WD My Cloud - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPeriferie

WD My Cloud

3. října 2013, 23.53 | Western Digital nabízí vlastní osobní cloud – novou produktovou řadu externích disků My Cloud pro řešení na základě osobního cloudu, které poskytují snadné ukládání dat, jednoduchý přístup a sdílení fotografií, videozáznamů a dalších souborů kdykoli, kdekoli a na jakémkoli zařízení.

 

 

Externí disky WD My Cloud představují kompletní řešení pro uživatele, kteří chtějí mít svá digitální data ze všech mobilních zařízení a počítačů uspořádaná, centralizovaná a v bezpečí a mít přístup k těmto datům z jakéhokoli zařízení kdekoli na světě. Jednoduchým připojením disku My Cloud k internetu získá uživatel přístup kdekoli a na jakémkoli digitálním zařízení ke svým datům stejně tak, jako by je měl uložena ve veřejném cloudu, avšak bez nutnosti platit měsíční poplatky a s možností mít svá soukromá data pod kontrolou.

 

„Jsme přesvědčení, že není lepšího místa pro cloudová úložiště, než vlastní domov,” říká Jim Welsh, výkonný viceprezident a generální manažer WD pro značkové produkty a spotřební elektroniku, a dodává: „Každý je dnes doslova zavalen tisíci soubory a složkami, které jsou roztroušeny na mnoha různých počítačích a mobilních zařízeních. Mít tento chaos pod kontrolou je opravdu náročné. Osobní cloud WD je nejjednodušší, nejbezpečnější a nejdostupnější způsob, jak mohou zákazníci dostat tento chaos pod kontrolu a mít přístup ke svým datům odkudkoli, kdykoli.”

 

WD My Cloud

 

Společnost pro výzkum trhu Gartner odhaduje, že průměrná domácnost bude vlastnit do roku 2016 zhruba 3,3 terabytu (TB) digitálních dat. Proto také roste počet nabízených zařízení s připojením k internetu. Současná americká rodina dnes vlastní průměrně 5,7 zařízení připojených k internetu. Sbližování digitálního obsahu s růstem počtu digitálních zařízení vyžaduje nový pohled na ukládání dat, který by poskytl uživatelům kompletní kontrolu nad jejich digitálním světem. Zařízení typu osobního cloudu představují nový standard, který umožňuje uživatelům uchovávat digitální mediální soubory a složky v bezpečí domova na jejich vlastním pevném disku a pak přistupovat k těmto uloženým datům prostřednictvím internetu na jakémkoli počítači typu PC nebo Mac a pomocí mobilních aplikací i na tabletech nebo chytrých telefonech.

 

Disk My Cloud umožňuje uživatelům sdílet dokumenty, streamovat multimediální soubory a přistupovat k uloženým datům kdekoli bez nutnosti platit měsíční poplatky s jistotou, že jejich vzdálené cloudové úložiště je v jejich vlastním domově pod výlučným dohledem a kontrolou.

 

Liz Connerová, hlavní výzkumná analytička pro datová úložiště, uvedla: „Domácnosti propojují, sdílejí, synchronizují a zálohují bezpočet mobilních zařízení a počítačů a množství dat, které generují na těchto zařízeních, významně roste. Osobní cloud je ideálním řešením, které zjednodušuje komplexní problém jak uspořádat data a digitální dokumenty z různých zařízení tak, aby si uživatel mohl vychutnávat svá videa, fotografie či hudební soubory na všech svých zařízeních.“

 

Zákazníci mohou zprovoznit svůj osobní cloud během několika minut pomocí propracovaného webového uživatelského rozhraní, které je bezproblémově provede instalací. Software WD automaticky detekuje disk a zajistí jednoduché nastavení i těm, kteří se s takovým zařízením setkávají poprvé. Jakmile je disk My Cloud nastaven, zákazníci mohou snadno připojovat své počítače a mobilní zařízení prostřednictvím aplikací WD, které jsou dodávány zdarma.

 

Díky gigabitovému ethernetovému připojení a dvoujádrovému procesoru je přenášení dat bleskově rychlé, což umožnuje zákazníkům rychle centralizovat veškerý digitální obsah roztroušený na mnoha zařízeních na disk do osobního cloudového úložiště My Cloud. Na disk je možné přímo ukládat data i z mobilních zařízení, a udržovat tak dostatečný volný prostor na chytrých telefonech či tabletech.

 

WD My Cloud

 

Zákazníci také mohou využít My Cloud k zálohování dat ze svých počítačů. Pro uživatele PC dodává WD software WD SmartWare Pro, který nabízí možnosti jak, kdy a kam zálohovat data a dokumenty. Uživatelé počítačů Mac mohou využívat všechny prvky zálohovacího software Apple Time Machine.

 

Uživatelé externího disku My Cloud mohou třídit a ukládat své rodinné fotografie, videa, hudební soubory a důležité dokumenty na jednom bezpečném místě v domácí síti. S aplikacemi pro My Cloud je možno procházet, třídit a sdílet data odkudkoli na světě zcela jednoduše a intuitivně. Disk My Cloud je dostupný v kapacitách 2, 3 a 4 TB, což poskytuje bohatou kapacitu pro ukládání dat bez nutnosti platit měsíční poplatky za vzdálené veřejné  cloudové úložiště. Zákazníci mohou také připojit k disku My Cloud další kompatibilní externí disk s USB 3.0 přímo přes USB port a okamžitě rozšířit ukládací kapacitu.

 

Navíc slouží My Cloud i jako rozbočovač pro digitální soubory domácí zábavy ukládající terabyty filmů a hudebních souborů, které mohou být dále streamovány do kterýchkoli multimediálních zařízení certifikovaných jako DLNA, jako jsou multimediální přehrávače WD TV Live, chytré televize nebo herní konzole.

 

Mobilní aplikace WD dostupné pro iOS a Android dovolují uživatelům prohlížet si fotografie, streamovat video a přistupovat k jejich souborům kdekoli na svých tabletech a chytrých telefonech. Tyto mobilní aplikace také umožňují snadné sdílení dokumentů, bezpečnou a jednoduchou výměnu a spolupráci. Dále lze označit emailové složky a zprávy ale také ostatní dokumenty odkazem a tyto složky nechat otevřít nebo vytisknout třetí stranou. A mobilní aplikace pro disk My Cloud zahrnují důležité veřejné cloudové služby, takže zákazníci mohou snadno přenášet data a složky mezi svými účty u veřejných cloudových služeb Dropbox, SkyDrive a Google Drive.

 

Externí disky My Cloud s kapacitami 2 a 3 TB jsou v prodeji prostřednictvím vybraných prodejců a resellerů a v internetovém obchodě ShopWD.eu. Doporučená koncová cena je 149,99 USD za 2 TB, 179,99 USD za 3 TB a 249,99 USD za 4 TB. Verze s kapacitou 4 TB má být k dostání v listopadu. Mobilní aplikace pro My Cloud jsou dostupné ke stažení na App Store a Google Play. Provedení externího disku My Cloud se dvěma a se čtyřmi vestavěnými pevnými disky bude na trhu v blízké budoucnosti. Osobní úložiště My Cloud je kompatibilní s operačními systémy Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP, OS X Mountain Lion, Lion, Snow Leopard a také se zařízeními DLNA/UPnP.

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Periferie  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: