Zprávy o iPhonu: Orange upřesnil ceny pro Francii a Apple upravil řazení seznamů titulů na App Store. (17.7.08) - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPeriferie

Zprávy o iPhonu: Orange upřesnil ceny pro Francii a Apple upravil řazení seznamů titulů na App Store. (17.7.08)

17. července 2008, 08.00 | Orange upřesnil ceny iPhonu 3G před zahájením prodeje ve Francii. A Apple upravil řazení seznamů titulů aplikací na App Store tak, aby již nebylo možné používat některé nečestné triky.

K iPhonu mám na dnešek jen dvě zprávy:

Orange upřesnil ceny iPhonu 3G pro Francii

Dnes od 8:00 začíná prodej iPhonu 3G v další významné zemi, ve Francii. Výlučným prodejcem zde zůstává operátor Orange, ten včera zveřejnil definitivní ceny, jež bude za nový iPhone požadovat. Objevily se na jeho webu, pochopitelně ve francouzštině, ale i když tento jazyk příliš neovládáte, dá se v těchto údajích orientovat.

Pokud jde o nabízené tarify, ty se shodují s již dříve zveřejněnými údaji, pořizovací cena telefonu se bude, tak jako v mnoha jiných evropských zemích, lišit podle zvoleného tarifu.

iPhone 3G s 8 GB paměti přijde s tarifem Origami na 149 EUR, zatímco 16GB verze na 199 EUR. S tarify Zen/Star už ceny telefonů vzrostou na 199 a 249 EUR. S ostatními tarify budou ceny ještě vyšší, 309 a 499 EUR, cena telefonu se navíc mění podle toho, jak dlouhou dobu povinného úpisu zákazník zvolí, ta může sahat od šesti měsíců po dva roky. Například pro tarif Star s úvazkem zkráceným na půl roku povyskočí ceny telefonů na 459 a 559 EUR.

Cenová politika Orange tak připomíná, podobně jako u mnoha jiných operátorů, spíše rébus, přehledné tarify a ceny původního iPhonu jsou pryč.

Francie patří k zemím, v nichž legislativa vyžaduje, aby operátor prodával telefon i v neblokované verzi, tak tomu bylo již u prvního iPhonu. Informace o cenách neblokovaného iPhonu 3G se objevily už dříve, ale teď se ukazuje, že šlo o ceny telefonů s předplacenou kartou, za jejichž odblokování se musí dále připlácet.

Konkrétně 8GB iPhone 3G s předplacenou kartou ve Franci přijde na 509 EUR, 16GB model pak na 609 EUR. Avšak pokud je bude zákazník chtít zcela odblokované, aby je mohl okamžitě používat v síti libovolného operátora, musí připlatit dalších 100 EUR.

Původní 8GB iPhone ve Franci odblokovaný stál (se všemi poplatky) 749 EUR, iPhone 3G tedy vychází přece jen o něco levněji, avšak rozdíl není tak velký, jak se původně předpokládalo.

Apple upravil řazení titulů aplikací na App Store

Od 10. července funguje webový obchod App Store nabízející aplikace pro iPhone a iPod touch. Zdá se, že obchod běží celkem hladce (přinejmenším ve srovnání se službou MobileMe), ale určitou kontroverzi vyvolávalo řazení titulů aplikací ve vypisovaných seznamech.

Mnozí uživatelé si totiž všimli, že ve výpisech řazených podle jména se na počátek seznamu dostávaly aplikace, jejichž tituly uvozovaly mezery navíc. Objevily se i další podobné triky, například přidání výrazu $.99 před vlastní název. Dostat se na začátek seznamu je samozřejmě výhodné (zvlášť jestliže je nabídka titulů hodně rozsáhlá), ovšem tohle nejsou právě čestné praktiky.

To si zřejmě myslí i Apple, včera potichu způsob řazení titulů změnil tak, že se tituly užívající takovýchto triků neobjeví na počátku seznamu, ale dostanou se tam, kam patří.

A tak ti, kdo sáhli k těmto metodám, mnoho nezískali, zůstává otázkou, zda za těch několik dní, kdy tohle fungovalo, dosáhli nějakého významného zvýšení prodeje, u mnoha zákazníků takové postupy naopak vzbudily odpor a nedůvěru.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: