak v prvních dnech téměř nefungovala a mnohé potíže dosud přetrvávají.

Včera na situaci kolem MobileMe konečně zareagoval Apple:

Ne jeho webu se objevil podpůrný dokument, v němž uvádí, že přechod ze služby .Mac na MobileMe byl mnohem kostrbatější, než doufali. Apple zdarma prodlouží předplatné zákazníků o 30 dnů jako výraz ocenění jejich trpělivosti při tomto přechodu. Prodloužení se týká těch zákazníků služby .Mac, jejichž účet byl aktivní 9. července 2008 a všech zákazníků služby MobileMe, kteří vytvořili svůj účet do 15. července včetně. Prodloužení předplatného by se v nastavení účtů zákazníků služby MobileMe mělo projevit v příštích týdnech. Prodloužení se vztahuje i na účty zřízené v rámci neplacené zkušební doby, jejich platnost se rovněž protáhne o 30 dní.

Zároveň Apple rozeslal zákazníkům elektronickou poštou zprávu, v níž uvádí, že ačkoli spuštění základních služeb jako Mail, iDisk, Sync, Back to My Mac a Gallery proběhlo poměrně hladce, nové webové aplikace MobileMe „měly spousty problémů“. Ve zprávě poté tvrdí, že se naštěstí s těmito problémy už vypořádal a webové aplikace nyní fungují.

Ve stejné zprávě Apple též uznává, že použití slova „push“ k popisu funkcí v rámci služby MobileMe bylo zavádějící. Zatímco veškerá pošta, kontakty a změny kalendáře na iPhonu a ve webových aplikacích se okamžitě synchronizují se „síťovým oblakem“ MobileMe, změny provedené na PC nebo Macu potřebují až 15 minut pro synchronizaci s „oblakem“ a s dalšími přístroji. Z tohoto důvodu se Apple rozhodl přestat používat slovo „push“, dokud synchronizace nebude probíhat téměř okamžitě též na PC a na Macích. (Na Macy by skoro okamžitou synchronizaci mohl přinést chystaný Mac OS X 10.6 Snow Leopard.)

Po téměř týdenních potížích tedy Apple konečně učinil vstřícné gesto a přišel i s určitým druhem odškodnění, což si jistě zaslouží uznání. (Bezplatné prodloužení předplatného o jeden měsíc ovšem na Apple nijak výrazný finanční dopad mít nebude). Zpráva Applu zároveň dává naději, že služba konečně bude fungovat tak, jak má, některé původně ohlašované funkce však zřejmě zatím nebyly implementovány (jako třeba iDisk File Sharing). Dotažení služby MobileMe do původně slibované podoby tak asi bude trvat ještě dost dlouho.

Příští dny ukážou, zda Apple opravdu odstranil nejtíživější problémy služby, dění okolo MobileMe budeme samozřejmě nadále sledovat.

Apple vydal aktualizace ovladačů tiskáren HP

Apple průběžně vydává aktualizace ovladačů tiskáren pro Leoparda, v úterý došlo na tiskány HP (předtím se objevily ovladače pro tiskárny Canon a Brother).

Aktualizace HP Printer Driver Update 1.1 obsahuje nejnovější ovladače pro tiskárny HP. Stejně jako předchozí aktualizace ovladačů se v Software Update objeví pouze tehdy, když je k danému Macu připojena nějaká tiskárna HP. Dá se ovšem stáhnout i ručně z webu Applu. (To však jde o 405 MB velký balík, zatímco při instalaci přes Software Update se stáhnou pouze ovladače potřebné pro danou tiskárnu). Ovladače vyžadují Mac OS X 10.5.3 nebo vyšší.

Sada modulů Edit for Aperture aktualizována na verzi 1.3

Nabídka zásuvných modulů pro Aperture 2.1 je už docela široká a významnější dodavatelé modulů své produkty navíc průběžně aktualizují. To je také případ firmy Human Software, jež prodává sadu editačních modulů Edit for Aperture.

Ta se nyní dočkala již verze 1.3, která přidává další modul Image Enhancer. O předchozí verzi 1.2 se zmiňuji tady, Human Software nabízí přehled vlastností sady Edit na téhle stránce (pochopitelně v angličtině).

Hlavní novinku verze 1.3 tvoří modul AutoCorrect Image Enhancer, slibující obnovení ztracených barev a detailů jedním stiskem tlačítka. Tento nástroj upravuje vyvážení barev, vytahuje detaily ze stínů a obnovuje vizuální informace ze světel. Počet modulů v sadě se tak rozrostl na třináct. Ostatní moduly se proti verzi 1.2 nezměnily, všech třináct modulů v sadě dohromady nabízí přes 4 000 efektů, jež se dají uplatňovat na jednotlivé fotografie nebo celé jejich dávky.

Human Software nově podporuje platby i v jiných měnách než USD, celá sada Edit vyjde na 4 840 Kč nebo 207 EUR, lze také kupovat jednotlivé moduly, většina z nich však vyjde na 1100 Kč či 48 EUR, takže při nákupu většího počtu modulů vyjde sada levněji, nový modul Image Enhancer se samostatně prodává za zaváděcí cenu 800 Kč nebo 35 EUR.

Keyboard Maestro 3.3 přidává stavové menu

Objevila se též aktualizace pro utilitu klávesových maker Keyboard Maestro. Nová verze 3.3 přichází poměrně brzy po verzi 3.2, vydané v červnu.

Tato utilita umí mnohem víc než jen prostá klávesová makra,dovoluje přepínání mezi běžícími aplikacemi, přepínání mezi okny a také podporuje vícenásobné schránky, navíc ještě s historií. Tahle stránka obsahuje seznam všech funkcí, novinky verze 3.3 najdete tady.

Keyboard Maestro 3.3 především přidává stavové menu a makra vyvolávaná z tohoto menu. Ve složitých makrech se dají vypínat a zapínat jednotlivé úkony a verze 3.3 doplňuje úkon rychlého přepínání uživatelů a umí uchovávat historii schránek jednotlivých uživatelů mezi jejich přihlášeními. Makra a úkony mohou provádět vyjímání, kopírování, vkládání a duplikování. Přibyla podpora pro aktivaci a vypojování maker pomocí AppleScriptu, přes AppleScript se dají provádět různé úkony, například spuštění šetřiče obrazovky (pod Leopardem). Ve výše zmíněném seznamu najdete popis mnoha dalších vylepšení a oprav chyb verze 3.3.

Tato utilita funguje pod Mac OS X 10.4 nebo vyšším a stojí 36 USD. Zkušební verze se dá stáhnout odtud.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: