Sonnet nabízí ExpressCard adaptér pro Thunderbolt - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPeriferie

Sonnet nabízí ExpressCard adaptér pro Thunderbolt

Sonnet echo

19. prosince 2011, 00.00 | Pokud máte ve svém Macu Thundebolt port a chybí vám možnost používat ExpressCard/34 karty či třeba Fireware nebo e-SATA zařízení, řešením pro vás může být nový adaptér Echo od Sonnetu.

Společnost Sonnet oznámila, že začala dodávat zařízení s označením Sonnet Echo ExpressCard/34 Thunderbolt Adapter. Jde o malou krabičku (67 x 100 x 34 mm), kterou připojíte do Thunderbolt portu a do ní pak můžete vložit jednu ExpressCard/34 kartu. Zařízení se stará o její obsluhu a přenos dat mezi Macem a zařízením připojeným ke kartě. Echo adaptér tedy přináší slot ExpressCard/34 majitelům MacBooků Air, MacBooků Pro a všech stolních Maců z posledních generací. To je velmi dobrá zpráva zejména pro profesionální uživatele, protože tento port je v tomto okamžiku pouze u 17“ MacBooků PRO.

K čemu může být dobrý?
Slot ExpressCard/34 patří mezi jedno z nejrychlejším rozhraní, které je dostupné pro připojení rozšiřovacích karet do notebooků. Navíc je hojně podporováno v PC světě, takže nabídka rozšiřovacích karet je opravdu široká. Pro ExpressCard jsou k dispozici adaptéry snad pro všechny typy portů. Takže pokud vám u MacBooku Air chybí FireWare nebo třeba e-SATA, Echo adaptér přesně tento problém řeší. Zároveň s propustností 2,5 Gbs je toto řešení dostatečně rychlé i pro přímé vložení datové karty s tím, že adaptér podporuje i SxS paměťové moduly a v okamžiku, kdy bude k dispozici příslušný firmware update pro Thunderbolt, měla by být zachována i plná přenosová rychlost. Pokud vaše ambice jsou o něco níže, ve formátu ExpressCard lze pořídit například jedny z nejrychlejších CompactFlash a SDXC čteček paměťových karet.

Adaptér je k dispozici s doporučenou koncovou cenou necelých 150 USD.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: