Zprávy o iPhonu: Prodán milion telefonů a 10 milionů stažení z App Store, obhajoba vlastností iPhonu 3G a otázka výdrže na baterii. (15.07.08) - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPeriferie

Zprávy o iPhonu: Prodán milion telefonů a 10 milionů stažení z App Store, obhajoba vlastností iPhonu 3G a otázka výdrže na baterii. (15.07.08)

15. července 2008, 07.00 | Za víkend se prodal už milion iPhonů 3G a obchod App Store zaznamenal 10 milionů stažení aplikací. Apple obhajuje kritizované nedostatky iPhonu týkající se chybějících funkcí a GPS přijímače. A ve výdrži na baterii iPhone 3G vede mezi 3G přístroji.

Důležité zprávy se samozřejmě objevily také okolo iPhonu 3G:

Prodejní úspěchy iPhonu 3G a App Store

V pátek začal prodej iPhonu 3G v USA a ve 20 dalších zemích (ty shrnuje tento seznam). Zahájení prodeje sice nepříznivě poznamenaly potíže s výpadky iTunes serverů, jež ztěžovaly aktivace telefonů, přesto však celková bilance prodejů za první tři dny vychází víc než dobře.

Prodán první milion iPhonů 3G

Již v neděli se totiž prodal milion iPhonů 3G, Apple k této události vydal oficiální tiskovou zprávu.

Steve Jobs k tomu poznamenává, že iPhone 3G měl úžasný zahajovací víkend a připomíná, že k prodeji prvního milionu původních iPhonů bylo třeba 74 dní.

Vloni se během prvních dvou dní prodalo 270 000 telefonů, tehdy ovšem prodej začal v pátek až v 18:00 a pouze v USA, letos se prodej spustil už v pátek ráno a v mnoha zemích současně.

Přesto však takto rychlé dosažení milionu prodaných kusů překvapilo, většina analytiků očekávala podstatně nižší čísla. Gene Munster z Piper Jaffray & Co odhadoval prodeje za víkend na 425 000 kusů a překročení milionové hranice předpokládal až po dvou týdnech. Se svou předpovědí se však trefil Mike Abramsky z RBC Capital Markets, který předvídal prodej milionu telefonů již během víkendu, pro následující tři měsíce odhaduje prodej na 5,1 milionu kusů.

V USA se menší fronty na iPhone 3G tvořily ještě včera a v některých evropských zemích se dokonce telefon vyprodal, nebýt potíží při aktivaci a nedostatečných zásob telefonu v některých zemích, nejspíš by se bylo nových iPhonů prodalo ještě víc, ovšem i tak se jedná o působivý výsledek.

Přes 10 milionů stažení z App Store

Obdobný úspěch zaznamenal též App Store, z něhož si zájemci stáhli aplikace ve více než 10 milionech případů (také k této události Apple vydal tiskovou zprávu).

Steve Jobs označil App Store za velkolepý úspěch, s 10 miliony stažení za pouhé tři dny. Vývojáři podle něj vytvořili některé mimořádné aplikace, jež App Store umí okamžitě bezdrátově dodat všem uživatelům iPhonu a iPodu touch.

App Store při svém spuštění minulý čtvrtek poskytoval přes 500 aplikací, podle tiskové zprávy se nyní jeho nabídka zvětšila již na 800 aplikací, z nich se asi čtvrtina (přes 200) nabízí zdarma a přes 90 procent z nich stojí méně než 10 USD.

K App Store lze z iPhonu přistupovat přes mobilní sítě a WiFi připojení (a přes iTunes též z osobních počítačů), aplikace tedy lze nakupovat a stahovat prakticky odkudkoli, obchod navíc bude upozorňovat uživatele na dostupnost aktualizací pořízených aplikací.

Apple neupřesnil složení oněch 10 milionů stažení, velkou část jistě tvoří bezplatné aplikace, ale podíl placených aplikací určitě nebyl nepodstatný a vzhledem k tomu, že si Apple bere 30 procent z ceny placených aplikací, mohl by se App Store při takovýchto objemech stahování stát zdrojem nezanedbatelných příjmů, což platí zejména pro hry. Další vývoj App Store bude záviset na rozsahu a kvalitě nabídky aplikací, při zachování současných trendů má App Store docela nadějné vyhlídky.

Apple obhajuje nedostatky iPhonu 3G

V iPhonu 3G a ve firmwaru 2.0 zůstaly některé často kritizované nedostatky, především nadále chybí funkce kopírování a vkládání, přestože její nepřítomnost patří k asi nejkritizovanějším slabinám mobilní platformy Applu. Apple však tohle a další vlastnosti vysvětluje a hájí:

Chybějící funkce kopírování a vkládání

Greg Joswiak, vedoucí odbytu produktů Applu, prohlásil, že funkce kopírování a vkládání byla opomenuta, protože v seznamu žádaných novinek zaujímala místo s nízkou prioritou a jiné funkce byly posouzeny pro uvedení iPhonu 3G jako důležitější. Vzhledem k dosavadním kritikám to zní dost podivně, ale snad to znamená, že by ji Apple mohl později přece jen doplnit.

Otázka GPS navigace

Joswiak též komentoval některá tvrzení ohledně GPS přijímače. Odmítl tvrzení Davida Poguea z New York Times, že GPS anténa telefonu je příliš malá, takže nezaručuje spolehlivý příjem pro průběžnou navigaci. To Joswiak popřel, podle něj je GPS v iPhonu stejná jako v jiných telefonech, které umožňují vydávání průběžných pokynů pro řidiče, připustil však, že v současnosti existují softwarové problémy znemožňující vydávání pokynů pro řidiče, avšak to by se mělo s dalším vývojem změnit. Navíc lze předpokládat, že brzy přijdou se svým navigačním softwarem jeho tradiční výrobci, firmy TeleNav a TomTom již prohlásily, že takovýto software připravují.

Kancelářský balík pro iPhone

Joswiak se také vyjádřil k otázce kancelářského balíku pro iPhone. Windows Mobile nabízejí mobilní verzi Microsoft Office (proti stolní verzi dost omezené), iPhone zatím nic takového neposkytuje. Joswiak popřel kolující pověsti o technických problémech zabraňujících vytvoření obdobného balíku pro iPhone, připustil však, že by mohly nastat potíže kvůli tomu, že každá aplikace má vlastní souborový prostor a iPhone nenabízí souborovou strukturu společnou pro více aplikací.

iPhone 3G vede ve výdrži na baterii proti 3G konkurenci

Terčem kritiky se též stala kratší výdrž iPhonu 3G na baterii při využívání 3G sítí, proti původnímu iPhonu se výdrž v prvních testech citelně zkrátila.

Avšak v porovnání s jinými 3G přístroji iPhone 3G stále poskytuje delší výdrž, překonává i nový Samsung Instinct. PC World provedl srovnávací testy výdrže několika nových 3G telefonů, v nich iPhone 3G porazil Instinct, HTC Touch Dual a LG EnV svým časem 5 hodin 38 minut, přes 5 hodin se přitom dostaly jen zmiňované tři konkurenční telefony. Ostatní testované přístroje nepřekonaly hranici pěti hodin, Palm Treo 750 dokonce zůstal pod 4 hodinami.

3G technologie se obecně vyznačují vyšším příkonem vyplývajícím z jejich podstaty, ostatně právě proto Steve Jobs odmítl začlenit jejich podporu do prvního iPhonu, ve srovnání s 3G konkurencí však výdrž iPhonu 3G vychází dobře. Navíc iPhone 3G umožňuje 3G připojení úplně vypnout, na úkor rychlosti mobilního datového připojení a kvality hovorů tak lze výdrž telefonu citelně prodloužit.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

copy&paste

Autor: Vojtin Muž

Založeno: 15.07.2008, 07:25
Odpovědí: 0

toto by šlo vyřešit tak jak mají WindowsMobile ctrl+c/v
Ale ještě zbývá otázka označení textu.

Odpovědět na příspěvek

RE: copy&paste

Autor: XcoRpi Muž

Založeno: 15.07.2008, 09:14

Určite viem, že túto nemožnosť rieši app, ktorá túto možnosť dáko softwarovo dopľnuje. Len si už nepamatám na ňu link. Podstatné však je, že existuje!

Odpovědět na příspěvek

RE: copy&paste

Autor: Alex Muž

Založeno: 15.07.2008, 10:49

co tak oznacit text prstom? (teda prst ako kurzor)
:)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: copy&paste

Autor: Vojtin Muž

Založeno: 15.07.2008, 14:13

to právě nejde, zobrazí se ti ta lupa o který se píše vejš :-)

Odpovědět na příspěvek

RE: copy&paste

Autor: Melebius Muž

Založeno: 15.07.2008, 14:17

To by tedy nešlo, jednak iPhone Ctrl nemá a jednak není klávesnice jindy než při psaní viditelná. Dávám sem znova link na video se skvělým návrhem, jak to vyřešit: http://www.youtube.com/wa
tch?v=UXgsQhiGeag

Odpovědět na příspěvek

iTunes v CR

Autor: smatlak Muž

Založeno: 15.07.2008, 08:42
Odpovědí: 0

Vcera v noci jsem prisel na to, ze uz lze zridit vlastni iTunes store ucet v CR. Sice jen pro AppStore, ale zacinam tomu iPhonu v CR na podzim verit... :)

Odpovědět na příspěvek

RE: iTunes v CR

Autor: juramac Muž

Založeno: 15.07.2008, 10:48

http://ituneshop.net/ a mas iTunes z Ceska hned.

Odpovědět na příspěvek

Už dost Iphonu a zpráv

Autor: Lumpiq Muž

Založeno: 15.07.2008, 13:05
Odpovědí: 0

Dobrý den, začínám toho tady mít upřímně dost. Co článek, to informace o iphone - dohady, spekulace, čísla. Praktické informace a zkušenosti ohledně SW a HW maců nevycházejí téměř žádné. Panu Královi bych osobně doporučil malou dovolenou či založení vlastního portálu s tématikou Iphone.

Pokud se to tu nezmění, přestávám sem chodit. A myslím, že nejen já jak na to tady tak koukám.

Odpovědět na příspěvek

RE: Už dost Iphonu a zpráv

Autor: Jan Brezina Muž

Založeno: 15.07.2008, 13:16

Mozna jste si vsimnul, ze hledame noveho sefredaktora a nove spolupracovniky a to prave abychom vratili na MM temata, po kterych volate. Zpravy o iPhonu povazujeme za dulezite, protoze iPhone je dulezity produkt Applu, ale budou mit svou vlastni sekci a budou oddeleny od zbytku obsahu. Dejte nam prosim jeste par tydnu.

Odpovědět na příspěvek

RE: Už dost Iphonu a zpráv

Autor: Melebius Muž

Založeno: 15.07.2008, 14:14

1. Nikdo tě nenutí zprávy o iPhonu rozklikávat, natož je číst. Jaké jsou aktuality o Macích za poslední týden, aby o nich mohl pan Král psát? (Jeho úkol je shrnovat novinky ze zahraničních serverů.)

2. Co takhle trochu vlastní iniciativy? Já už jsem sem jeden článek poslal, můžeš taky.

Odpovědět na příspěvek

RE: Už dost Iphonu a zpráv

Autor: škýk Muž

Založeno: 15.07.2008, 16:27

Dobrý den, tak sem nechoďte. Všichni chtějí demokracii, ale někteří by raděj tu svoji.

Odpovědět na příspěvek

RE: Už dost Iphonu a zpráv

Autor: martinek Muž

Založeno: 16.07.2008, 00:46

No, vzdy je moznost na mujmac nechodit. kvalitniho zpravodajstvi o jablecne platforme je spousty, nalad si rss ctecku a as to z prvni ruky a anglicky. Iphone je zajimavy produkt a apple predni firma v segmentu spotrebni elektroniky. Skvele navody "jak na to" jsou uzitecne jen v okamzik, kdy opravdu neco potrebuji a neumim si predstavit, ze mujmac dokaze poskytnout rady na vsechny bolesti... Proste to berte jako hezky server pro priznivce znacky a v cestine.

Odpovědět na příspěvek

Jak by se dalo kopírovat

Autor: Bobík Muž

Založeno: 15.07.2008, 13:40
Odpovědí: 0

Apple se ohrazuje špatnou realizovatelností tohoto vkládání. Co takhle to udělat takhle:
V současnosti funguje jemnější přesouvání kurzoru pomocí lupy. Pokud bych při zapnuté lupě položil na displej další prst, začal by se od aktualní pozice označovat text. Po puštění prstů by se někde v rohu objevilo plovoucí menu s ikonkami pro kopírování nebo vyjmutí. Kdekoliv jinde by se na aktuální pozici kurzoru dal obsah schránky vložit, třeba kliknutím na lupu.

Jestli by měl nějaký čtenář mého příspěvku dostatek iniciativy, mohl by toto přeložit a poslat do Applu :-)

Odpovědět na příspěvek

RE: Jak by se dalo kopírovat

Autor: adam Muž

Založeno: 15.07.2008, 14:00

iniciativu nemam.. ale dik zes to napsal za me a predbehl me
samo sebou jsou ty 2 prsty nejjednodussi reseni :-)

Odpovědět na příspěvek

RE: Jak by se dalo kopírovat

Autor: Melebius Muž

Založeno: 15.07.2008, 14:11

A neviděl jsi to náhodou na YouTube? http://www.youtube.com/wa
tch?v=UXgsQhiGeag
Ono už to v angličtině dávno bylo. :-)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Jak by se dalo kopírovat

Autor: adam Muž

Založeno: 15.07.2008, 14:24

ja ne.. tohle vidim prvne – ten "vypravec" je jak z nejake sekty... "i love you" :-))) na to si tady moc nepotrpime
ale jo takhle by to +/- mohlo byt
ted me tak napada – ma v tomhle prsty apple nebo to je nejaka 3rd app – totiz kdyby to byl 3rd vyvojar a tohle patentoval – tak to bude mit apple celkem slozity neco vymyslet
pokud treba nejsou obecne patenty na touch ovladani k celemu iphonu atd

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Jak by se dalo kopírovat

Autor: adam Muž

Založeno: 15.07.2008, 14:29

aha tak z toho textu na konci je to mimo apple

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Jak by se dalo kopírovat

Autor: Bobík Muž

Založeno: 15.07.2008, 14:57

Tohle podle je podle mě moc velký zásah do systému. Nikdo jiný než Apple to asi nebude schopný implementovat.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Jak by se dalo kopírovat

Autor: Bobík Muž

Založeno: 15.07.2008, 14:50

To video neznám a nikde jsem podobné řešení neviděl :-)

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: