Zprávy o iPhonu: Telefónica bude prodávat iPhone v 16 zemích včetně ČR a francouzský iPhone 3G se opozdí. (12.6.08) - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPeriferie

Zprávy o iPhonu: Telefónica bude prodávat iPhone v 16 zemích včetně ČR a francouzský iPhone 3G se opozdí. (12.6.08)

12. června 2008, 08.00 | Telefónica potvrdila, že bude nový iPhone prodávat celkem v 16 zemích, vedle Británie, Irska, Španělska a velké části Latinské Ameriky k nim patří též Česká republika. A Orange ve Francii začne s prodejem iPhonu 3G o šest dní později proti ostatním zemím první vlny.

Přibyly další zprávy týkající se prodeje iPhonu v nových zemích, tentokrát se to týká také nás:

Telefónica bude iPhone 3G prodávat v 16 zemích

Už počátkem června Telefónica potvrdila, že bude prodejcem iPhonu ve Španělsku (prostřednictvím dceřinné firmy Movistar). Avšak již od května se čekalo oznámení širší distribuční smlouvy, na základě náznaků z celoevropské pobočky O2 Europe.

V pondělním proslovu Steva Jobse na konferenci WWDC, kde představil nový iPhone 3G, o Telefónice žádná bližší zmínka nepadla a v seznamu zemí na webu Applu se v souvislosti s Telefónicou mluví zatím jen o Španělsku.

Avšak poněkud nečekaně včera Telefónica vydala prohlášení, v němž uvádí, že se s Applem dohodla na distribuci iPhonu celkem v 16 zemích.

Prostřednictvím operátora O2, který jí patří, už prodává iPhone ve Velké Británii a Irsku, o Španělsku byla řeč výše. Nyní přibývají další země, konkrétně Argentina, Brazílie, Česká republika, Ekvádor, Chile, Guatemala, Kolumbie, Nicaragua, Panama, Peru, Salvádor, Uruguay a Venezuela.

Na rozdíl od Británie, Irska a Španělska nebude mít Telefónica v ostatních zemích exkluzivitu. Pokud jde o datum zahájení prodeje, Španělsko patří do první vlny zemí, kde se prodej spustí 11. července, zbývající země spadají do druhé vlny, kde datum zatím nebylo upřesněno.

Oznámení Telefónicy se tedy, proti některým očekáváním, týká především zemí Latinské Ameriky, s výjimkou naší země, na niž se teď podíváme blíže:

Telefónica O2 bude třetím prodejcem iPhonu u nás

Tato zpráva je samozřejmě důležitá také pro nás, ačkoli není zase tak překvapivá, vzhledem k tomu, že Telefónica vlastní náš bývalý Telecom. Telefónica O2 CR již vydala příslušnou tiskovou zprávu.

V ní oznamuje, že podepsala smlouvu s Applem o prodeji iPhonu 3G a nezapomíná se pochlubit, že jako jediná v zemi provozuje 3G síť schopnou využít plného potenciálu telefonu.

Apple zatím jako jediné oficiální prodejce iPhonu v České republice uvádí jenom operátory T-Mobile a Vodafone. Ti paradoxně nemají 3G sítě použitelné pro nový iPhone. T-Mobile sice 3G síť provozuje, jenže v ní používá odlišnou technologii, nekompatibilní s běžnými 3G telefony, Vodafone 3G síť vůbec nemá.

Avšak ani v případě Telefónicy O2 není situace tak růžová, jak se snaží přesvědčit tisková zpráva, tento operátor sice provozuje UMTS síť s nadstavbou HSDPA, podporovanou iPhonem 3G, ale použitelné pokrytí prozatím nabízí jen v Praze a v Brně. A představa, že začne dobudovávat svou 3G síť kvůli iPhonu, to by byl přílišný optimismus.

Přesné datum zahájení prodeje není známo, tak jako u zbývajících dvou operátorů, víme jenom to, že to bude někdy v letošním roce. Ještě méně víme o cenových podmínkách, Steve Jobs sice slíbil, že hranice 199 USD za 8GB model bude platit po celém světě, jenže to zřejmě bude splněno pouze při podepsání úvazku na určitou dobu a příslušné paušály mohou být dost vysoké. Na druhou stranu, protože iPhone u nás budou prodávat všichni tři mobilní operátoři, existuje naděje, že jejich vzájemná konkurence zajistí přijatelné cenové podmínky, to však zjistíme až v následujících měsících.

Ve Francii se iPhone 3G začne prodávat s malým zpožděním

Ve Francii zůstává exkluzivním prodejcem iPhonu operátor Orange, to platí též pro iPhone 3G. Z pondělního proslovu Steva Jobse se zdálo, že Francie bude patřit do první vlny 22 zemí, v nichž prodej 3G modelu začne 11. července.

Ale nyní se ukazuje, že do země galského kohouta přijde iPhone 3G o trochu později. Zpoždění však není nijak velké, ve Francii prodej začne o šest později, 17. července, nové datum se již objevuje i na webu Applu, pro zbývajících 21 zemí první vlny zatím platí původní termín.

Toto zpoždění sice vyvolalo všelijaké spekulace, možná však má celkem prozaickou příčinu, 14. července se totiž ve Francii slaví jeden nejvýznamnějších státních svátků, Den dobytí Bastilly, a zahájení prodeje nového iPhonu bezprostředně před tímto svátkem by nebylo marketingově zrovna výhodné.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: