Zprávy o iPhonu: Druhá beta verze firmwaru 2.1 a denní statistiky o stahování na App Store (1.8.08) - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPeriferie

Zprávy o iPhonu: Druhá beta verze firmwaru 2.1 a denní statistiky o stahování na App Store (1.8.08)

1. srpna 2008, 08.00 | Vybraní vývojáři obdrželi druhou beta verzi firmwaru 2.1, jež umožňuje tvorbu aplikací podporujících oznamovací službu Applu. A Apple začal vývojářům poskytovat denní statistiky o stahování jejich aplikací na App Store.

Skrovné zprávy o iPhonu, které se sešly na dnešek, se týkají softwaru:

Druhá beta verze firmwaru 2.1

Minulý týden někteří vývojáři obdrželi první beta verzi firmwaru 2.1, jež obsahovala řadu zajímavých novinek (viz odkazovaný článek).

A teď ve středu, tedy po týdnu, Apple rozeslal druhou beta verzi tohoto firmwaru a vývojářské sady.

Zdálo by se, že během jednoho týdne nemohlo přibýt mnoho novinek, ale to není tak docela pravda. Jistě, druhá beta verze obsahuje především opravy chyb, avšak též se v ní nachází časná implementace AIP rozhraní oznamovací služby „Apple Push Notification Service“. Toto rozhraní však ještě není, upozorňuje Apple, integrované s příslušným serverem (ani nemůže být, protože ten zatím neběží).

Už v první beta verzi se nacházely odkazy na tuto službu, ale teprve nyní se objevilo celé API rozhraní. Tuto službu Apple oznámil již při oficiálním představení iPhonu 3G na konferenci WWDC, služba dovolí aplikacím přijímat upozornění či nové zprávy, aniž by musely aktivně pracovat. Apple tímto způsobem nahrazuje klasický běh aplikací v pozadí, jenž by spotřebovával výkon a zvyšoval spotřebu energie. (Apple na iPhonu z tohoto důvodu nedovoluje běh více aplikací třetích stran současně). Aplikace využívající oznamovací službu se proto někdy označují jako aplikace v pozadí, přestože to na iPhonu má odlišný význam než na jiných platformách.

Výhoda řešení Applu spočívá v tom, že místo přístupu desítek různých služeb přímo k iPhonu oznamovací služba přesměruje všechny přenosy ze serverů vývojářů na centrální server Applu, který poté data přenese do iPhonů přes jedno trvalé a dobře spravované spojení v pozadí.

S novou beta verzí firmwaru 2.1 tak budou moci vývojáři začít pracovat na aplikacích využívajících oznamovací službu, vyřeší se tím dosavadní problémy plynoucí z nemožnosti současného běhu více aplikací. Například komunikace IM klienta se nyní přeruší, jestliže telefon přijme hovor a přísun IM zpráv se obnoví až poté, co hovor skončí a klient se znovu spustí. S oznamovací službou bude možné přijímat IM zprávy na pozadí během hovoru.

Spuštění oznamovací služby se předpokládá v září, z toho lze usuzovat, že se ostrá verze firmwaru 2.1 objeví současně se spuštěním služby. Bude-li Apple vydávat beta verze tímto tempem i nadále, jeví se jako celkem reálné, že se odladění firmwaru 2.1 do té doby stihne.

K beta verzím firmwaru 2.1 nemají přístup všichni registrovaní vývojáři, v případě první beta verze ji dostali pouze ti, kdo byli do vývojářského programu přijati před 11. červencem (tedy před uvedením iPhonu 3G na trh), jednalo se asi o 4 000 lidí. A s druhou beta verzí tomu zřejmě bude podobně.

Apple nabízí registrovaným vývojářům denní statistiky o stahování aplikací

Vývojáři, kteří své aplikace šíří přes App Store (jinak ani nemohou), jsou pochopitelně zvědaví na to, kolik zájemců si jejich výtvory stáhne. Jenže dosud o tom neměli valný přehled, protože museli čekat až na údaje za celý měsíc. Apple sice při spuštění App Store otevřeně zveřejňoval statistiky o stahování aplikací, tuhle možnost však odstranil již za pár hodin, protože se z těchto údajů daly snadno odhadnout příjmy konkrétních vývojářů.

Vývojáři samotní ovšem měli o tyto statistické údaje značný zájem, Apple jim je začal poskytovat od čtvrtka. Registrovaní vývojáři nyní mohou získat své denní statistiky v iTunes Connect.

To jim pochopitelně pomáhá pružněji reagovat na situaci, mohou kupříkladu přizpůsobovat ceny. Velcí vývojáři tuto možnost zřejmě museli získat již dříve, protože například prezident Segy už před časem mluvil o tom, kolik prodají svých her (konkrétně tvrdil, že oblíbená hra Super Monkey Ball dosáhne 1 milionu stažení).

Konkurence mezi aplikacemi na App Store je velice silná, což se již projevilo i na vývoji cen, kupříkladu Pangea Software snížila cenu své závodní hry Cro-Mag Rally z 9,9 USD na 5,99 USD.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

iphone

Autor: prd Muž

Založeno: 01.08.2008, 08:10
Odpovědí: 0

No a kdy ma k nam prijit iphone?

Odpovědět na příspěvek

RE: iphone

Autor: Petr Muž

Založeno: 02.08.2008, 13:59

raci nespechej ,protoze se applu se jako obvikle posledni dobou podarilo zase udelat zmetek - zadni cast iphounu praska vic je to videt na svetlim - milimetr plastu nemuze vydrzet to co milimetr hliniku,ale hlavne udrzet rozmery

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: iphone

Autor: Petr Muž

Založeno: 02.08.2008, 14:03

http://mobil.idnes.cz/bil
y-iphone-3g-ma-problem-pr
aska-mu-kryt-d95-/iphone.
asp?c=A080731_151801_ipho
ne_apo

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: iphone

Autor: juramac Muž

Založeno: 02.08.2008, 21:50

Ach ta cestina.......ObvIkle,na svetlIm....... No, ale k veci. Ze se mezi nekolika miliony prodanych iPhonu objevi nekolik kusu, kterym popraska plast, je pri takovem mnozstvi naprosto normalni. Ale pro kritiky je to sousto...... Ze na jinych telefonech praskaji displaye, klavesnice, zadni kryty, ze vrzaji, jako stara postel atd, o tom se uz samozrejme tolik nepise, protoze nepritahuji tolik pozornosti.... A navic, Apple takove problemy, ktere se naposledy projevili napriklad u nekolika malo bilych booku,resil okamzite vymenou, stejne tak to bude resit i nyni. Ale ze by treba Nokia nekdy neco menila ? O tom jsem neslysel.....Ze by byla tak dokonala ? Ale kdeze, jen na sve zakazniky kasle....Nedelejme z prdu kulicku.....Ja osobne mam treba take bily iPhone 3G a jsem nadmiru spokojeny......

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: iphone

Autor: Pastel Crayon Muž

Založeno: 03.08.2008, 20:17

Ja mam cerny, a taky nepraska... Jde o to, ze stezujici jsou vic videt, jako vzdycky...

Odpovědět na příspěvek

iPhone

Autor: Joozeef Muž

Založeno: 06.08.2008, 23:10
Odpovědí: 0

naco tu spamujete stale o iphone ked to vobec neni pocitac?

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: