Pařížské ozvěny - Apple Expo 2005 & iPod - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPeriferie

Pařížské ozvěny - Apple Expo 2005 & iPod

3. října 2005, 00.00 | Na Apple Expu 2005 bylo k vidění stovky doplňků pro iPody. Od těch známějších firem až po ty méně známé či úplné noname společnosti z Asie. My se v následujících článcích zaměříme na to nejzajímavější, co bylo v Paříži pro iPody k vidění.

Na Apple Expu 2005 bylo k vidění stovky doplňků pro iPody. Od těch známějších firem až po ty méně známé či úplné noname společnosti z Asie. My se v následujících článcích zaměříme na to nejzajímavější, co bylo v Paříži pro iPody k vidění.

Altec Lansing - IM7

Společnost Altec Lansing patří mezi firmy, které pro iPody začaly vyvíjet doplňky již v počátcích éry těchto přehrávačů a v současnosti nabízí slušnou řádku produktů, které se zaměřují především na reprodukci zvuku. Celá produktová řada se dá rozdělit do dvou skupin - samostatné reproduktory, které připojíte de facto k libovolnému zdroji zvuku, nebo řada inMotion, jež je určená přímo iPodům a jedná se o přenosné repráčky, které rozezní ipod na cestách.

Hlavním tahákem u stánku Altec Lansing bylo obrovské "pouzdro" na iPod nesoucí označení IM7. Pokud jste záviděli obyvatelům Harlemu v New Yorku, jak v počátcích hip-hopové kultury nosili na ramenu obrovské "kazeťáky", jejichž reproduktory vyřvávaly na celou ulici, máte s IM7 šanci podobný pocit zažít i vy. Potřebujete jen 300 Eur na zaplacení IM7 a nějaký iPod (velký nebo mini). Tento přenosný systém má v sobě dokový konektor, kam stačí zapojit iPod a pustit se do přehrávání. Až vás omrzí s ním běhat po ulici, můžete jej dát do kouta v pokoji a ovládat jej pomocí dodávaného dálkového ovládání. Rozhodně nemějte strach, že inMotion 7 přeslechnete. Jedná se o slušně výkonný doplněk mající délku 40 cm a průměr 16 cm. Uvnitř ukrývá dva 1" a dva 3" reproduktory, o basy se starají subwoofer a passive radiator (oba mají 4") umístěné po stranách.


Na zadní straně je plastové ucho pro přenášení a vstup pro zapojení i jiného zvukového zdroje přes audio konektor. Pro majitele barevných iPodů IM7 nabízí i audio výstup a S-video výstup pro prohlížení fotografií na obrazovce. Dle zahraničních recenzí (přeci jenom na výstavě se nedá zvuková kvalita příliš posoudit) se jedná o zvukově povedený systém. Přehrávat může jak v mobilním módu - z baterií, nebo přímo ze zdi. V každém případě je to nepřehlédnutelný doplněk k iPodu.

Další hračky od Altec Lansing

Další novinkou byl audio systém pro iPod IM5, který je oproti výše uvedenému přeci jenom mobilnější a navazuje na předchozí verzi IM3. Zvuk zajišťují 4 reproduktory a iPod se standardně nasouvá na dokový konektor. Opět je možné připojit externí zařízení nebo IM5 připojit na TV (photo iPod) či k subwooferu. Příjemné příslušenství na cesty. K mání je za 149 Eur.

Majitelům přenosných počítačů jsou určeny reprosoustavy XT1 - dva ploché satelity s odnímatelnými držáky a cestovní brašnou. Že se jedná o mobilní řešení dokládá i napájení z USB portu. Najednou je možné připojit až dva zdroje zvuku a mezi nimi přepínat. Cena 99 Eur.

iDJ od Numarku

Všem, kteří občas postávají za gramofony, by neměl uniknout produkt iDJ od společnosti Numark. I když se nejedná o řešení hodné vyprodaných hudebních klubů a náročných DJ setů, určitě je iDJ produkt hodný pozornosti a ukázky toho, co vše mohou iPody nabídnout. iDJ je dvoukanálový iPod mixer s možností audio vstupu dalších zařízení. Zapojit lze všechny iPody s dokovým konektorem a celou sestavu pak připojit přes USB k počítači. iDJ dále nabízí 3pásmový ekvalizér, vstup pro sluchátka a řadu dalších vymožeností, na které mé omezené znalosti této oblasti bohužel nestačí, ale všichni DJs naleznou bližší informace na stránkách numark.com. Zajímal by mě názor profesionálů na tento přístroj - dá se očekávat, že jej budeme mezi DJ vidět častěji?
Další fotky z výstavyObsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Multimedia  

 » Rubriky  » Periferie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: