CES 2012: Belkin předvedl Thunderbolt Express dock - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPeriferie

CES 2012: Belkin předvedl Thunderbolt Express dock

Belkin Thundebolt Dock

11. ledna 2012, 00.00 | V Las Vegas Belkin v praxi předvedl dokovací stanici pro MacBooky PRO a Air s rozhraním Thunderbolt. Na jednom konektoru tak můžete mít připojeno několik USB, FW, TB, A/V či síťových zařízení.

První informace o připravované Thunderbolt Express dokovací stanici Belkin uvolnil již na podzim minulého roku. Na CESu upřesnil technické parametry a hlavně předvedl upravený prototyp v praxi.

Dokovací stanice se k počítači připojí jediným Thunderbolt kabelem a všechna ostatní zařízení jsou již připojena přímo do stanice. Uživateli tak odpadá změť kabelů na stole a nutnost připojovat a odpojovat velké množství kabelů. Nemluvě o tom, že na dokovací stanici najdeme výrazně víc konektorů, než nabízí například Mac Book Air.

Co všechno dokovací stanice pojme? Je vybavena trojicí USB 2.0 portů. Bohužel Belkin potvrdil, že nebude k dispozici žádný USB 3.0. Dále je zde jeden FW800 konektor pro rychlé připojení externích diků či A/V zařízení, gigabitový ethernet pro připojení do fyzické sítě, HDMI pro možnost připojení externího monitoru či televize s podporou 1080HD, mini jack pro audio výstup a jeden 10GBs Thunderbolt port pro řetězení dalších TB zařízení. Druhý TB port je určený pro připojení počítače.

Dock má vlastní napájecí zdroj a díky propustnosti TB rozhraní až 10GBs by něměl nijak znatelně spomalovat přenos dat mezi jednotlivými zařízeními. V praxi měl Belkin při prezentaci k docku připojenu trojici disků, televizor, reproduktory a internet. Vše fungovalo bez problémů a přehrávání videa v plném rozlišení nevykazovalo žádné problémy s přenosovou rychlostí.

Co příliš nepotěší je informace o tom, že Thunderbolt Express dock bude na trhu dostupný až na podzim letošního roku. To v praxi znamená rok od zveřejnění prvních informací. Co se týče ceny, pro americký trh by se měla pohybovat kolem 299USD, ale nebyla oficiálně potvrzena.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: